zesilovač na metal, rock

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Nick Cave 28. 2. 2021 08:55

podle mě nahradit třípásmové sloupy Focal jinými třípásmovými sloupy jiné značky nepřinese prakticky žádné zlepšení, podle svých zkušeností radím nechat současné repro a zapracovat výrazně na akustice prostoru, umístění a pozici reprosoustav, až poté kdyby se to nepodařilo doladit, přemýšlet o jiných.
Jak jsou ty Focaly staré? Jsou řádně rozehrané?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ramones 28. 2. 2021 15:52

Dle mého je problém, jak bylo řečeno v akustice, možná bednách, ale né v zesilovači.
Jde to zjistit poslechem totožné nahrávky přes sluchátka, případně přes bedny při poslechu venku.
Když zní nahrávka v obou případech lépe než doma, je problém akustika.
Když ne, je problémem samotná nahrávka.
Nemám na mysli hlasitost a fyzický vjem, ale rozlišení.
ramones
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 28. 2. 2021 16:34

Akustika dělá strašně moc, ale repro zdaleka nejvíc.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod metal6597 28. 2. 2021 20:05

nábytek jsem už stěhoval, fokály jsou tři roky staré, chybí dynamika a rozlišení ve spodním pásmu... kde není, tam není. hlobky jsou buď nevýrazné nebo, když přidám basy na zesilovači, okamžitě hukot.
celý systém byl velkou investicí, teď jenom přemýšlím, jestli prodat sbírku CD a s audiem se prostě rozloučit. bedýnky soundblaster u počítače nejsou zrovna nejkvalitnější, ale zvuk je normální vyrovnaný, u fokálů to chvílemi připomíná jenom bordel.
jinde mi radili dynaudio bedny nebo naim zesilovač kvůli rytmice. bohužel to není kde poslechnout. v plzni máme je jedno poslechové studio a to tyto značky nevede.
metal6597
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rentier 68 1. 3. 2021 09:01

Nevím, jaké konkrétně máš Focaly ,ale u známého jsem poslouchal focal 726.Hrály hezky,ale spíše středově. Taky mi tam nějak chyběly ty hloubky a dynamika (u metalu)
Na anglických forech doporučují na metal zesilovač Arcam a-29 ,a-39 nebo novější arcam hda sa20 (30).Tak jestli máš možnost,tak ho zkus někde poslechnout,třeba s bednama od Acoustic energy 309 nebo 509.
rentier 68
Junior

Odeslat příspěvekod metal6597 7. 3. 2021 11:31

vypůjčil jsem si starý a levnější zesilovač Yamaha a-s700, zvuk je dost "plechový", ale složení zvuku je správné, hudba najednou zní normálně a ne jako bordel, co lezl z Pioneeru. akustika je stejná, nic jsem nestěhoval.pořád
Pioneer byl výborný na akustickou hudbu a na audiofilské nahrávky, na vše, co neposlouchám. jakmile jsem spustil death metal, zvuk se změnil na kakofonický bordel, který snad ani nezapadal dohromady.
možná tedy přece jenom bude třeba vyměnit zesilovač. zatím pokukuju po novém typu Yamaha A-S1200 - slyšel někdo? nějaké zkušenosti?
metal6597
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod komar v letu 7. 3. 2021 12:01

Pioneer A70 jsem měl možnost provozovat X let na repro Marsyas Acustis.

2x šestnácti palcový basák, v zadu basreflex že jsi tam strčil pěst! 8-)
A musím říct, že na Metal (jakýkoli) jsem dlouhá léta nic tak dobře hrajícího neslyšel!

Přikláním se k názoru, že problém bude ve sladění celé sestavy a taky hlavně ta místnost (akustika), to je hodně zásadní. Stačí trošku něco někam pošoupnout a všechno je jinak!! ;-)

Možná chyba že jsi při koupi beden nejprve nevyzkoušel na ten zesilovač!
A to bych ti i doporučil při výměně čehokoli. Jinak můžeš dopadnout úplně stejně!
komar v letu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 7. 3. 2021 12:14

metal6597 píše:pokukuju po novém typu Yamaha A-S1200 - slyšel někdo? nějaké zkušenosti?

pokud chceš utratit 60tis za zesík, měl byses rozhlížet jinde
https://www.customworks.cz/predzesilovac/hypa-1-full
https://www.customworks.cz/amplifiers/hypa-17
http://www.bvaudio.sk/pre1.htm
http://www.bvaudio.sk/pa300sse.htm
:hmm: CW DAC 1 NG basic + BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 7. 3. 2021 12:49

metal6597 píše:problém v nahrávkách samozřejmě je, proto to musí dohonit bedny a zesík

Zkrátka okrajové žánry nemají dost financí na vysoce kvalitní nahrávací studio, a ještě k tomu se tetnto druhy hudby (no spíše hřmotu, chybí melodie a harmonie...) vcelku dost špatně nahrává. Takže většina hudby z této kategorie bude zaměřená spíše na podání či předání energie, proto není nutné mít velmi přesné, detailní až analytické přístroje, které zahrají "jen to", co je na nahrávce. Nekvalitnu na nahráce již příliš nelze dohonit či zlepšit na reprodukčním řetězci... Jaký model reprosoustav jsi pořídil?
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metal6597 7. 3. 2021 16:33

mám focal 826v
metal6597
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod snejdy 19. 3. 2021 23:29

Na metal je docela fajn kombinace Klipsch bedny a NAD zesilovače. Já mam 8" regálovky a 12" sub (ten považuju za dost důležitej, bez toho ty rychlý kopáky vůbec nevynikly) a žádné hučení nebo absence basů se nekoná. Nemůžu souhlasit na 100% s ostatníma, že by zesik neměl až takový vliv na tohle, dřív jsem měl nějakou nižší třídu od Yamahy a dělo se mi přesně to, co říkáš, basy hučely a byly slité. S NADem jsou úplně jinde. Ve zbytku ale už s ostatníma souhlasim, že jde hlavně o akustiku, případně kvalitu nahrávky atd... Nicméně já se pohybuju s bednama v nižší kategorii, takže nemůžu až tak moc radit, dražší věci jsem měl možnost slyšet jen na výstavách a ve studiích. Jelikož bydlím v bytě a mám sousedy, zaměřil jsem se víc na sluchátkový poslech, kde člověk eliminuje akustiku a může si užívat daleko kvalitnější poslech :-)
DOMA: PC -> optika -> AUNE X1s Pro (7.gen), Sennheiser HD 660s,
NAD C 326 BEE + Klipsch RB-81 II + Klipsch SW-112
NA CESTY: HiBy R2 (512GB), FiiO FH7, DALI Katch G2, Sennheiser Momentum TWS 3
snejdy
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod juraj08 20. 3. 2021 11:31

..ahoj, tiež sa prikláňam v prvom rade na úpravu akustiky - priestor potom bedne a potom zosík..poslal som ti správu..
juraj08
Junior

Odeslat příspěvekod eviljack 12. 4. 2021 22:09

Zdar, já jsem řešil stejný problém, pořád mi něco chybělo, a teď se mi zdá, že jsem konečně našel (nebo se tomu aspoň sakra přiblížil), co jsem chtěl. Nevím, odkud jsi, ale posloucháme asi hodně podobné žánry (death, black, grind), takže kdybys chtěl zkusit, jak zní starý Harman Kardon s trochu mladšími Castle Acoustics a třeba Slayer / Death a byl poblíž KH, není problém :)
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků