Doporučtě streamer

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod merhaut 3. 7. 2021 15:35

Bluesound Node je skvělá volba.
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Denis30 3. 7. 2021 16:02

leroj: příspěvky si určitě čtu! Pokud se dobře dívám, našel jsem v tomhle tématu pouze jeden příspěvek, který CA nelichotí - a to se ještě domnívám, že martas38 mínil vůči samostatnému DACu.
Zkušenost nemám, proto se ptám, ale CA doporučoval dokonce i p.Vrána z Casea, u kterého bych se neodvážil pochybovat. Proč se tedy CA lépe vyhnout?
Denis30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod leroj 3. 7. 2021 16:59

jestli to je dotaz na mě, tak nevím, třeba se ozve martas38 - já nemám důvod si myslet, že kecá a pokud bych o CA uvažoval, tak bych si díky tomu prošel víc zdrojů a pak se rozhodl
domnívám se ale, že co se týká zvuku, tak rozdíly budou malé a pro někoho i neslyšitelné
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Denis30 23. 7. 2021 16:30

Koupili by jste ještě dnes starší,už ukončený Pioneer N-50AE, nebo lépe nový Bluesound Node 3? Je zde velký zvukový rozdíl ve prospěch Pioneeru?

Děkuji
Denis30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod merhaut 23. 7. 2021 19:35

Jednoznačně z několika důvodů Bluesound.
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Denis30 24. 7. 2021 09:16

merhaut: Děkuji moc za tip. Mohl bych znát i ty důvody? Něco mě samozřejmě napadá, ale rád bych to slyšel i od Vás.
Denis30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod merhaut 24. 7. 2021 11:17

Špičková ovládací aplikace zdarma, nový převodník s PCM 5242 Burr-Brown, MQA, v brzké době USB výstup, takže digi výstupy komplet. Pioneer N-50AE není špatný, ale má blbou ovládací aplikaci a hlavně, je takřka neservisovatelný z důvodu chybějícíh náhradních dílů!
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Denis30 24. 7. 2021 19:00

Jj, děkuju. Přesně ty problémy se servisem a také se SW aktualizacemi jsem měl na mysli.
Denis30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod merhaut 27. 7. 2021 16:59

Pár recenzí na nový Node:
https://alpha-audio.net/review/review-b ... amer-2021/
https://www.moon-audio.com/bluesound-node-comparison
https://www.crutchfield.com/S-Is42OGP0s ... ayers.html

Co se týče občasných tvrzení o údajném špatném měření SINAD u Node 2i, tak se po čase provalilo, že šlo jedno měření vadného kusu. Všechna ostatní měření v magazinech byla OK. Třetí generace má navíc nový převodník.
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Denis30 5. 8. 2021 19:21

Ještě jsem tady zase zpátky, abych se zeptal...už jsem téměř NODE objednal, ale mám s tím nějaký vnitřní problém. Prostě plastová krabička, která ani není klasickou HiFi komponentou, nepodporuje nativně DSD, jako jemu podobní i levnější kolegové....prostě mě ten NODE nijak neoslovil.
Máte někdo zkušenost s Cocktail Audio N25?

Děkuji Vám za trpělivost :-)
Denis30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod merhaut 5. 8. 2021 19:35

K čemu dnes obří prázdná krabice a téměř nepoužívaný DSD? Každemu ale co jeho jest.
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod tibormi 5. 8. 2021 20:42

Node má aj prevodník, potrebuješ ho? Ak nie RPi4 a nejaká digi hat (PI2AES) Ti bude slúžiť parádne.

-- 5. 8. 2021 21:42 --

Za polovicu.
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 5. 8. 2021 21:39

Benefit Node je právě v jeho uživatelské přívětivosti daleko víc, než v jeho zvuk. Souhlas, že Raspberry s lepší zvukovou kartou si ho po zvukové stránce namaže na chleba, ale nepůjde to normálně vypnout ovladačem bez následného přerušení napájení, chvíli to bude startovat atd. Prostě uživatelská přívětivost je horší ovšem s daleko lepším zvukem a podstatně nižší cenou. Ona to nemusí být ani až tak dobrá karta jako PI2AES a ani to nemusí být Rpi4, trojka bohatě stačí.Ale je to řešení pro nadšence, občas to má problémy po aktualizaci systému a podobně. Já jsem asi 15 let používal linux na desktopu a mám dvě maliny, takže vím o čem mluvím. Je to ve směru přívětivosti srovnatelné a když víš co děláš, je to lepší a efektivnější, než komerční zařízení/systémy. Ale občas se škrábeš levou rukou v pravém uchu...
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod leroj 6. 8. 2021 09:52

tak už tady máme šest stran za pět měsíců (další fóra nepočítám) a furt nic
docela by mě zajímalo jak to vypadá, když si kupuješ něco důležitého, drahého... :D

radit co kupovat ti už nebudu, ale napíšu co ne:
RPi je dobré a relativně levné, ale jak se už píše, není pro každého - pokud tomu rozumíš a baví tě si s tím hrát, tak potom klidně.

a Node si rozhodně nekupuj, protože z přístroje musíš mít především radost a tobě vadí už teď - a co teprve až na něj budeš každý den koukat. navíc pokud se objeví sebemenší problém, tak si budeš vyčítat, proč sis nekoupil raději CA nebo Cocktail nebo...
a máš pravdu, ta krabice je nic moc - taky bych byl radši, kdyby to byla klasická (i když prázdná) bedna s pořádným displejem a DO. jenže já jsem s tím počítal a tak jsem se s tím lehce vyrovnal :)
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lada5 24. 4. 2022 13:56

Já měl s Bluesoundem taky problém že je to divný malý nezvyklý protože jsem starej ale pak jsem ho koupil tu poslední generaci zapojil strčil do racku a jsem nadšenej nezabírá místo a asi jediný moderní přístroj kde jsem byl schopen všechno sám nastavit zapojit ovládat přes telefon bez cizí pomoci.Jinak mám da převodník Topping D70s mqa a myslím že mohu s klidnym svědomím doporučit akorát jsem musel najít na internetu návod na smyslplné zapojení nastavení výstupů filtrů atd.
Napájení: Mudra Akustik
Data: Roon | Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2,Burson
Sluchátka: Audeze LCD-5 | DCA Stealth
lada5
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků