Doporučtě streamer

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Yiakubou 26. 3. 2021 12:45

Nekde jsem cetl, ze DSD nejak konvertuje do PCM, ale uz si to nepamatuju. Zase ale treba oproti jinym modelum umi MQA. Jak jsem ale psal, tohle jsou presne ty zvukove minirozdily, ktere nema smysl resit. Rozhoduj se podle platformy, neres tolik hi-res formaty a spis se soustred na kvalitu masteru/mixu nahravek, co budes poslouchat - to ti zlepsi zazitek mnohem vic, nez reseni jestli tenhle nebo tamhleten DAC je o kousek lepsi, ci horsi. Pokud Bluesound / BluOS, tak Node 2i je stejne jedina mozna volba v teto cenove kategorii.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Denis30 26. 3. 2021 13:15

Jen mě docela překvapuje,kolik se těch Bluesoundů objevuje zánovních na bazaru,Onkyo bohužel naposledy loni.
Denis30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sarga 26. 3. 2021 15:17

Bluesound 2ii mě hraje asi 2 dny doma. Spojení s Roon bylo prvotřídní, to mě ani ta appka BluOS nenaběhla jako spojení s Roon. Co mě zarazilo je vypínání přístroje, on se snad ani nevypíná..hlavně, že na dálce je vypnutí do pohotovostního stavu. Časovač vypnutí mě zatím nezafungoval. Napadlo mě na přístroji podržet prostřední tlačítko, došlo k vypnutí. Na fóru je to často zmiňované téma-vypínání. Jde o mě první políbení se streamrem, takže logicky nadšení.
QP1R,MojoPoly,Tidal,Roon
sudekl@seznam.cz
sarga
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 26. 3. 2021 16:41

O BlueSound Node se říká, že má horší převodník. Dá se to jak píšeš řešit externím DACem, pokud tě to bude trápit. Ale určitě bych se vyhnul Cambridge Audio o kterém se taky říká spousta nepěkných věcí a v případě DAcMagic Plus je to už deset let stará konstrukce s čipy Wolfson, které se už snad ani nevyrábí, ona už ani firma Wolfson neexistuje, sežral ji Cirrus Logic.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Denis30 26. 3. 2021 18:12

Doporučili by jste mi prosím nějaké konkrétní typy DACu,které už má smysl pořizovat?
Denis30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 26. 3. 2021 18:28

Hodně dobré měření mají z těch cenově dostupných čínské DACy Topping. D70, D50, D10. Záleží co od toho čekáš. Ale asi bych to řešil až kdybys měl pocit že je to třeba. Přeci jen vliv převodníku je z těch hlavních částí řetězce o dost menší, než třeba repro/sluchátka, či zesilovač.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tibormi 26. 3. 2021 18:40

Keď už je reč o DacMagicu, nový 200M dostáva dobré recenzie od What Hi-Fi, Steva Gutenberga a ďalšie sa zjavujú na YouTube :-)
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 26. 3. 2021 18:53

Tak ono bude záležet na tom, jestli chce převodník a nebo i sluchátkový zesilovač s BT a podoponými blbinkami.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tibormi 26. 3. 2021 18:56

https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... magic-200m
Heh ďalšia, rozmýšľam, že by pekne sadol k mojim Gradam :-)
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brrouk1 26. 3. 2021 23:41

No dám to ještě jednou a na tvrdo, Podotýkám, že nejsem prodejce, ale hodně jsem o tomhle kousku přemýšlel, ale vyhrálo jiné, přenosnější řešení.
viewtopic.php?f=1872&t=1314754
DK-Pioneer LX 85, Canton Gle,
Stereo- Rotel RA 1070- - NHT Super Zero, REL HT 1003
Head-Audeze LCD 2 C, iBasso IT 07,IFI micro black signature , Hiby R5 2g.,Audeze Maxwell
brrouk1
Junior

Odeslat příspěvekod Denis30 27. 3. 2021 07:56

brrouk1: Děkuju, jj vím o něm...jenže ta stříbrná...když já už mám všechny komponenty včerné. Jinak bych ho bral. To bych potom potřeboval ještě sehnat nějaký černý nefunkční stroj a přehodit panely...jenže ony se ty Pioneery asi zase tak moc nekazí.
Denis30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Michalpankrac 13. 6. 2021 14:50

a co třeba nový S.M.S.L SD-9 Latest MQA Network Digital Music Player??
je to uplná novinka,rozesílat ho začnou asi koncem měsíce a parametrově vypadá zajímavě ,jen jsem nezjistil jaký je v tom dac ale zase v této ceně má i usb výstup a i aes/ebu což se mi hodí.
už jsem ho objednal tak až dorazí uvidíme jak hraje.
Meze Empyrean,Campfire Audio Solaris SE,IFI zen streamer,Audio-gd R27,
AK SR-25
Michalpankrac
Junior

Odeslat příspěvekod tibormi 14. 6. 2021 10:57

jj zaujimavý :)
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denis30 3. 7. 2021 09:39

Zdravím Vás,
opět jsem se vrátil k výběru streameru, který jsem před čase odložil.
Nyní se můj výběr po různých rozhovorech posunul na Cambridge Audio CXN V2, popř. AZUR 851N. Máte zkušenosti? Co by jste spíše doporučili? Není už Azur 851N spíše končící a zastaralý model?

Děkuji za Vaše rady?
Denis30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod leroj 3. 7. 2021 11:58

nevím jestli ty rady čteš, ale je tady toho na 4 strany, včetně menšího varování před Cambridge Audio - no a ty napíšeš, že si dospěl k CA... takže buď nečteš, nebo to není pravda, nebo je to už OK, nevím... a taky nevím, jestli má cenu radit

vyzkoušel jsem streamování přes Arcam, Denon, NAD 368 (s modulem BS) a vyhrál Bluesound. Jestli je zvukově nej netuším (asi ne), ale ovládání je supr a pro mě to je rozhodující.
kamarád šel cestou USBridge Signature s nějakým stream. doplňkem, chválil, byl nadšen - no už je to na prodej a koupil Bluesound :) tu novou verzi, s údajně upraveným DACem a pár vylepšeními a je spokojen

prostě něco kup, vyzkoušej a případně vrať
Přílohy
stream.jpg
z testování
leroj
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků