Doporučtě streamer

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Tapir1 19. 3. 2021 12:25

Spotify lze provozovat na každém streameru a nejlepší/kvalitnější "příjem" je přes LAN, popř. dobrou wifi. Mobil/tablet pak slouží jako ovladač. Pokud hodláš poslouchat především Spotify free, pak kvalitu převodníku vůbec neřeš, nestojí to za to. Již tak je kvalita Spotify free velmi problematická. Pokud chceš však poslouchat Tidal Hifi, tak hledej zařízení s jeho podporou a pak má smysl řešit také kvalitu převodníku. Z NAS záleží v jaké kvalitě a formátu muziku "konzumuješ".... A nějaký tip na bazar (pokud nevadí) - DENON DNP-730AE pro verzi Spotify free. Případně za zbytek dokup ještě z bazaru slušný DAC pro ten NAS. 8-) Asi tak.
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brodus 19. 3. 2021 12:36

Počkej až v Alze naskladni všechny 3modely,začni nejlevnější Yamahou,když ti nebude vyhovovat vrátíš,pak Denona 800 a uvidíš.Mam v ložnici z té Denon 800řady cd a taky spokojenost,ale zvuk má jiný charakter,a hlavně ve slabšim řetězci,ale rozhodně nemá tak zábavnýcharakter. Nicméně vyzkoušíš a nebudeš mít potřebu Yamahu vracet.Přečti si těch pár recenzí Yamahy na Heurece,když už nevěříš týpkovi,co tu mašinku rok používá. Posloucham Floydy,Stony,Kravitze,Claptona,operu,soundtracky,metal,blues,jazz,rock a jiné. Hlavně Alza to moc neřeší..
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rentier 68 19. 3. 2021 14:25

U Onkya a pioneeru se obávám,že nástupci možná nebudou.Údajně má firma nějaké potíže.
Koupil jsem před 3 roky cd player onkyo c-7070,a nástupce již nepřišel ani nepřijde.
Nezapomeň,že rejdaři zvedli nehorázně cenu přepravy za kontejner (Vše je z Asie)
Ceny určitě porostou aspoň u budoucích modelů .Ber to co je skladem.Ten denon je skladem
a je to novější model. Yamahu by měli naskladnit 29.3. (2ks) v Alze
Ať žije inflace a covid !!!! s nadsázkou
rentier 68
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 19. 3. 2021 17:00

Jojo Onkyo & Pioneer Corporation balancuje na hraně krachu. Chtěla je koupit Sound United (združuje Marantz, Denon, B&W, Polk, Heos atd.), ale k fúzi nedošlo, údajně po nahlédnutí do účetních knih. A mám pocit, že jejich produkty v eshopech rychle mizí a hlavně se už moc neobjevují nové modely.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Denis30 20. 3. 2021 17:15

Jak by jste prosím vůči sobě ještě ohodnotili Onkyo NS-6170 a Marantz NA-6006, pokud pominu, že Onkyo má tuner?
Když koukám na foto jejich "vnitřností", vypadá Marantz docela "nabušeněji".
Denis30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Vladas77 20. 3. 2021 18:33

Ahoj, jestli můžu něco čerstvých zkušeností a svých nyní už upravených úvah...
Byl jsem na to stejně jako ty.
Chtěl jsem displej a dálkový, aby si ženský mohli jednoduše (čti bez mobilu, tak jak jsou zvyklý) pouštět rádio.
Chtěl jsem něco, co má dálkově řiditelný výstup, abych se mohl zbavit Rotelího předzesíku (na nic jinýho ho nemám, nic nepřepínám, teda ani nepřemýšlím :-P )
Chtěl jsem, aby to alespoň trochu k těm Rotelům a T+A bednám hrálo. Nic jsem si tak moc nenamlouval o kvalitě, bo 90% času jen jako kulisa.
Chtěl jsem to na síť (ale to už tak streamery bývají)
No a teď realita 8-)
Nakonec jsem se usnesl na Denonu 800. A tak dlouho pásl a čekal až nikde nebyl (diky kovide) a potom byl všude za draho. Nicméně jsem teď trefil jeden ještě v záruce na Sbazaru. Díky za to :-)
Prakticky:
Příjem VKV/DAB, či čehokoli z éteru je fakt zbytečný, všechno je na síti tisíckrát a často bez otravných reklam.
Displej a dálkový je mi v reálu k prdu. Zapnu a potom už všechno přes mobil (a dámy taky). Včetně hlasitosti, přepínání zdrojů. Super.
Síťový funkce pecka. Samo si to všechno našlo v síti, tak můžu sdílet obsah na čemkoli a z čehokoli. WiFi i LANka spolehlivý.
Taky super. Tam se ale objevuje to podstatný ALE.
Jak už někdo dřív psal, SW může být stěžejní. Záleží jak to chceš používat. Já pro běžné pouštění a rádio, něco z USB naprostá spokojenost. Když jsem však vlezl na NAS, kde je několik TB muziky, fakt blbý. Teda rychlý, pěkně hraje, ukazuje náhledy, dobrý.
Jen to neumí vyhledávat :-! , třídění je zoufalý :-! , prostě se appka zastavila před několika lety :hmm: . Nejspíš na tom, že to jde a tím to končí. Prostě když si chceš něco najít ve větším množství, ať už na síti, nebo na nějakým lokále, je to trága. Ovládání přes SW prostě dlouze zaspalo dnešní dobu.
Takže nejvíc ze všeho doporučuju si v klidu srovnat v hlavě, co budeš opravdu reálně potřebovat a hlavně používat. A potom vyzkoušet ty jednotlivý SW. Co vyhovuje jednomu, nemusí druhému.
Pro servírování muziky ze Spotify/pouštění internetovýho obsahu nebo pro aktivní využívání svých zdrojů může být zásadní rozdíl v tom používaným SW. To musíš srovnat se svými požadavky.
Může potom být mezi nimi podstatnější rozdíl v možnostech ovládání než v kvalitě. Kvalita je fajn, ale když se to blbě používá tak pozbývá smyslu.
Když budeš mít konkrétní dotaz, napiš, můžu vyzkoušet, HO je v tomhle fajn O:-)
Marantz, Denon, Rotel+2xRotel, T+A TB100
Allo Boss DAC, Magni 3, HE-4xx
Shanling M1, ie8, FXT-90, Fiio F5, 1MoreTriple,...
FiiO M11+FiiO FH5 Black
Vladas77
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 20. 3. 2021 18:46

Ja mam ten Marantz NA6006. S Onkyom som neporovnaval a od toho Denona 800 sa mi zdal na posluch o trochu lepsi, ale to je dost subjektivne. Ja osobne by som uz do Onkya asi nesiel (kvoli tomu moznemu krachu a naslednej podpore).
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rentier 68 20. 3. 2021 19:30

Zde máš odkaz na test denonu v testu je srovnání s Marantzem
https://www.avtest.pl/audio-video-show/ ... ?showall=1
a ještě jeden test na Denon
https://www.hfc.com.pl/test/3676,denon-dnp-800ne.html
Koukal jsem na tvůj zesák a asi by k němu dizajnově pasovala ta yamaha ve stříbrné barvě.
Nevím,zda máš verzi MK už s digitálními vstupy, potom bys mohl Yamahu zapojit přes koaxiál
a využít kvalitnější převodník zesilovače.
Pokud nepotřebuješ displej a nemáš digitální vstupy ,zkus zvážit ještě návrh od DENKEZA-YAMAHA WXC-50.
Můžeš tam zapojit třeba telku přes optiku,ale to umí myslím i ten Marantz
rentier 68
Junior

Odeslat příspěvekod Denis30 20. 3. 2021 21:30

Moc Vám děkuju za tyhle informace. Ten Denon jsem dosti zvažoval, díky Vladas77 za informaci o SW.
Jinak rentier68 má s Yamahou pravdu - po stránce designu by mi tam padla nejlépe, jednak k Vincetovi a také už tam jednu Yamahu (BD-A1040) mám. Dokázali by jste mi prosím ohodnotit android aplikaci pro Yamahu NP-S303 podobně, jako to výše popsal Vladas77 u Denonu?
Ten zesík mám Vincent SV-226MKII, bohužel bez převodníku.
Denis30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rentier 68 21. 3. 2021 05:23

Denisi,všechno to jsou dobré stroje, svoji práci (poskytnout hudbu) zvládají výborně.Je to
přibližně stejná kategorie, takže není jeden lepší ,druhý horší.Každý má jen svůj charakter
zvuku a rozdíl je třeba jen v počtu výstupech apod. .Jeden lépe zvládne lépe rock,metal ,druhý třeba jazz ,třetí blues. další je třeba universál.. Takže přizpůsob streamer vzhledem ke svému hudeb. žánru. A hlavně je mít hlavně kvalitní udělanou náhrávku v jakémkoliv formátu. Dnešní stroje nic neodpouští.(To Onkyo je v tomto nekompromisní )
Když koupíš třeba tu Yamahu,tak ti zbyde ještě na solidní kabel.
Tak ještě sděl ,jakou konkrétní styl hudby posloucháš.
Ohledně APKY a ovládaní ti asi nejlépe poradí BRODUS
rentier 68
Junior

Odeslat příspěvekod sarga 21. 3. 2021 06:31

Mám objednaný v Melisse Bluesound Node 2i i s dálkou.Tak poreferuji, jak jsem spokojený. Trošku jsem váhal nad stářím stroje. Přeci jen je už na trhu 2 roky, možná je za dveřmi nový model.Prodejce mi to i zjištoval u distributora,prý o ničem neví. Ale distrub. má spíš snahu prodat, než někoho odrazovat od nákupu. Nebudu to mít k sluchátkám, k TT2, ale pod tv k HK 445, na ,,kulisní" poslech. Asi nic lepšího za daný peníze k Roon poslechu a ovládání nejde sehnat.
QP1R,MojoPoly,Tidal,Roon
sudekl@seznam.cz
sarga
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brodus 21. 3. 2021 09:53

Myslím že už z toho výběru začínáš dělat moc velkou vědu.:-(.:-)).To samé s vnitřnostmi.Apka yamaha musiccast je celkem přehledná a plynulá,rádia,usb,bt,net rádia,spotify,tidal,s telefonem ovládání na pohodu.A Yamaha má tuším převodnik BurrBrown,hraje prostě super a design je hezký ,střídmý, elegantní a s Kenwoodem jim to sluší Prostě komponent.Nechci ji vychvalovat jenom proto,že ji mám,to není můj styl.Nicméně chytrému nápověz,hloupého trkni;-)
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Yiakubou 21. 3. 2021 15:43

sarga píše:Asi nic lepšího za daný peníze k Roon poslechu a ovládání nejde sehnat.


Ale jo, Rpi + Digione nebo podobne.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 21. 3. 2021 16:18

Yiakubou: Nevím jestli uživatel hledá DIY zařízení, které když softwarově vypne, tak je nutno přerušit napájení, aby šlo znovu zapnout.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Yiakubou 21. 3. 2021 17:28

No to je takovy umele vytvoreny problem, kdyz ma Rpi spotrebu cca stejnou jako bezne zarizeni ve standby rezimu. Rpi neni nutne vubec vypinat, nebo to lze vyresit jednoduchym spinacem.

Ale jasne, tyhle zarizeni jsou vzdycky o pomeru cena/vykon za cenu designu a pohodli. Jen to davam do placu.

Za 5 tisic si muzu poridit treba Digione Player, co hraje lepe nez Node 2i, byt nema takovou konektivitu, design a clovek si to musi postelovat. Nebo za cca 12-13 tisic Digione Signature s dobrym napajenim, co se vyrovna streamerum mnohem drazsim, klidne pres 1K EUR. Tech moznosti na bazi Rpi je samozrejme mnohem vic.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků