Bluetooth vysílač k receiveru

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod husokachna 22. 3. 2021 15:34

Ahoj vespolek. Nevím, jestli jsem ve správné sekci, ale nějak jsem nevěděl kam jinam. Mám možnost si pořídit za dobrou cenu Sony WH-1000XM3 a přemýšlím, jestli je využiju. Na PC asi není problém, ale chci je použít jak univerzály na všechno, takže problém je s receiverem(starší Harman), na který mám připojený gramec, televizi i Mi Box Android TV. Rád bych to všechno z toho receiveru nějak poslal do sluchátek v nějaké "OK" kvalitě. Audiofil nejsem. Našel jsem spoustu různých bluetooth donglů do jacku, ale nechci koupit nějakej nesmysl.
Tak nějak mě zaujalo tohle:
https://www.electroworld.cz/carneo-bt-2 ... iver#popis

Co jsem tady hledal dost podrobně, tak jsem nenašel, nebo to neumím dobře pojmenovat...

Nemáte někdo zkušenosti a nepodělíte se ;-)?
Díky předem.
Pěkný den.
J
husokachna
Junior

Odeslat příspěvekod Tapir1 22. 3. 2021 17:10

Aby jsi využil potenciál sluchátek a především toho gramce, bude lepší volbou vysílač s podporou aptX HD a ideálně i LDAC. Třeba tady je s aptX HD - https://avantree.com/oasis-plus-bluetoo ... ter-for-tv nebo s LDAC - https://www.aliexpress.com/item/1005001 ... web201603_ či něco podobného. Ještě si pohlídej dosah - class 1 má cca 50m a class 2 cca 10m a především BT 5. Datový tok je následující - aptx cca 352 kbps, 16bit 44.1kHz; aptx hd cca 576 kbps, 24bit 48kHz; ldac -má několik variant - cca 330kbps až 990kbps. 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod husokachna 23. 3. 2021 08:38

Díky moc. Sice se mi tímto začíná rozpočet nafukovat, ale chápu, že kdo chce nechat zahrát, musí položit krejcar na dřevo. Kdyby měl někdo tip na levnější variantu, nenaštvu se.

A ještě doplňující dotaz. Když bych se chtěl připojit těma sluchátkama ke stolnímu pc, který samozřejmě nemá zabudovanej bluetooth, tak jsem na tom stejně? Tam taky asi nebude stačit "normální" levnej bluetooth dongle, že? Nebo jak to nejlíp vyřešit, abych nebyl limitován jenom připojením k tomu receiveru?
Dík.
husokachna
Junior

Odeslat příspěvekod FQ400 23. 3. 2021 09:16

Ahoj, mrkni na Fiio BTA30. Třeba bude splňovat tvé požadavky. Ale možná budeš muset položit na dřevo trochu víc krejcarů :-)
FQ400
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod husokachna 23. 3. 2021 09:42

Už se s tou myšlenkou krejcarového výdej tak nějak zžívám, ale pořád zůstává ten problém toho PC. Hledal jsem a zběžně jsem našel, že win10 nepodporuje ldac a aptx hd, tak jsem stejně v pr... jako u toho receiveru? Tzn. klasickej usb bluetooth dongle nic nevyřeší, protože PC nevyšle vhodný signál?
husokachna
Junior

Odeslat příspěvekod Tapir1 23. 3. 2021 13:32

Pokud chceš "hrát" přes BT z PC s podporou aptX nebo LDAC, tak potom jedině DAC s BT a to je ještě dražší varianta. Musíš se asi rozhodnout, jestli ti kvalita BT kodeku za ten příplatek stojí. Sony WH-1000XM3 hrají dobře i s obyčejným SBC, tak to nehroť a kup si běžný BT 5.0 vysílač s class 2. Je to jako se vším, lepší kvalitu nedostaneš lacino. 8-)

-- 23. 3. 2021 13:33 --

Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod husokachna 23. 3. 2021 15:10

A když to pošlu z toho PC do receiveru kabelem a z receiveru to pak vyšlu tím Fiio BTA30, tak ta BTA30 to "překouše" na "lepší kvalitu"? Neříkám, že nedokážou pustit chlup, ale zase se mi nechce kupovat víc krabiček, než je nutno. Nechci otravovat, už takhle díky moc za odpovědi...
husokachna
Junior

Odeslat příspěvekod Tapir1 23. 3. 2021 16:10

Bohužel ne. "Lepší" kvalita z běžného PC zásadně přes DAC, bohužel. PC je pro kvalitní hudbu snad nejhorší zdroj. :shock:
Však to zas není takový cenový rozdíl oproti tvé původní variantě - Fio BTA 30 tady máš za cca 6 týdnů z Číny a Avantree dokonce za 2 týdny z DE a dopravou grátis - https://www.amazon.de/Avantree-REICHWEI ... 384&sr=8-3 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FQ400 23. 3. 2021 16:44

Mrkni se na stránky výrobce. Jsou tam uvedeny všechny možné scénáře použití BTA30. Má celkem tři režimy: DAC, BT receiver a BT transmitter. Můžeš ho tedy použít i jako DAC pro PC a zvuk z PC vyílat přes BT. Zároveň ho můžeš připojit přes optiku nebo coax k receiveru, co už máš, a vysílat přes BT. A dá se koupit i u nás. ;-)
FQ400
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 23. 3. 2021 16:48

Tapir1 píše:Sony WH-1000XM3 hrají dobře i s obyčejným SBC, tak to nehroť a kup si běžný BT 5.0 vysílač s class 2. Je to jako se vším, lepší kvalitu nedostaneš lacino. 8-)

S tymto si dovolim nesuhlasit. Sony hraju pouzitelne az s aptX, SBC je proste "blato". XM3 podporuju aj kodek aptX HD, co by mohli nejake transmitery uz mat.
Ak ma zakladatel vlakna Android mobil s Oreo, stale je mozne pouzit LDAC, ktory je najlepsou volbou v kvalite. Ja uz bezdratovo inak ako mobilom neriesim, kombinacia s UAPP, Wavelet a LDAC vytiahne zo sluchatiek maximum.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 23. 3. 2021 18:46

Tapir1 píše:PC je pro kvalitní hudbu snad nejhorší zdroj.

To je podobné tvrzení, jako "nejezte banány, jsou radioaktivní". Je to sice pravda, ale vždy je třeba zmínit kontext. Jako u těch banánů (kterých byste musel sníst 70 denně), i u PC záleží na tom, jaký obsahuje HW a kde se děje převod D/A. V případě použití BTA30 bude převod mimo PC, tedy mimo možné rušení. Přes USB jdou v tomto případě data s kontrolním součtem, který řeší případné chyby vzniklé cestou.
V PC tedy problém určitě nebude a pokud ano, bude výrazně menší, než to, co vznikne ztrátou při přenosu BT.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xMaster Seller 24. 3. 2021 08:30

Hledal jsem nějaký DAC převodník na 5.1 a narazil na tohleto i s BT: https://www.ebay.com/itm/313165834171
Akorát to asi nemá transmiter, viz: "Support bluetooth 5.0 receiver". Co by taky člověk za těch pár stovek chtěl, že?

Mohl by tu říct někdo znalej těchto čínských DAC, zda je to k TV ještě obstojnej převodník nebo jen podvodník? ..Dík ;)
Už je totiž na cestě. V ČR jsem na nic podobnýho pro vícekanál nenarazil.
xMaster Seller
Junior

Odeslat příspěvekod husokachna 24. 3. 2021 08:39

FQ400 píše:Mrkni se na stránky výrobce. Jsou tam uvedeny všechny možné scénáře použití BTA30. Má celkem tři režimy: DAC, BT receiver a BT transmitter. Můžeš ho tedy použít i jako DAC pro PC a zvuk z PC vyílat přes BT. Zároveň ho můžeš připojit přes optiku nebo coax k receiveru, co už máš, a vysílat přes BT. A dá se koupit i u nás. ;-)

Tak nějak jsem to v podstatě myslel. Akorát jsem si nevšiml, že to má i připojení přes usb.
Takže přes usb do pc, od receiveru natáhnout optiku a mám vystaraný...? Akorát ten kabel musím nějak protáhnout přes obývák, aby si toho manželka nevšimla....to bude na tom to nejtěžší :-D

Díky moc všem, rozjelo se to tady přes odpoledne docela dost.
A zdravím Emila.
PS: Má ta BTA30 nějaký zpoždění? Když bych ho chtěl použít jako kabelový DAC pro filmy? Tedy usb z pc do BTA30 a přes cinche pak do mixáku a do aktivních beden? Máme problémy na jedné akci, když promítáme, že když vyženeme zvuk z pc přes sluchátkový výstup do mixáku a do kvalitních aktivek, tak ten zvuk je otřesnej.
Kdyby mi to ta BTA30 vyřešila, tak bych měl o důvod víc si to koupit :-D
Pěkný den.
husokachna
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 24. 3. 2021 12:41

Při použití aptX LL bude zpoždění neslyšitelné. Jen je třeba pořídit adekvátní přijímač k tomu mixu. S tím ale problém nebude. Jen počítejte s tím, že to bude pouze stereo, tedy 2.0.
Pořád si ale říkám, že by tam sedla více optika.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod husokachna 24. 3. 2021 13:10

Co je adekvátní přijímač? Tomu nerozumím.
A optika místo čeho?
Tys mi to zamotal :-D
husokachna
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků