Bluetooth jack

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bentime 5. 4. 2021 21:04

Ahoj,

dokázal by prosím někdo poradit jednoduché řešení na bezdrátový přenos audia?
Přesně mi jde o řešení přenosu zvuku z mikrofonu který končí 3,5 mm jackem a do kamery či mobilu potřebuji také jack ale netahat 10m kabel mezi zařízeními. Bluetooth transcieverů za pár korun jsou mraky, ale k tomu je třeba alespoň na jednom konci zařízení schopné se k němu připojit. Jde mi tedy o dvě krabice, které budou fungovat autonomě.

Existují přímo zařizení za tisíce pro mikrofony ale to je na to moje vydlácký natáčení škoda :-)) .
Když existuje malá bluetooth krabička za pár stovek s jack vstupem/výstupem do které se můžu připojit mobilem, neexistovalo by něco takového v páru? Prostě jack - vysílač - přijímač - jack.

Díky za nápady, Tomáš.
bentime
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 5. 4. 2021 21:38

Jaký typ zvuku/nahrávky chcete získat? Mluvené slovo na větší vzdálenost (přednášková místnost), nebo pohyb kamery a různé prostředí?
V prvním a částečně i druhém případě by pomohl směrový mikrofon přímo pro kameru, tzv shotgun.
Pokud nutně potřebujete separovat kameru a zdroj zvuku, doporučil bych oddělit záznam obrazu a zvuku. Následně vše sloučit při střihu. Řešení pak bude například diktafon s vlastním, nebo připojeným mikrofonem. Případně mobilní telefon s připojeným mikrofonem. Budete ale potřebovat jednoduchou redukci pro telefonní jack.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bentime 5. 4. 2021 22:54

Zdravím,

nejčastěji mluvné slovo brané z klopového mikrofonu. Směrový mikrofon by ve všech případech nepomohl, kvuli různým prostředím, vzdálenostem a taky ne vždy kamera míří přímo na účinkujícího.

Jde mi o to dostat do kamery zvuk z klopového mikrofonu tak aby se učinkující i já s kamerou mohl voně pohybovat a netahat mezi sebou kabel, v podstatě z čeho bych si mohl poskládat hoby verzi mikroportu.

Separátní záznam zvuku a obrazu řešení je, ovšem bych se pak při sřihu z toho zbláznil, rád bych nahrával vše naráz.

Ještě by bylo myslitelné připojit mikrofon do bluetooth vysílače a následně se k němu připojit telefonem a z něj hnát zvuk kabelem do kamery, takovou aplikaci na android, která by podobnou bláznovinu uměla ale neznám.

Díky, Tomáš.
bentime
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 6. 4. 2021 10:34

Řešení s BT bych se raději vyhnul, ostatně nepoužívají ho ani profi zařízení. Důvodem je vložení prodlevy a komprese zvuku.
Externí audio se běžně synchronizuje na hlasitý zvuk "klapky" nebo tlesknutí. V tom opravdu problém nevidím. Naopak získáte dva záznamy zvuku (kamera a mikrofon), který můžete vhodně kombinovat.
Pokud přesto trváte na jednom záznamu, podívejte se například ně něco takového.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bentime 6. 4. 2021 13:40

Zdravím,

Máte pravdu, včera jsem na půl rozchodil řešení po bluetooth a prodleva je nepoužitelná.

Díky za tip, Tomáš.
bentime
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků