Slim Receiver alebo full? 5.1 alebo 2.1?

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod cingo 13. 4. 2021 09:57

Ahojte, chcem nieco do obyvacky na pocuvanie hudbu + TV. Izba klasicky stvorec, 20m2.
Rozhodujem sa medzi onkyo tx-l50 slim, ktory ma nizsi vykon na kanal, a medzi onkyo tx-8270 2.1 ktori je vacsi, ale ma aj vacsi vykon na kanal.
Vobec sa do toho nevyznam, je to prvy krat, co nieco take kupujem.
Chcel by som to viac na pocuvanie hudby, nez priestorovy zvuk pri filme..
Je velky rozdiel v kvalite zvuku medzi l50 a 8270? Teda, viem ze to zavisi od reproduktorov..ale keby boli lepsie, tak je tam rozdiel?
Vybavou su na tom skoro rovnako..
Vdaka za rady.
cingo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 13. 4. 2021 11:12

Tak v prvom rade si musis ujasnit ci chces len 2.1 alebo pojdes do 5.1 (2.0/5.0). Ono mozes kupit 5.1 receiver a mat na tom len 2.0 zostavu, ale v takom pripade je vhodnejsie kupit 2.0 zosik/receiver, ktory zvacsa hra lepsie ako 5.1 bratranci ;-) cest vynimkam. Nepocul som to Onkyo TX-L50, ale uz len tie "pruzinkove konektory" vo mne vela dovery nevzbudili. Budes mat problem tam dat normalny kabel napr. Jo a Onkyu by som sa teraz asi vseobecne vyhol. Maju existencne problemy...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cingo 13. 4. 2021 11:34

A co miesto Onkyo? Co som kukal, tak prave ten 8270 bol parametrami na tom dost dobre, hlavne co sa tyka konektivity. Takisto bol aktualizovany z Airplay 1 na 2. atd. Preco maju existencne problemy? Vidim, ze mali byt dostupne ich produkty uz par mesiacov a furt nic..
Ale neham si poradit.
cingo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 13. 4. 2021 11:55

Onkyo mavalo problem s HDMI doskami v minulosti, ale najdu sa uzivatelia ktory maju problemy aj teraz to za prve a za druhe Onkyo/Pioneer mali/maju financne problemy. Mali problemy s "platenim" uctov. Predstavili nove AVR ale tazko povedat ako ich Covid a vyhorenie fabriky AKM zasiahlo a ci preziju rok 21. Takze by som pozrel Denon alebo Marantz ak je podmienka HDMI pripojenia...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cingo 13. 4. 2021 12:25

hdmi podmienka nie je, teda, ak viem zvuk z apple tv, PS, raspberry.. zapojit do receivru bez hdmi, to by nemal byt problem, nie?
cingo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 13. 4. 2021 12:42

Noo ono sa to robi tak, ze vsetky tie zariadenia zapojis do TV a z TV si stiahnes (vacsinou po optike) zvuk do zosiku/receiveru. Toto plati ked sa rozhodnes len pre stereo.V tom pripade sa mozes pozriet aj po Yamahach a inych stereo receiveroch, co nie su vybavene HDMI...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků