Náhrada za Marantz PM7000N

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pavlicko 21. 4. 2021 14:32

Dobrý deň, prosím poradiť integr.zosilovač(ideálne sieťový, ale nie je to nevyhnutnosť) na rock a metal.
Marantz PM7000N mi pri gitarovkách tak nereže(chýba mi tam dynamika) ako by som si želal. Mám repro Dynavoice DF-5.
Ten Marantz mám momentálen na predaj, keby niekto chcel
https://elektro.bazos.sk/inzerat/123384 ... m7000n.php
Nebránim sa ajpoctivému vintage zosiku s korekciami. Ďakujem za návrhy.
pavlicko
Junior

Odeslat příspěvekod eviljack 21. 4. 2021 15:09

Já jsem si pořídil starou potvoru na netu a jsem spokojen, ale co k těm Dynavoice, to nevím. Když si na bazoši dáte v Hodnocení vyhledat mail m.rousar@email.cz, vyskočí Vám chlapík, od kterého mám ten HK, a jeho aktuální nabídka. Klidně mu i zavolejte a proberte to s ním, sám je to rocker a má přehled (snad to není nějaká nepovolená reklama, nebo tak něco).
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Yiakubou 21. 4. 2021 15:09

Jaky je rozpocet?
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavlicko 21. 4. 2021 17:47

600-700 Euro....aby bolo aj na nejaký streamer.Peniaze sú podmienené predajom Marantzu.
pavlicko
Junior

Odeslat příspěvekod Tapir1 22. 4. 2021 08:18

Na tyto žánry pravděpodobně Arcam, Rotel, NAD z těch relativně běžně dostupných. 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lybuna 22. 4. 2021 10:44

Tak ten marantz nebude moc řízný ale zároveň by zasloužil lepší bedny
Lybuna
Junior

Odeslat příspěvekod Tapir1 22. 4. 2021 11:20

Musím souhlasit s Lybuna - ten Marantz by opravdu zasloužil sobě rovné repro, což DF-5 skutečně nejsou. Obecně se doporučují bedny v cca stejné cenové kategorii. To samé bude platit i u těch poptávaných zesilovačů NAD, Arcam, Rotel. 8-)
Ještě dovětek k té dynamice nahrávek. U této hudby bývá často problém s kvalitou samotné nahrávky, kdy chybí dostatečný DR. Pokud chceš udělat velký krok s kvalitou, tak tady je velmi atraktivní nabídka. Právě cantony jsou na tento žánr celkem doporučované, díky svým středo basovým repro s příměsí (nejčastěji AL). https://elektro.bazos.cz/inzerat/135228 ... stolek.php
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavlicko 22. 4. 2021 12:32

Repro Dynavoice som kúpil len nedávno, podľa mňa určite upgrade oproti regálovkám Klipsch RP600N, ktoré stále predávam. Na drahšie resp.lepšie nemám peniaze ani miesto v obývačke.
Asi som nepovedal, ale ten Marantz má posluchový čas momentálne na hudbu 10hod mesačne!! Hudbu počúvam hlavne v spálni ( Infinity RS 5001+Onkyo Integra A 8850). Viem že tie repráky sú výborné. Z Onkyom hrajú dobre.
Preto chcem predať ten Marantz s dôvodu zvukového, ale aj jeho nevyužitia, ktoré som nepredpokladal, a zároveň ušetriť peniaze ..mám rodinu. Proste chcem sa tešiť zo zvuku, keď si hudbu občas pustím v obývačke
Chlapci mi ponúkali na bazoši za Marantz Arcam A29 (bez korekcíí), Yamaha NR602...tak neviem
pavlicko
Junior

Odeslat příspěvekod Tapir1 22. 4. 2021 12:57

Konektivitu u RN602 asi nevyužiješ a zvukově je zcela jistě horší než ten Marantz, tak ber Arcam. Zvukově si polepšíš. 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroj 22. 4. 2021 14:05

toho Arcamu bych s bál - poznal jsem jiný, modernější a dražší a nebylo to ono... teda slušně řečeno :)
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Yiakubou 22. 4. 2021 14:34

PM7000N je na svoji cenu velmi dobry, tezko hleda konkurenci. Pokud mas rozpocet 700 EUR, tedy nejakych cca 18 tisic CZK, tak se obavam, ze treba najdes neco riznejsiho, ale vsechny ostatni parametry to bude mit horsi, takze aby to pak celkove nebylo spis zklamani. Jeste k tomu chces porizovat streamer, no to muzes byt klidne na cene noveho PM7000N a jako celek to muze byt horsi.

Jedine tedy bazar a tady tezko radit, protoze zalezi na konkretni nabidce. Pokud mas vyzkousene, ze ti to zni dobre s Onkyem, tak se zamer na nabidky s touto znackou. Za zvazeni by stalo i neco od Hegel, Audiolab, mozna NAD... Arcam nevim, Yamaha tedy moc rizna na kytary neni.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod starší 22. 4. 2021 17:39

pavlicko píše:Dobrý deň, prosím poradiť integr.zosilovač(ideálne sieťový, ale nie je to nevyhnutnosť) na rock a metal.
Marantz PM7000N mi pri gitarovkách tak nereže(chýba mi tam dynamika) ako by som si želal. Mám repro Dynavoice DF-5. ...


Marantz 7000 sa tu už riešil,
napr. viewtopic.php?f=1722&t=1314280&p=12825679#p12825679,
Palo, nechcem ťa teraz kritizovať, že si neprečítal všetky dostupné recenzie a názory na ten Marantz a neextrahoval si z nich často implicitne vyjadrené názory na dynamiku a vhodnosť použitia tohto siliča na rock, metal, ale keby ..., možno by si ho nekúpil ...
Celá téma alebo názory na problematiku dynamiky zosilňovačov a reprosústav je ošemetná, keďže vnímanie zvuku je subjektívne, že reprosústavy môžu hrať "nedynamicky" ( povedzme kludne, pomôžem si českými výrazmi z nemenovaných ale asi momentálne najčítanejších recenzií, napr. " klidný, důstojný a velmi audiofilský zvukový projev ", alebo " to není prezentace jakkoliv efektní, ale spíše zvuk s takovým tím anglickým smyslem pro hudební realističnost ", kultivovaný zvuk bez stresu, netlačíci na pilu ) som zistil keď som si kúpil a krátku dobu som vlastnil bedne Q acoustics 2050i, priznám sa, že dovtedy som si nejak nevšímal, neuvedomoval túto vlastnosť reprodukovaného zvuku, zvuk týchto bední mi však negatívne udrel do uší, u siliča som si nedynamický, kludný zvukový prejav všimol u siliča CA CX 80 a konkrétne u skladby STINGA Englishman in New York /z origo albumu Nothing Like The Sun z roku 1987, myslím že CD je AAD/ pri tom dynamickom nástupe velkých bubnov cca. od 2:30 min.
A čo by som ti odporučil, aký silič, no prakticky asi žiadny :-[ , ktovie nechce sa mi hladať pol dňa v recenziách či náhodou aj tie tvoje Dynavoice nehrajú skôr kludne, ale v teoretickej rovine /nepočul som/ aspoň dva siliče, jeden je vlastne aj streamer, cenovo do 500-800 € sa zmestíš, CA CX 60 /v Blave 500€ / a druhý Yamaha R-N 803 /v Rakúsku od 709 €/.

P.S. Nemusíte sa nijak zvlášť namáhať, aby ste počuli, kde Cambridge odôvodňuje svoje mimoriadne výdavky nad produktom Marantz PM6006; za vrieskaným gitarovým sólom nie je len to, že sa v ňom objaví viac mäsa a sily, ale aj väčšie dynamické variácie.
Je schopný presvedčivejšie spojiť drubujúcu basovú linku s bzučiacim bubnom a vokálom a zosilňovač Cambridge znie viac zamilovaný do inherentne útočnej povahy stopy.
Našťastie jeho energický výkon nepresahuje hranicu na nepoddajné a prehnane horlivé územie. Cambridge je dostatočne disciplinovaný, aby mohol dostatočne ovládať, pokiaľ ide o dynamiku a rytmy.

sorry je to strojový preklad z What HiFi
Naposledy upravil starší dne 22. 4. 2021 17:53, celkově upraveno 1
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pavlicko 22. 4. 2021 17:50

Ďakujem za postreh, napojil som na Dynavoice starý zosik Onkyo A8850 ktorý mam v spálni, a zvuk pekne "zhrubol" a subjektívne získal na dynamike, a subjektívne badám aj viacej detailov.
Mozno sa vydám cestou vintage kúsku s lacným ext.streamerom napr I East M30, pod podmienkou ze predam Marantz
pavlicko
Junior

Odeslat příspěvekod pavlicko 30. 4. 2021 11:44

leroj píše:toho Arcamu bych s bál - poznal jsem jiný, modernější a dražší a nebylo to ono... teda slušně řečeno :)

Chcem sa Vás opýtať, o aký typ Arcamu šlo? Mne jeden type ponúka Arcam S30, cenovo je to inde to viem, ale že hrá podla jeho tvrdenia aj o 40 % lepšie ako Marantz PM7000N. Má kalibráciu Dirac....kde mi mal byť ten zvuk eňoňuňo.Takisto som bol v kontakte s iným pánom, ktorý mi ponúkal na výmenu Arcam A29....polepšil by som si, keď nemá korekcie, ktoré ja vyhľadávam ?
pavlicko
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků