Možnosti opravy porouchaného DAC/Amp

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tenzor 24. 4. 2021 11:56

Mám tu dvě porouchaná zařízení a chtěl bych znát váš názor, jestli má smysl zkoušet s tím něco dělat.

U Aune X1S se při přehrávání kromě hudby ozývá statické praskání v pravém kanálu.

DX3pro při cvaknutí relé (snad to říkám dobře, cvakne vždycky při spuštění přehrávání nebo změně vzorkovací frekvence) dosti neuvěřitelně práskne do sluchátek (nekecám, mám mokro v kalhotách a radostí to fakt není) a pak už jen šumí/kňučí (do sluchátek).

Bohužel tu nemám absolutně nic kromě sluchátek, takže nemám jak zkusit jiný výstup nebo jen DAC.

Je nějaká šance, že by to někdo v ČR opravil? Jsem ochotný i za ten pokus zaplatit nějakou smysluplnou částku. Ptal jsem se v místních servisech, ale řekli mi, že bez schématu s tím nic nezmůžou. S číňanama se nemá smysl bavit (zkoušel jsem v případě Aune) a stejně by se to nejspíš při ceně pošty, dílů, práce nevyplatilo.

Nejde mi ani tak moc o peníze, jen nerad vyhazuju věci, které by třeba ještě mohly fungovat.
tenzor
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 24. 4. 2021 12:14

Predpokládám,ze pokud se to prodává i u nás,ze bude zajistený zárucní a pozárucní servis.Prodejce má ,nebo kdysi to tak bylo,zajistit po urcitou dobu i pozárucní servis.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tenzor 24. 4. 2021 12:24

Koukal jsem na to a na dTest uvádějí, že prodejce nemá povinnost zajistit pozáruční servis. Ale za zkoušku nic nedám. Aune prodává Techhouse, Topping Audigo.
tenzor
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 24. 4. 2021 13:01

Tak to je smutný,vsichni sledují uhlíkovou stopu,ale elektroniku vyhazujeme po pár letech.A co na to Gréta...
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kuba4 24. 4. 2021 15:35

Marantz CD-17, PM-16, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tenzor 24. 4. 2021 22:51

akburt> Souhlas=/

Kuba4> Díky za tip. Zkusím jim napsat.
tenzor
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 25. 4. 2021 12:25

U Casea bych se bál jedné věci a to ceny. Ceny jejich tuningů zařízení jsou poněkud závratné. Ale za pokus to stojí.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tenzor 25. 4. 2021 16:14

Jo, taky mi to tak podle jejich webovek přišlo. Radši jsem to v mailu specifikoval, aby kdyžtak rovnou řekli, že to finančně nemá smysl.
tenzor
Junior

Odeslat příspěvekod tenzor 30. 4. 2021 21:00

Takže doplnění.

Techhouse i Audigo opravu zajistit dokáží, ale pouze u u nich zakoupeného zboží >:-(

V Techhouse ještě poradili obrátit se na dovozce značky Aune firmu GOTHIC, která stejně jako firma Casea nereaguje.

DAC v Toppingu naštěstí skutečně funguje, takže jsem prozatím narychlo sehnal rHead. DAC v Aune ještě prubnu, třeba taky poběží.
tenzor
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků