Výběr AVR pro Wharfedale Reva 2

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Me_jle 28. 4. 2021 09:54

Dobrý den, rád bych vás požádal o pomoc při výběru AV receiveru pro reproduktory Wharfedale Reva 2 + center + zadní repro (vše stejná serie Reva).
Rád bych se s cenou vešel do 30tis.
Bohužel jsem omezen hloubkou skříňky pod TV tj. 37cm (bohužel hlubší nešla udělat).
Využití cca. 10% hudba (všehochuť), 20% xbox, 70% Tv-filmy přes Kodi.
Podle parametrů jsem prošel obchody a vybral asi jediné, které se rozměrově vejdou do skříňky tj. Denon X2700DAB a Marantz sr5015DAB. Pro který se rozhodnout?
Nebo počkat na nové modely? - pokud teda tento rok nějaké vyjdou. (Nevíte náhodou kdy se objevují informace případně naskladnění nových modelů)?

Předem děkuji za odpovědi.
Me_jle
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tapir1 28. 4. 2021 10:39

Jakou TV budeš připojovat a jaký X-box ? HDMI 2.1 mají oba AVR, takže není zcela zřejmé, co je pro tebe prioritní z hlediska výběru (až na tu hloubku).
Naposledy upravil Tapir1 dne 28. 4. 2021 10:48, celkově upraveno 1
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Me_jle 28. 4. 2021 10:42

Xbox series X a TV k tomu půjde zřejmě buď LG CX nebo C1 (za měsíc se stěhuji tak budu kupovat až tam budu)
Tedy ano HDMI 2.1 je výhodou ale není nutné neboť Xbox stejně připojuji rovnou do TV a nenapadá mě nic co by pro budoucnoust HDMI 2.1 potřebovalo.
Me_jle
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tapir1 28. 4. 2021 11:03

Máš to prioritně na film a ten Denon je hodnocen jako vynikající a navíc je levnější. Pokud nepotřebuješ HDMI 2.1, tak možná dobrou volbou může být i bazarový kousek....Arcam, Marantz 6 řada..atd.
Jen pro pořádek, oba AVR jsou postiženy chybou HDMI 2.1, takže nebude lepší počkat na novější modely ? Více tady : https://www.tvfreak.cz/denon-a-marantz- ... terem/7228
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Me_jle 28. 4. 2021 11:13

Díval jsem se na nějaké bazarové Arcam a 6 řadu Marantzu, ale tady je bohužel ten zásadní problém hloubky zařízení, vlastně všechny zařízení jak Yamahy, vyšší řady Denon, Marantz apod. mají hloubku přes 37cm.
Dočetl jsem se, že Denon a Marantz je stejný vlastník. Někdo to tady i psal, že je to jako škoda vs audi.
Je vůbec ohledně kvality produkce rozdíl mezi Denon vs Marantz? Asi mi nezbyde si obě AVR poslat domů a zjistit, který bude pro moje repro vhodné.
Nevíte jestli mají tento rok vyjít nové modely? - Možná vyřeší problém s HDMI :-))
Me_jle
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ilja2001 28. 4. 2021 11:32

Jedna technická připomínka. Ta skříňka má uzavřená záda? Aby Tě nepřekvapilo, že hloubka AVR (cca 34 cm u těch vybraných) naroste dozadu o připojené kabely a takový kvalitnější HDMI kabel se pak těžko ohýbá.
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Me_jle 28. 4. 2021 11:40

skřínka končí zdí, proto mám vyhlídlé pro hdmi 90° redukci (https://www.gramofony-desky.cz/produkty ... MQQAvD_BwE ) kdyby se klasické hdmi nevešlo.
Me_jle
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků