AVR těsně před vypnutím zvuku je stále slyšet (volume 0.5)

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jkmaxfli 8. 5. 2021 18:13

Ahoj
Již delší dobu mě trápí výše hlasitosti mého AVR ( DENON AVR-X1600H DAB) na nejnižší úrovni hlasitosti.
Regulaci hlasitosti mám zobrazovanou v jednotkách volume 0-100 , ne v decibelech.
Když však mám hlasitost úplně nejníže (před úplným vypnutím zvuku) volume 0.5, tak je tato hodnota celkem hlasitá a dle mého by měla být skoro neslyšitelná.Vadí mi to v noci, kdy i tato hodnota vol.0.5 je stále dosti slyšet.
Trošku jsem to snížil nastavením reproduktorů (test hlasitosti, kdy je z repro vydáván zvuk šumu) z defaultních 0dB na mínus 12dB.
Je někde možnost, že by to tlumení zvuku na spodní hranici (vol.0 - vol.5) bylo více plynulejší a ne tak skokové?
Díky všem
jkmaxfli
Junior

Odeslat příspěvekod Duddits_cz 9. 5. 2021 08:11

Nemám tedy Denon X1600H, ale DRA-800H na 0,5 není slyšet skoro vůbec, na 5 velmi slabě. Při jakém zdroji zvuku ti to dělá? Nejde ti to tam ještě z nějakého předzesilovače? Na jakou hlasitost máš běžný poslech? Já takovou hudbu na pozadí k práci na 30-34 a kolem 40 při "cíleném" poslechu.
Yamaha R-N803D + Cabasse Jersey MC170
Duddits_cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jkmaxfli 9. 5. 2021 11:53

Děje se to při jakémkoliv zdroji zvuku. Žádný předzesilovač nemám, jen ten AVR.
Běžný poslech také cca kolem těch 25-35 a když už hodně hlasitě, tak 45.
No a mě na 0.5 slabě a na 5 už celkem obstojně (večer-noc).
Třeba přes den, kdy je toho okolního hluku více, mi to nevadí a na 0.5 je to v normě velmi potiché, ale večer, v noci na 0.5 to je slyšet dost. A když dám z 0.5 na 0,tak je to takový docela skok.
jkmaxfli
Junior

Odeslat příspěvekod SmokeMan 9. 5. 2021 13:13

denony neznam, ale nemas tam prave nastaveny nejaky ten night mode? kdy to Av pomerne nesmyslne boostuje a dava tomu vyssi dynamiku, nez je bezne aby se i na tissi hlasitost zdalo, ze to hraje "odspodu", ale to by asi zase takovej extrem udelat nemelo... Co kalibrace?
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jkmaxfli 9. 5. 2021 15:17

Kalibrace v pohodě a night mód není zapnutý.
Pomůže jedině to, co jsem psal v prvním příspěvku......trošku jsem to snížil nastavením reproduktorů (test hlasitosti, kdy je z repro vydáván zvuk šumu) z defaultních 0dB na mínus 12dB......,ale zase musím velmi zvýšit hlasitost, třeba na 50 běžný poslech a 65-70 na opravdu hlasitý poslech.
jkmaxfli
Junior

Odeslat příspěvekod marts 9. 5. 2021 19:12

Na Night Mode už se ptalo a co Dynamic Volume, není zapnutý?

-- 9. 5. 2021 20:21 --

A ještě zkusit co udělá změna parametru Ref.Lev.Offset resp. jestli není zapnutý Dynamic EQ
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jkmaxfli 10. 5. 2021 03:56

Dynamic volume a dynamic equalizer mám vypnutý, všechny tyto fičury mám vypnuté a nastaveno mám na ruční.
jkmaxfli
Junior

Odeslat příspěvekod Tony70 10. 5. 2021 07:45

A co citlivost reprosoustav?

Není ten problém v tom, že máš velmi citlivé repro, které je i při té nejnižší hodnotě jednoduše stále "hlasité"?
Home cinema : OLED PANASONIC TX-65JZ2000E * Ultra HD Blu-Ray PANASONIC DP-UB9000EGK * PANASONIC SA-BX500EG-K * 4 x PANASONIC SB-PF800E-M * 3 x PANASONIC SB-PS800E-M * PANASONIC SB-WA800E-M *
Music : TECHNICS SC-A600 * TECHNICS SB-C600
Tony70
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 10. 5. 2021 09:48

To by mohla být možnost, taky by mě ta citlivost zajímala.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reproman 10. 5. 2021 15:42

Malá "zbytková" hlasitost nemusí být na závadu, protože úplně beze zvuku nikdo psychicky zdravý stejně neposlouchá. U klasických stereo zesilovačů používám s oblibou zapojení hlasitosti bez nulové polohy, s krajním útlumem kolem -50dB. To už je opravdu taková slaboučká šeptanda. Ono to pomůže u dolního konce mechanického potenciometru dosáhnout lepšího souběhu kanálů.
Citlivé bedny... to by musely mít hodně přes 90dB citlivost, aby byla minimální hlasitost moc hlasitá. Dělat to některý externí zdroj signálu, řekl bych že je vstup zbytečně moc citlivý (to je běžné u vintage zesilovačů). To ale taky není ten případ.
Pokud stejný jev potvrdí nějaký další majitel stejného modelu, na vině bude Denon. Ono se řekne - Denon, značka, ale on by značkový AV receiver musel stát minimálně kilo, aby nebyl nějak výrazně... vojebanej. Za cenu tohohle AVR nekoupíš ani slušný stereo zesilovač (leda by sis ho postavil).
reproman
Junior

Odeslat příspěvekod marts 10. 5. 2021 17:20

U tohoto Denonu je uváděný rozsah regulace hlasitosti (pokud se přepne z ukazatele 0 až 98 na dB) -78,5 až +18 dB viz. https://manuals.denon.com/AVRX1600H/EU/ ... fimgdw.php
Hodnota 0,5 bude odpovídat těm -78,5 dB - točítko hlasitosti je určitě jenom enkodér, tam nebude potenciometr.

-- 10. 5. 2021 18:26 --

A je v tom receiveru aktuální firmware? Např. u Marantzu jsem zažil různé psí kusy než se firmware ustálil.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jkmaxfli 11. 5. 2021 07:51

Citlivost repro 90dB/mW.
Firmware aktuální.
jkmaxfli
Junior

Odeslat příspěvekod Katikakus 11. 5. 2021 09:33

Mam tento receiver, repro s citlivosti 88dB/mW a pri nastaveni hlasitosti na hodnotu 0,5 je zvuk temer neslysny, resp. je potreba byt temer uchem na repru abys slysel.
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 11. 5. 2021 09:57

Tak nějak bych si to taky představoval.
Je otázka co je to v tomto případě za problém. Jestli nezkusit obligátní tovární nastavení a pak přeskočit kalibrace a vyzkoušet to jenom tak.
Pokud se to bude chovat stejně divně, tak by to mohla být vada kusu.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jkmaxfli 11. 5. 2021 10:11

Hmmm, zajímavé.. No nevím, není to vyloženě co by mi trhalo žíly, ale k zamyšlení proč to tak je to jistě je.

Katikakus
Jakou máš prosím tě poslední verzi firmware? Mělo by to být stejné, když jsme z Čech, takže pro Česko stejná verze. Díky.
jkmaxfli
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků