Denon X2700H - nadměrné zahřívání?

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod casperdeluxe 23. 6. 2021 08:46

Ahoj ahoj. Jaká je maximální teplota tohoto zařízení? Příjde mi to, že to docela dost topí. Jakože ruku na tom udržím, ale je to fakt dost horké. Má smysl tam instalovat nějaký ventilátor?
Díky za odpovědi
Naposledy upravil Nick Cave dne 23. 6. 2021 09:03, celkově upraveno 1
Důvod: upraven název tématu
casperdeluxe
Junior

Odeslat příspěvekod jito 23. 6. 2021 11:41

Ruku udržíš?
Tak to je v pohodě,moje Onkyo topí podobně...
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vincnetibm 24. 6. 2021 07:21

Ahoj, zapni si ECO mod a topit prestane. Mam podobny model.
Vincnetibm
Junior

Odeslat příspěvekod Duddits_cz 24. 6. 2021 10:54

Žádné ECO nezapínej, nekaž si zvuk. Tenhle nesmysl je v Denonech jen pro EU, dodávané do USA to ve firmwaru nemají.
Yamaha R-N803D + Cabasse Jersey MC170
Duddits_cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orlov 24. 6. 2021 12:33

Pri bežnej hlasitosti ECO režim rozhodne zvuk nepokazí ...
orlov
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 24. 6. 2021 13:11

šlo by více rozepsat jak to vlastně funguje? vzal jsem si návod, ale že bych to pochopil nemohu říct :)

má někdo přehled, jaká je vlastně spotřeba, když např. dohraje hudba a AVR zůstane zapnutý, ale nehraje?

jinak teploty bych se nebál, hřeje, ale žádná hrůza to není
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Duddits_cz 24. 6. 2021 13:31

Z vlastní zkušenosti vím, že v ECO módu Denon spíná další relé(zřejmě ECO vypíná) při 50% hlasitosti. Jinak obecně mám k těmto módům nedůvěru, ať je to TV nebo receiver.
Yamaha R-N803D + Cabasse Jersey MC170
Duddits_cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jiří Kuruc 31. 3. 2022 09:03

Chtěl jsem tenhle Denon vrazit do skříňky pod telku z IKEA, kam pasuje parádně, akorát nad rcv zůstává tak 2 cm fuk. Nakonec jsem vyměkl a dal jej "neesteticky" bokem.

Vadil by mu takový stísněný prostor? Má to nějakou ochranu? V drtivé většině slouží k telce, tu a tam si večer zatrsáme s malou a to jedem "na plné pecky" třeba 30 min v kuse... díky za názor ;-)
Jiří Kuruc
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 31. 3. 2022 09:40

Ahoj,

mrknul bych do návodu, kolik tam doporučují volného prostoru kolem. Nejde vždy jen o určitý prostor, ale možné proudění vzduchu, které zabezpečí jeho výměnu a ochlazování. Taky bude jiný stav v zimě a v létě, tedy pokud se jedná o běžnou místnost, kde v létě máte vyšší teploty.

Vše výše uvedené znáš a víš... když bych byl schopen ve skříňce zajistit proudění vzduchu, pak tam zařízení nechám.

Snad někdo doplní odpověď na druhou část Tvého dotazu, týkající se ochrany.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jiří Kuruc 1. 4. 2022 08:26

Ahoj,

tak jsem našel na stránkách, doporučují 5" (12 cm) nahoru a 2" (5 cm) po stranách. Tím je to vyřešeno :)
Jiří Kuruc
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirkash 20. 4. 2022 17:50

U Denonu to platí trojnásob to volné místo kolem, Onkya dost topí a smaží desku, takže skřínka by byla jistá a brzká smrt.
Je toho hodně. Linn Nexus, Monitor Audio, Yamaha, Sony, Onkyo, Teac, Dual, JVC, Akai. Od vintage až po současnost.
Jirkash
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků