Jaký AV receiver a repro?

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod PumpyCZ 16. 7. 2021 20:49

Dobr yden, rad bych se Vas zeptal na nazor. Rad si poslechnu kvalitne hudbu a z vetsi casti koukam na filmy (projektor-apple tv 4k -netflix). Rozhoduji se jaky AV receiver koupit a k nemu i sloupove repro. Drive jsem chtel domaci kino alespon 5.1. Nyni premyslim ze by mi mozna stacilo jen stereo ale urcite bych rad do budoucna mel moznost rozsirit i na vicekanal. Pro receiver mam cenovou hranici 20tis a repro 25tis. Jaky receiver by jste doporucili? Napadl mne Yamaha RX-V6A nebo Denon AVR-X2700H a repro se mi libi KEF Q750 nebo DALI OBERON 5 pripadne Jamo S 809. Jaka by byla podle Vas nej kombinace? Pripadne i jina? Moc dekuji.
PumpyCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 16. 7. 2021 22:37

Jamo nebrat, nejhorší varianta z toho výběru
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod viking81 19. 7. 2021 05:29

Tazko sa v tomto pripade radi. Moznosti a kombinacii su desiatky az stovky. Skus zadefinovat aky zvuk hladas a co pocuvas. To by mohol byt dobry zaciatok :). Mozme ti dat niekolko tipov a potom by si si to mal ist tak ci tak vypocut, ci to to bude vyhovovat...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jardadts 19. 7. 2021 08:56

Ve stereu bude lepší Yamaha. K Yamaze se hodí repro Focal ,ale v tvém cenově limitu bys musel hledat nějaké bazarové.
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod viking81 19. 7. 2021 12:06

K Yamahe by som napr ja odporucal Wharfedale. Ale opat zalezi na zakladatelovi vlakna, aky zvuk on preferuje. Yamaha + Wharfedale je neunavujuca a neutralna kombinacia...napr..
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PumpyCZ 19. 7. 2021 20:19

Děkuji za tipy. Posloucham prevazne rock a pop, pripadne dnb, vlastne vsechny zanry, podle nalady cca jednou za 14 dni. Prevazne toto planuji na filmy z netflix-apple tv 4k-projektor, ktery jede prakticky kazdy vecer.
PumpyCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 20. 7. 2021 01:14

:hmm: CW DAC 1 NG basic + BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod viking81 20. 7. 2021 05:31

PumpyCZ píše:Děkuji za tipy. Posloucham prevazne rock a pop, pripadne dnb, vlastne vsechny zanry, podle nalady cca jednou za 14 dni. Prevazne toto planuji na filmy z netflix-apple tv 4k-projektor, ktery jede prakticky kazdy vecer.


Tak to by chcelo skor zabavny zvuk. Pozri sa po Polk-och rady S alebo nieco od Dali. Tu by mohlo tvojim preferenciam vyhovovat...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jabastar 20. 7. 2021 07:39

Ja mam starsi Denon a ktomu Dali Oberon 5 a uplna parada. Mam sice aj center a zadne repro, ale uz aj samotne stlpy dokazu navodit dobry priestor.
jabastar
Junior

Odeslat příspěvekod divr 20. 7. 2021 17:43

Ber Oberony 5 :tleskani :tleskani :tleskani , ale nevím.. ten Denon :hm
divr
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 26. 7. 2021 07:56

Denon + Dali není špatná kombinace, na domácí kino to bude hrát dobře, na hudbu bych AV receiver nedoporučil.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků