Externí DAB+ přijímač k AV receiveru

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Pheorinos 13. 9. 2021 08:41

Mám av reciver Denon AVR-X1500H bez DAB+ Existuje nějaký externí přímač DAB+ vysílání. Objevil jsem jen Onkyo UDB-1. Spíše bych něco co mohu schovat za něj. Asi hledám špatně a nevím co, tak dík za jakoukoliv radu.
Pheorinos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xMaster Seller 26. 9. 2021 10:50

..taky by mě zajímalo něco vhodného, hlavně ať to není proboha na další ovladač tj. rozumělo by s receiverem.
Mnou vyhlídnutý AVR nemá DAB což je škoda když už radio. FM sice ignoruju před streamem, ale maželka by ráda poslech stanic takříkajíc na jedno tlačítko.
xMaster Seller
Junior

Odeslat příspěvekod Leony5 26. 9. 2021 17:51

DAB+ ? a k čemu ? Není tam nic, pár stanic nevalné kvality, oproti velké nabídce rádií z netu obdobné kvality. Pozemní vysílání TV a rádií upadá, již dnes se hovoří o jejím omezování ohledně frekvencí ve prospěch modernějších technologií.
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xMaster Seller 6. 10. 2021 10:35

Myslel jsem to jako doplněk/standard do budoucna. Někde jsem viděl, že to šlo do AVR či podobně dodělat (asi na Casea). Něco tam k poslechu je pokud chytnu všechny multiplexy. Pravda čekal bych víc, ale na podkres stačí např. kompletní ČRo či z Ensemble ID: 2002 a pro masochisty Proglas jako bonus. :) Co mě zaráží je nízkej Bitrate (!?) Je tímpádem jasný, že to bude časem kvalitativně zpoplatněný. Zatím to teda asi nemá na poslech moc cenu.

http://www.digitalradiodab.cz/rozhlasove-stanice.html
xMaster Seller
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 6. 10. 2021 11:19

budoucnost bych hledal spíš v aluminiu, než v rádiu

Proglas v 96 kbit/s, tak to je opravdu silný masochismus, to už je na léčení, než se stane něco vážného :D
leroj
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků