nový AVR

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jonaasisko 6. 10. 2021 15:57

Nene, jsem na správném fóru a všechny rady si beru k srdci a jsem za ně rád, design samozřejmě není prioritou, nicméně mám za to, že Denon, Pioneer, Yamaha, onkyo, marantz atd jsou kvalitativně má stejné úrovni, každý má něco trochu jinak, ale ve stejné cenové kategorii pak záleží asi na sympatiích k určité značce, já mám prostě blíže k pioneeru a denonu, toť vše. Taky mám dojem, že bych s tím pioneerem chybu neudělal, ale pořád někde čtu bububu tak mám obavy, i když jsou to kvalitní a spolehlivé stroje (VSX 1123 mám už sedmým rokem bez problémů a hraje denně minimálně 5 hodin) tak by mě asi trochu naštvalo kdyby mi krabice za pade po půl roce přestala hrát a prodejce by mi řekl no víte....máte smůlu, protože nejsou díly...takže vidle do toho stejně budu muset nakonec hodit sám...
Jonaasisko
Junior

Odeslat příspěvekod xMaster Seller 22. 10. 2021 20:16

Tady jsem narazil na ten článek skrz bodoucnost Onkyo. Pod křídly VOXX resp. Premium Audio Company půjde do party s Klipsch což pavažuju za fajne spojení, říkám bych se těch AVR zatím nebál.
https://www.tvfreak.cz/schvaleno-onkyo- ... jasna/7292

Osobně taky preferuju tyhle tradičnější značky jako Marantz a spol., ale záleží s jakýma repro to chcete spřáhnout a jakej styl muziky na tom poslouchat. Další bonus jistá recenze na Denon AVR-X1700H.
https://avmania.zive.cz/novy-av-receive ... k-ultra-hd

Popř. hogo-fogo třída ;) https://www.tvfreak.cz/denon-a-marantz- ... i-2-1/7274
Naposledy upravil xMaster Seller dne 23. 10. 2021 10:17, celkově upraveno 1
xMaster Seller
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 22. 10. 2021 22:23

A ta budoucnost pod křídly Voxx je hodně zářná a a perspektivní?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod xMaster Seller 23. 10. 2021 10:14

To nevím věřím, že jo. Mají kapitál a apetit nakupovat. P.A.C. firmám Klipsch a Magnat se hádám daří takže spolu se Sharpem na tom můžou expandovat. Uvidí se co s potenciálem Onkyo nakonec provedou.
xMaster Seller
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 23. 10. 2021 11:55

Protože mám pocit, že firmám Marantz, Denon, Polk, B&W atd. se taky celkem daří a nakonec z plánované akvizice vycouvaly.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod xMaster Seller 29. 10. 2021 20:13

Zdá se, že Denon si zajistil dostatek čipů a matroše na výrobu dalších modelů a nevzdává to s uváděním nových AVR. ;) Tentokrát entry třída kde vlastně nic moc nechybí: https://avmania.zive.cz/dva-nejdostupne ... olby-atmos
xMaster Seller
Junior

Odeslat příspěvekod Jonaasisko 14. 1. 2022 01:17

Takže nakonec přes všechny spíše negativní informace vyhrál Pioneer. Je to čtvrtý den, co jsem nahradil můj VSX 1123 modelem SC-LX901. Původně jsem chtěl aspoň 9.2, ale byly drahé, pak jsem začal uvažovat o denonu AVC 6700 což už je 11.2 a byl jsem připravený ho koupit, ale když jsem náhodou kolem Vánoc procházel hifi bazar a našel tam tento kus železa za 32, tak jsem neodolal. Nakonec mě stál 27500,- plus 2000, které jsem musel dát za opravu modulu pro příjem IR (dálkového ovládání). Hned po připojení a prvním spuštění jsem málem odpálil moje wharfedaly, protože předchozí majitel měl vyhnané korekce basů a výšek na max a u hodnoty -15 decibelů (kde jsem měl 1123 na normálním poslechu) mi začaly basáky tak drnčet, že jsem myslel, že se roztrhnou. Po vynulování všech hodnot a provedení automatické kalibrace... nádhera, čistý příjemný přesný, nenásilný zvuk. Slyšet začíná být už někde na -40dB a hranice pro normální poslech hudby nebo televize ve dne je někde kolem -30. Na filmy je ideální hranice -15 a při -10 už je to dost hlasité, a přesto krásné čisté, ale níž už nelze, protože je tam už limit basových měničů. Ale jaký je hlavní rozdíl od 1123 jsou hluboké tóny. Jsou tam. Jsou tam, už jakmile zesiluju od ticha, je tam slyšet prostor a hlubokotónova složka, která u 1123 úplně chyběla. Prozatím nemám wooofery, ale mám dojem, že bych je snad ani nepotřeboval, ten zvuk je o několik a ne málo tříd úplně jinde. Jsem fakt nadšený. A zpracování, vzhled, ta porizovačka kolem 90 za nový stroj tam jde vidět a cítit .. těch 30 kilo tam jde cítit nejen při manipulaci. Úplně miluju zvuk relátek, když se zapne, když přepínám mezi stereem a prostorovým zvukem, je to hodně návykové. Teď chybí vyměnit wharfy za komplet 11.2 sadu od klipsche a budu spokojený.

-- 14. 1. 2022 01:46 --

...
Přílohy
Resize_20220114_013713_3610.jpg
Resize_20220114_013712_2197.jpg
Resize_20220114_013713_3848.jpg
Jonaasisko
Junior

Odeslat příspěvekod jarešek 14. 1. 2022 04:20

Jakých 30 kg, váží 18,3kg, tedy dle všech těch internetů.
jarešek
Junior

Odeslat příspěvekod Jonaasisko 14. 1. 2022 08:48

Možná podle internetů, ale já jsem ho vážil, protože jsem ho původně chtěl vracet a s krabicí měl 31, stejná váha byla na dodejce, takže když odečtu krabici nějaký ten ovladač, kalibrační mikrofon a dva základní návody, tak to určite je přes 25 kilo...pár pytlů vápna a jiných směsí jsem odnosil a určitě nebyly lehčí ;-)
Jonaasisko
Junior

Odeslat příspěvekod Abox 14. 1. 2022 08:56

Tak jsi tam měl navíc ještě cihly přibalené, i dle manuálu:
Weight:
18.0 kg (39.7 lbs.) (North American)
18.3 kg (40.3 lbs.) (Others)
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jonaasisko 14. 1. 2022 10:31

Nechci se tady dohadovat o váze, měl jsem ho na ní položený, taky vidím všude na internetu váhu 18.3 ale nezdá se mi, že by krabice, polystyren, bublinková fólie a ovladač s mikrofonem měly 12 kilo...Až budu natahovat nové dráty pro horní repro tak ho budu mít vytažený a zvážím ho.
Jonaasisko
Junior

Odeslat příspěvekod ppepko 16. 1. 2022 18:42

Hmmm, tusim si mi dal chrobaka do hlavy, aby som vymenil moj vsx 932 za nieco lepsie. Ta veta o tych silnejsich bassoch ma hodne zaujala. Je to vazne tak pocutelne ?
ppepko
Junior

Odeslat příspěvekod Jonaasisko 16. 1. 2022 19:19

Popsal bych to tak, že u 1123 jsem potřeboval woofer. Teď ho na hudbu nepotřebuju vůbec, na filmy...no ještě jsem žádnému nepřidal dost, ale teoreticky mi zatím opravdu nechybí. Ten rozdíl je opravdu obrovský. Ale určitě záleží na tom jakou máš soustavu celkově, s jinýma bednama to bude zase hrát jinak. Pravda ale bude, že je lepší mít silnější zesilovač, než slabší...
Jonaasisko
Junior

Odeslat příspěvekod eviljack 16. 1. 2022 20:43

ppepko, rozhodně to zkus připojit k něčemu jinému, jestli máš možnost třeba u kámoše, já jsem připojil ty přední Metas k HK a jak najednou ožily i na stereo, Yamaha z nich při muzice nedokáže dostat ani kousek basu (ale při filmech a hrách jo), a s Harmanem jedou jak Wehrmacht do Ruska :)
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ppepko 18. 1. 2022 14:46

Ja mam vpredu Dynavoice Dynamite 10, vedia celkom dobre zaduniet, ale skor pri vyssich hlasitostiach. Pri takom beznom pocuvani mozem kludne nastavit bassovejsiu EQ krivku. A potichu sa mi zda, ze ani to nepomoze. Tak neviem ci by lepsi zosik dostal z nich viac pri nizsej hlasitosti.
ppepko
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků