Typy a struktury vysokofrekvenčních zesilovačů

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod sunny2020 28. 9. 2021 10:32

Rádiofrekvenční výkonový zesilovač (RF PA) je důležitou součástí různých bezdrátových vysílačů. V předstupňovém obvodu vysílače je výkon vysokofrekvenčního signálu generovaného obvodem modulačního oscilátoru velmi malý a musí projít sérií zesílení vyrovnávacího stupně, mezilehlého zesilovacího stupně a konečného výkonu stupeň zesilovače k ​​získání dostatečného vysokofrekvenčního výkonu, než může být napájen. Vyzařujte do antény. Aby bylo možné získat dostatečně velký vysokofrekvenční výstupní výkon, musí být použit vysokofrekvenční výkonový zesilovač.
Co je to radiofrekvenční zesilovač_typy a struktura vysokofrekvenčních zesilovačů
RF zesilovač typu
RF zesilovače lze rozdělit na zesilovače s vysokým ziskem, zesilovače s nízkým šumem a zesilovače se středně vysokým výkonem. Jádrem obvodu zesilovače je mikrovlnný tranzistor.
Pracovní frekvence vysokofrekvenčního výkonového zesilovače je velmi vysoká, ale frekvenční pásmo je poměrně úzké. Rádiofrekvenční výkonový zesilovač obecně používá jako zatěžovací smyčku frekvenčně selektivní síť. Radiofrekvenční výkonové zesilovače lze podle úhlu vedení proudu rozdělit do tří typů pracovních stavů: A (A), B (B) a C (C). Úhel vedení proudu zesilovače třídy A je 360 ​​°, což je vhodné pro malé zesílení signálu s malým výkonem. Úhel vedení proudu zesilovače třídy B je roven 180 ° a úhel vedení proudu zesilovače třídy C je menší než 180 °. Třída B i třída C jsou vhodné pro pracovní podmínky s vysokým výkonem a výstupní výkon a účinnost pracovních podmínek třídy C jsou nejvyšší ze všech tří pracovních podmínek. Většina výkonových zesilovačů RF pracuje ve třídě C, ale současné zkreslení křivek zesilovačů třídy C je příliš velké a lze je použít pouze k zesílení rezonančního výkonu zátěže pomocí ladicí smyčky. Díky možnosti filtrování ladicí smyčky se proud smyčky a napětí stále blíží sinusovým průběhům a zkreslení je malé.
VF struktura zesilovače
Celý odkaz obsahuje tři části, obvod pro přizpůsobení vstupu, obvod pro přizpůsobení výstupu a obvod předpětí. Pro párovací obvod můžeme použít pomocné nástroje, jako je ADS, pro zhruba shodu s určitým frekvenčním pásmem, což je obvykle úzké frekvenční pásmo. , A pak proveďte příslušné doladění, můžete vyvolat relativně dobrý index. Na výše uvedeném obrázku jsou výrobky řady AVAGO MGA30889. Odpovídající obvod byl dokonale sladěn uvnitř čipu. Stačí přidat vhodné DC blokovací kondenzátory, jak je znázorněno na obrázcích C7 a C8. L1 a C8 tvoří předpěťový obvod DC, C1, C2, C3 je kondenzátor filtru napájecího zdroje.
V zesilovačích jsou obvykle potřeba DC blokovací kondenzátory. Jeho velikost ovlivňuje mezní frekvenci pracovního frekvenčního pásma. Jednoduše řečeno, kvůli efektu kůže bude kondenzátor při vysokých frekvencích vykazovat určitý vysokofrekvenční efekt. Kondenzátor zde není jen Je to jednoduchý kondenzátor. Je ekvivalentní filtru s vysokým průchodem. Blokovací kondenzátor DC je obvykle 100 pF, 1000 pF nebo 0,01 uF. Čím menší je kondenzátor, tím vyšší je mezní frekvence a tím vyšší jsou vysokofrekvenční ztráty. Naopak, čím větší je kapacita a mezní frekvence Nízká, nízká frekvenční ztráta. Když se podíváme na předpínací část, čím větší je indukčnost L, tím nižší je mezní frekvence, ale vysokofrekvenční charakteristiky jsou špatné a harmonické se mohou objevit. Čím menší je indukčnost, tím vyšší je mezní frekvence a tím lepší jsou vysokofrekvenční charakteristiky. Obecně platí, že pokud induktor není použit pro párování, je obvykle nad 100 nH. Kapacita induktoru by zde měla být větší než napájecí proud. Pokud je napájecí proud velký, musíte zvolit větší balení induktoru. Pokud jsou požadavky na plochost zisku vysoké, můžete zvážit přidání kuželového induktoru s vysokofrekvenčními kondenzátory. Takto vyrobený BIAS-TEE může obvykle splňovat požadavky.
sunny2020
Kolemjdoucí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků