Stereo receiver k repro Quadral Amun Phonologue Gold

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod loxx 21. 10. 2021 18:28

Dobrý den,
rád bych Vás poprosil o radu. Mám reproduktory Quadral Amun Phonologue Gold a dosud jsem měl Onkyo TX-8050, který odešel. Hledám nástupce (nejspíše stereo receiver), který bude z 70% na hudbu - kdy u Onkyo se mi líbila plnost zvuku s výraznou basovou složkou, nicméně chyběla mi u něj kalibrace zvuku, což se projevovalo hlavně při filmech (30%), kdy byly hlasy velmi tiché oproti ostatním zvukovým efektům.

Na základě různých fór a recenzí jsem uvažoval nad:
Denon DRA-800H - chybí mi zvuková kalibrace, problém s filmy by tím nebyl vyřešen
Yamaha R-N803D - obávám se příliš neutrálního až plochého hudebního projevu
AVR-X2700H - zde nevím, zda si zvukově nepohorším, když mám pouze stereo reproduktory
NAD C 338 - zde také není žádná kalibrace

K receiveru bude připojen jednou optikou PC na hudbu a druhou optikou televize na filmy (přehrávány z PC)
Dokážete poradit vhodný receiver, který by byl v ceně ideálně do 20.000,- +/-10.000?
Přílohy
Quadral Amun.jpg
loxx
Junior

Odeslat příspěvekod Denkez 22. 10. 2021 07:55

Pokud hledáš stereoreceiver s kalibraci zvuku do 30 kKč, pak snad jediný připadá v úvahu Yamaha R-N803D.
Pokud se ale obáváš "neutrálního" zvuku u Yamahy, pak je rada těžká.
Mimochodem, jaký jiný by měl mít zvuk dobrý zesilovač, než neutrální, tj. neměl by do signálu nic přidávat ani z něj nic ubírat.

Pokud by ti to pomohlo při rozhodování, tak Yamaha R-N803D má koncový zesilovač shodný se zesilovači A-S500/700.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod loxx 22. 10. 2021 08:07

Ahoj,

díky za odpověď. Já se právě obávám toho, že ten zvuk bude z Yamaha velmi plochý, nebasový, studenější. Zatím všechny rady byly ve stylu: "pokud se ti líbil zvuk Onkyo, jdi do Denon DRA-800H, nebo ještě lépe Marantz PM7000N. Abych pravdu řekl, dost mě to s tou Yamahou právě zviklalo.
loxx
Junior

Odeslat příspěvekod Duddits_cz 22. 10. 2021 08:21

Denon DRA-800H jsem měl. Nakonec jsem přešel na Yamahu R-N803D. Rozhodně nemá "plochý" zvuk. Spíš se dá říci, že ostřejší, což se mně osobně líbí více, ale to je otázka osobních preferencí. Další plus pro Yamahu je rychlejší pohyb v ovládání a start po zapnutí. Taky aplikace Musiccast se mi líbí více než HEOS.
Yamaha R-N803D + Cabasse Jersey MC170
Duddits_cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leony5 22. 10. 2021 10:33

Já bych namísto AVR či receiveru volil stereo zesilovač s digitálními vstupy, do 30K se dá sehnat již solidní zesík. Pokud se nebojíš použitého zboží mám k prodeji svůj https://elektro.bazos.cz/inzerat/142654 ... -237mk.php sice mírně nad rozpočet, zato splní tvoje požadavky na zvuk, navíc je tu možnost si zvuk doladit dle svého jednou elektronkou v předzesilovací části. Zesilovač má plný, a hlavně zábavný charakter. Hlavně hledej 4 Ohm zesilovač.
Accuphase E 210A / Pioneer SA 9500 MKII / Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mutt 22. 10. 2021 12:17

Hele a kalibrací zvuku na stereo receiveru/zesilovači se na dvou bednách dá docílit toho, že rozhovory ve filmech budou hlasitější, aniž by se zároveň zvýšila hlasitost ostatních zvuků?
Mutt
Junior

Odeslat příspěvekod loxx 22. 10. 2021 14:35

Ahoj, děkuji za tvůj dotaz. U receiveru Onkyo s Audyssey Dynamics to tak bylo. Už nevím jak se jmenovala ta funkce, ale po jejím zapnutí se hlasy a ostatní zvukové efekty vyrovnaly tak, že byly cca ve stejné hlasitosti a když někdo mluvil a vedle vybuchnul granát, neroztrhalo mi to uši.
loxx
Junior

Odeslat příspěvekod Denkez 22. 10. 2021 15:03

Ale to nebylo ve spojení s receiverem Onkyo TX-8050 a naopak, bylo to ve spojení s centrem, tj. alespoň s 5kanálovým AVR?
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod loxx 22. 10. 2021 15:18

Ahoj, přesně tak, jednalo se o ONKYO TX-SR393, které jsem až následně vyměnil za 8050.
loxx
Junior

Odeslat příspěvekod Denkez 23. 10. 2021 07:48

Pokud jsi byl zvyklý u 5kanálového AVR se zapojeným centrem na důraznění dialogů, tak na tuto funkci můžeš u stereoreceiverů, i kdyby měly kalibraci, zapomenout.
Klibrace u stereoreceiverů pomůže částečně vykompenzovat nedostatky poslechového prostoru, s úrovní dialogů oproti ostatním zvukům ale neudělá nic.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Duddits_cz 23. 10. 2021 07:58

Přesně tak, u Yamaha R-N803D lze po kalibraci manuálně nastavit pouze vzdálenost a level. Denon DRA-800H to má podobně i bez kalibrace.
Přílohy
Screenshot_2021-10-23-08-54-52-20_32b8af7c972f76f81dec0e69afb70705.jpg
Yamaha R-N803D + Cabasse Jersey MC170
Duddits_cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xMaster Seller 9. 12. 2021 23:33

Tady máte celkem dobrou recenzi síťových stereoreceiverů známé Japonské 4ky co do funkcí a zvukového projevu. Bez pure direct to prý nemá cenu. Už jsem to sem někde dával a dá se prej článek věnovat odemčený:
https://www.idnes.cz/technet/audio-foto ... 5A97837E0B
xMaster Seller
Junior

Odeslat příspěvekod Duddits_cz 10. 12. 2021 11:59

Ta recenze není zrovna moc hodnotná. Testováno pouze s jedním párem repro, které jsou o dvě třídy jinde než ty receivery, takže z nich těžko dostanou maximum.
Yamaha R-N803D + Cabasse Jersey MC170
Duddits_cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xMaster Seller 10. 12. 2021 12:07

Mohlo to být v tomto ještě lepší, ale jako porovnávka mezi sebou podle mě vpohodě. Už nevím jestli tam uvedli i nějaký jejich referenční zesilovač a určitě lepší použít repro, kde vyjdou najevo slabiny zesilovačů, než prznit test míň kvalitníma bednama. A které taky použít že? Jsou jich mraky..
Naposledy upravil xMaster Seller dne 10. 12. 2021 12:16, celkově upraveno 1
xMaster Seller
Junior

Odeslat příspěvekod Duddits_cz 10. 12. 2021 12:10

Právě, že jsou jich mraky a na každých to vyjde jinak :-) Ale jo, na porovnání dobrý.
Yamaha R-N803D + Cabasse Jersey MC170
Duddits_cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků