Denon AVR-X1700H DAB - automaticke zapnuti

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Kuba78 1. 12. 2021 08:50

Zakoupil jsem tento reciever, mam to doma druhy den tak testuji. Zatim vse chodi, az na par veci. Prekvapila mne grafika (ci spise negrafika) menu recieveru na vystupu na TV, tomu se rika osmibitovy minimalismus.. ale na druhou stranu, funkcni to je, takze to neni velky problem. Jen to pusobi strasne. Ze zacatku mi pri prehravani muziky pres airplay slysitelne lupalo a praskalo v reprakach, jako kdyz prehrava clovek gramodesku.. ale prijde mi, ze se to ted zlepsilo, musim pozorovat detailneji - mozna jak reciever byl zapojen studeny tak jak ho privezli a postupne se zahral.

To, co bych potreboval resit je automaticky vypinani a zapinani recieveru, kdyz zapnu TV. Kdyz zapnu televizi, tak se sam zapne reciever a prepne vstup na tv na arc, to je v poradku. kdyz vypnu potom reciever, tak se ten vystup na tv prepne zase na jeji interni repro, to je tez v poradku. Ale chtel bych to udelat tak, aby se zapnutim TV nezapinal automaticky reciever a nejak se mi to nedari. poradite? manual jest zde https://manuals.denon.com/AVRX1700H/EU/ ... bkahie.php

cilovy idealni stav je takovy, ze reciever zustava vypnuty a veci k nemu pripojene (bluray, xbox, appletv) jedou pres passthru. stejne tak vypnuti a zapnuti tv nezpusobi aktivitu recieveru. Kdyz budu chtit zvuk pres repro, tak jen zapnu reciever a on se sam prepne (na TV, na vstup). Stejne tak automaticke zapnuti aby bylo zachovano pro airplay signal. A zadne slozite prepinani vstupu, je treba mit na pameti, ze k technice maji pristup krome deti tez manzelka, ktera rozhodne nebude pouzivat dalsi ovladac..
Kuba78
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 1. 12. 2021 09:11

V nastavení recieveru by to mělo být, zda přes HDMI jdou jen pokyny (volume up down atd.) nebo zda se má s HDMI i zapnout. Až budu doma, mrknu, ale měl bys to najít. Mám 1500H, tak to tam ty musíš mít taky.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kuba78 1. 12. 2021 09:20

RC select? to sem zkousel. HDMI control se da jen zapnout a vypnout. koukni do toho manualu. ale pokud ty mas stejny tak to zkusim nastavit stejne. nebo se musi neco udelat na TV?
Kuba78
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroj 1. 12. 2021 09:50

no něco je v nastavení AVR a něco taky v nastavení TV, ale nevím jakou máš
u Panasonicu se to jmenuje Viera linka a tam si vybíráš jak chceš aby TV komunikovala s okolím

já už ale zapomněl co jsem v AVR nastavoval, aut. vypínání (zapínání) je to první co vždy ruším a už mi to vypadlo z paměti (je to tuším někde v nastavení HDMI)
ovšem tak jak to chceš to asi nepůjde - buď se bude zapínat/vypínat automaticky, nebo ne. tak nějak napůl to nepůjde.
ještě je možnost použít u TV jiné HDMI (bez ARC) a bude od komunikace pokoj :)
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kuba78 1. 12. 2021 09:58

Hisense, tuto
https://www.hisense.cz/televizory/H65U8B

pripojene jsou Xbox Series, AppleTV 4K21, Dune Smart Bluray.. a pak nejake drobnosti jako Intel Nuc, Raspi..
Kuba78
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroj 1. 12. 2021 10:09

asi by to šlo vyřešit pomocí nějakého lepšího (Logitech?) programovatelného DO - nastavíš si různá makra a podle potřeby je použiješ.
to ale asi neprojde přes hodně malé děti a ani přes manželku (na její velikosti ovšem nezáleží)
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kuba78 1. 12. 2021 10:21

to nechci. Logitech Harmony mam doma uz roky, ale taky ho roky nepouzivam.. to neni to prave orechove. idealni je aby to zustalo tak jak je (ovladac TV, maximalne ovladac pro appleTV) s tim, ze proste zvuk do repro se pusti jen tim, ze zapnu reciever kdyz chci. Deti to nepotrebuji, kdyz si rano jdou pustit netflix nebo xbox.
Kuba78
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroj 1. 12. 2021 11:19

myslím, že tak jak chceš, to prostě nepůjde.

aut. zapínání (někde) vypni a pokud budeš chtít zvuk do beden, tak AVR zapneš tlačítkem pro příslušný vstup (ne ON/OFF, to bys potom ještě musel přepnout vstup) - volba zapínání tlačítkem pro konkrétní zdroj je někde v menu.
no a nakonec ho normálně vypneš, toto by měl přece zvládnout i lehce cvičený šimpanz :)
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kuba78 1. 12. 2021 13:08

pockam co nalezne doma Sasakr..
zapinat rucne vstupem a vypinat rucne mi nevadi. deti se to nauci rychle a panimama stejne pouziva jen airplay, tzn jedine co se musi zachovat je automaticky vzbudit a prepnout na airplay ve chvili kdy se na to posle z apple zarizeni signal. snad nejsem zas tak narocny :-)
Kuba78
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 2. 12. 2021 00:24

Setup - Video - HDMI Setup - HDMI control. Některá z těch možností to neudělá?

Když tak vypnout HDMI control úplně, ale pak nepůjde ovládat volume remotem od TV.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kuba78 2. 12. 2021 11:37

to sem zkousel a to uplne nechci. nechal jsem hdmi control zapnuty. jak to mas nastaveny presne ty? cely hdmi setup?
v nastaveni TV je ovladani HDMI CEC to jde teoreticky nastavit,
problem je ze kdyz to nastavim, tedy aby kdyz se zapne TV tak se zapne zarizeni s CEC pripojene na vstupu tak tato volba na OFF tak mi to porad dela..
Kuba78
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 2. 12. 2021 15:13

No ale já chci, aby se mi spolu s TV zapnul receiver a stejně tak i vypnul.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kuba78 2. 12. 2021 16:52

tak to mas spravne. me to taky tak funguje. Ale ja chci, aby se mi zapnula TV a nezapnul reciever dokud jej sam nezapnu :-) a evidentne se mi to nedari..
Kuba78
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 2. 12. 2021 17:32

Otázka, jestli to nejde nastavit někde v servisním menu samsungu, aby to nedělal, ale to už je na hodně googlení, zkoušení a riskování :-D
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kuba78 2. 12. 2021 18:35

servisni menu samsungu mi az tak nepomuze, leda bych si koupil samsung televizi :) zkusim jeste laborovat s tim hdmi CEC nastavenim. mozna prepnout enhanced hdmi na obyc. prinejhorsim proste naucim zbytek domacnosti pri zapnuti televize vypnout reciever. stejne se vetsinou zapina jen kvuli xboxu nebo netflixu/appletv a tam asi lepsi zvuk vadit nebude (ne ze by ten hisense mel spatny zvuk, prekvapive dost dobry na televizi). Anebo pockam a pristi rok koupim neco jinyho.. stejne mi tech 65 palcu pripada uz malych :-)

obecne, az na tuhle vec jsem asi zatim po par dnech spokojen. zvuk ma ten reciever dobry, ale nemam tak kvalitni repro abych to posoudil nejak sofistikovane, nastavit to jde celkem snadno. Tu prehistorickou osmibitovou dvoubarevnou negrafiku menu jsem uz asi pochopil - proc delat nejaky GUI na tv vystup, kdyz proste muzes jen zkopirovat 1:1 menu co mas na displeji recieveru.. To ze ovladac vypada taky jak z osmdesatek me az tak nevadi. To, ze aplikace v telefonu na dalkove ovladani je takova nemastna neslana uz mi vadi vic.. ale co, na aplikaci to nehraje.
Kuba78
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků