Pomoc so zapojením

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Kormiii 16. 1. 2022 18:35

Zdravím,
upozorňujem, že máte do činenia s úplným začiatočníkom, čo nič neviem, a aj preto potrebujem pomoc.
Prerábam trochu obývačku, a rád by som trochu zoptimalizoval pár zapojení a káblov. Upozorňujem, že nie som žiadny audiofil, hudbu síce počúvam rád, ale sluch velmi nemám, takže jediný účel toho, čo by som čád, nie je kvalita, ale optimalizácia a zapojenie všetkého na jedny repráky.
Takže situácia:
mám TV (bude asi nový, takže v prípade potreby ho prispôsobím riešeniu), gramofón, Apple TV, staršie DVD, a set-top box k tomu TV, a strašne rád by som to celé zapojil na jedny repráky 2.1, čo tu mám. Chápem, že do stredu medzi tie veci a repráky musí dáka krabica, ale aká? Trochu som googlil, a som zmätený a zfrustrovaný z toho, že nikde nie je nič normálne vysvetlené, všade riešenia pre audiofilov za bambilión peňazí, nikde žiadny normálny konfigurátor, atď.
Budem vďačný za každú radu...
Kormiii
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Duddits_cz 16. 1. 2022 19:01

Dobré by bylo říci, co je to za repro. Nejlépe celé typové označení. A taky cenový strop.
Yamaha R-N803D + Cabasse Jersey MC170
Duddits_cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kormiii 16. 1. 2022 19:08

Uffff, nie som teraz doma, skúsim sem potom napísať.
Cenový strop úplne nemám, pretože netuším, čo potrebujem, a kde sa také veci hýbu. Ako keby si mi povedal, že sa mám dostať na Mars, ale ja netuším, akú raketu mám kupiť, a kolko to tak môže stáť... Proste by som to tak rád mal zapojené, a keď to nebude úplne šialená cena, tak do toho asi pôjdem. Ale vzhladom k účelu by to tiež nemuselo byť sto tisíc... ;-)
Kormiii
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jonaasisko 17. 1. 2022 10:56

Cenová představa je podstatná, bez té se nikam nepohneme. Hned zkraje, pokud budeš kupovat novou TV tak kdy? Protože novou TV eliminuješ nutnost mít fyzicky Apple tv a STB. Na nové televizi s androidem si nainstaluješ aplikace a nemusíš mít milion krabiček a ovladačů, zůstane ti jen DVD. To co chceš vyřeší prakticky jakýkoliv AV receiver, nemusí byt nový, můžeš koupit použitý. A proto je důležitý ten cenový strop. Jak za TV tak za zbytek, čili kolik celkově do toho chceš investovat. Jestli ti nezáleží na kvalitě zvuku, bude ti stačit nějaký AIO (All In One systém, to je krabice, která v sobě má přehrávač DVD/BD a i zvukový procesor a výstupy na repro) třeba takové ty plastové sloupky, kterých jsou plné elektra. Některé nehrají vysloveně zle, na normální sledování TV a poslech třeba YouTube. Když koupíš jednu značku tv i tohle...třeba Samsung bude ti na všechno stačit jeden ovladač a mělo by to být to, co hledáš. Pokud chceš ušetřit a použít repro co máš, tak nějaký bazarový receiver...a tady jsme pořád u té ceny, protože je rozdíl v AIO systému v plastu za dejme tomu stovku nebo dvě stovky eur, a nějakém větším receiveru a reproduktorech v dřevu...a ten rozdíl bývá propastný, ale cenový rozdíl právě tak propastný být nemusí, pokud se vybere nějaké bazarové, nebo se přitlačí na rozpočet, ale to už bývá nebezpečné, protože s jídlem roste chuť, to mi věř :-D. Na druhou stranu ti nechci motat hlavu. Takže napiš cenový strop a uvidíme co by se dalo vymyslet.
Jonaasisko
Junior

Odeslat příspěvekod Kormiii 17. 1. 2022 12:22

Nazdar,
díky za odpoveď, aj vďaka nej sa začínam trochu orientovať.
Čo sa týka zvuku, momentálne tam mám starší menší TV asi meter od zadnej steny, a celé to znie hodne zvláštne, takže čokoľvek bude podľa mňa vylepšenie. S tým jedlom a chuťou mám skúsenosti v inej oblasti, a aj preto chcem opatrne. Pozeral som tie repráky, trochu blbo so si to pamätal, sú to staré Panasonic 5.1 (plastové krabičky), takže aj tie asi časom vymením, ale minimálne s nimi chcem ten proces začať, potom sa uvidí.
Takže späť k tej krabici v strede, dáke AIO by možno stačilo, pretože staré je aj to DVD, a bol to jeden z kandidátov na výmenu. Ale zvládne to potom aj ten gramofón (Sony PS-LX300USB)?
Lol, info, že Apple TV je aj appka pre televízory, mi dosť unikla, tým sa dosť vecí vyrieši.
Tak a nakoniec, aby sme to niekam posunuli, povedzme, že rozpočet na tú krabicu v strede (ak to nebude ten AIO) okolo 300 EUR. Keďže je hlavný účel momentálne to skonsolidovanie, tak sa mi viac nechce...
Kormiii
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jonaasisko 17. 1. 2022 12:33

Stačí se mrknout na bazoš a hned tady někdo prodává skoro nový systém v tvé cenově hranici i včetně repro....a Gramec tam připojíš taky. Díval jsem se schválně na AIO protože není potřeba těžké železo, vzhledem k tvým repro. Tohle ti udělá službu co chceš, unavis se jedné krabice (tvého přehrávače) a když budeš chtít jít za nějaký čas dál, tak na prodeji moc neproděláš.

https://elektro.bazos.sk/inzerat/133266 ... ucenim.php
Jonaasisko
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků