pomoc při výběru AVR+Repro s Dolby Atmos+4K TV

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod crashid 17. 1. 2022 13:59

Zdravím v tomto fóru,

rád bych poprosil o radu s výběrem komponent jelikož můj systém domácího kina je už zastaralý rád bych si pořídil něco novějšího, a to AVR, repro i novou TV.
Podmínky jsou 4K obraz a plná podpora Dolby Atmos v konfiguraci 5.1.2, popř. podpora 4K 120Hz ale herní konzoli zapojenou zatím nemám a ani neplánuji, to spíše jen do budoucna. Místnost pro ozvučení není velká proto bohatě postačí 5.1.2. Důležitá je také podpora AVRka pro plynulé přehrávání mkv a jiných souborů z NAS.
z TV se mi líbí tato https://televize.heureka.cz/philips-50pus8506/#specifikace/, vetší úhlopříčka nepřipadá v úvahu, nevleze se mi do obývací stěny. Má eARC a HDR10+, asi ale bohužel chybí 4k 120Hz.
AVR https://av-prijimace.heureka.cz/denon-avr-s760h/#specifikace/, tady snad není s ničím problém, nebo prosím doporučte.
Repro jsem vyhovující zatím nedohledal, určitě by to ale měla být sestava 5.1.2. Tady bych taky poprosil nějaké doporučení ale ať za to nedám balík :D

děkuji za rady
crashid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod crashid 17. 1. 2022 15:45

tak jsem koukal že ty AVRka asi neumí přehrávat mkvčka :D takže by to chtělo ještě nějaké MMC aby to bylo schopné rozlousknout mkv s DA, LG televize zase zatím jedny z mála umí 4K 120hz ale tady ještě zvážím jestli tuto vlastnost skutečně potřebuji.
crashid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jonaasisko 17. 1. 2022 19:09

Mkv čka.ti přehraje ta televize...pokud to má být nějaká současná, tak to určitě bude zvládat. Já mám Sony xr 83j a přehrávám na ní i 80 Gb MKV s atmosem...chtěl jsem kupovat nvidii SHIELD, ale není potřeba. Hodil by se cenový strop...kolik chceš do čeho investovat.
Jonaasisko
Junior

Odeslat příspěvekod crashid 17. 1. 2022 20:34

No celkově +- 60? Nevím jak s tou reprosoustavou, chtěl bych ten atmos s repry, které směřují do stropu čili konfiguraci 5.1.2. A nejlepe aby přední a zadní repra byly sloupove popř. dokoupit stojany.
crashid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Katikakus 18. 1. 2022 12:07

Tech 60 je na repro nebo na vsechno dohromady?
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod viking81 18. 1. 2022 13:42

Ak je ten rozpocat na vsetko, tak to bude dost nasponovane. Hlavne ak to chces hned v konfguracii 5.1.2. Co sa repro tyka, tak by som sa vykaslal na tie odrazove a dal tie dve na strop. Je to podstatne lepsie ako riesenie s odrazom. V nizsej cenovke by som pozrel nieco od Dali alebo Polk radu S...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků