Asi opravdu konec Onkyo...

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 15. 5. 2022 15:20

Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod inkvizition 15. 5. 2022 19:47

Škoda, mám od nich pěkné stereo, které podporuje chromecast, spotify, tidal... zatím. Nejspíš přestane se sebemenší změnou API.
inkvizition
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 15. 5. 2022 22:03

Dá se to čekat. Ostatně už mi skrz jejich platební neschopnost jeden čas jel na receiveru Pioneer jen v AAC.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 15. 5. 2022 23:32

Pioneer patří pod Onkyo, takže i on končí?
A jak to bude se servisem u nás?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 15. 5. 2022 23:56

Ano Pioneer patří firmě Onkyo. Ostatně spousta receiverů se vyráběla pod oběma značkami, kdy se to lišilo pouze skříní, zbytek byl naprosto stejný.
Onkyo má obrovské problémy dlouhodobě. Několikrát je chtěl koupit koncern Sound United (sdružuje např. Marantz, Denon, B&W, Polk, HEOS atd), ale nikdy k akvizici skrz finančně nezdravé prostředí v Onkyu nedošlo. Zdá se, že je to opravdu totální konec značek Onkyo a Pioneer. Myslel jsem, že už je vše na dobré cestě, spousta modelů Onkyo i Pioneer bylo dlouhodobě nedostupných, pak se objevily skladem (cca před 2-3 měsíci), ale patrně to byla labutí píseň... Škoda, jsem už dlouho spokojený uživatel stereo receiveru Pioneer, tak snad vydrží. Každopádně se dá čekat, že věci jako Tidal brzy přestanou fungovat.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Andy Kraus 16. 5. 2022 04:46

povedal by som že hifi ako také mizne pomaly ale isto zo všetkých obchodov s elektrom,nákupy cez net sú zase ovplyvnené recenziami a ako vieme Onkyo nemalo v posledných rokoch dobré meno-problémy s kvalitou (HDMI a sieťové karty atď)
Andy Kraus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TigiGold 16. 5. 2022 12:57

Na Onkyo a Pioneer budu vždy vzpomínat v dobrém a s nostalgií. CD přehrávač Onkyo DX6620 byl můj první hifi komponent, který jsem si pořídil před 16 lety na Aukru, pak následoval zesilovač Pioneer A351R s tunerem stejné značky. Přestože šlo o komponenty základní či maximálně nižší střední třídy, funkčně a designově byly velmi povedené. Všiml jsem si, že Pioneer měl, resp. má v hifistických kruzích vynikající pověst, typicky u lidí s rokem narození cca 1950-1970, kteří jej nezřídka považují za legendu a sen mládí. Během návštěv u této "starší" generace hifistů jsem měl to štěstí slyšet několik skvělých plnorozsahových beden (např. Martin Logan) připojených na AV receivery Pioneer nejvyšších řad. Zvuk byl vždy skvělý, a i na základě těchto zkušeností by mě proto nikdy nenapadlo opakovat otřepanou frázi, že AV receiver nemá ve stereo sestavě místo. Ekonomika je neúprosná, ale věřím, že Pioneer jako cenná značka v nějaké podobě přetrvá, byť bude později spadat pod jiného výrobce.
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roman2277 16. 5. 2022 13:26

Skoda.Jejich stare tunery a zesilovace Integry byli super.No nic zivot jde dal a u me uz jen Yamaha ve vicekanalu.
MSI GT73,Lenovo Legion 5 PRO,Yamaha RX A4A,Naim Atom a Mu-so,Dali Epicon 6,LG OLED
roman2277
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dm602 16. 5. 2022 13:27

Pioneer a Onkyo kupila pred rokom ina firma nebluznite skoncila povodna Pioneer vidal niektore nove Av recivery LX305 A 505 a aj Onkyo TX NR 5100 6100 7100 vusa su bezne dostupne v lete maju dojst do europy
Oled tv Panasonnic
Qled Samsung
Bowers and Wilkins 600
Marantz AV
Monster Cable
Yamaha Mcr D670D
Dm602
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 16. 5. 2022 13:29

Dm602: Tak pro tebe ještě jednou:
https://www.lbtechreviews.com/news/hi-f ... e-bankrupt

I když pravda, tady se tvrdí, že jedou dál:
https://www.audioholics.com/news/despit ... -drives-on
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Jirkash 18. 5. 2022 17:02

Ano, Onkyo jede dal, ale uz to ma s puvodni znackou spolecne jen logo.
Je toho hodně. Linn Nexus, Monitor Audio, Yamaha, Sony, Onkyo, Teac, Dual, JVC, Akai. Od vintage až po současnost.
Jirkash
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EisySK 19. 5. 2022 10:31

Onkyo a jerho" divizia AVR" idu dalej, to odkupila uz davnejsie skupina VOXX, takze toho sa ta sprava ani nemala tykat. teraz vysli spravy o ostatku, kedze Onkyo nerobilo len AVR-ka. Len tie spravy boli hodne nepresne.
Ano "Onkyo" aj "Pioneer" uz v USA predavaju nove AVR , ale ci a kedy pridu do EU je otazne.
EisySK
Kolemjdoucí



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků