Denon AVRX1700H + PS5 + Sony Bravia

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod George_76 15. 5. 2022 18:35

Zdravím, pořídil jsem si novy AV Denon AVRX1700H a trochu zápasím s nastavením. Respektive na PS5 mi nejde přes AV 4K HDR, 120 HZ ani VRR... a nepřišel jsem na to kde je problém.

Zapojeno mám vše takto: TV Sony Bravia X93J do AV přes eARC, který by měl podporovat jak v TV tak v AV 4K HDR 120 i VRR... PS5 mam připojený do AV na vstup Game(8K). V AV je povoleno 8K Enhancened, ale kdyz to zapnu ,tak mi AV hlásí, že to TV nepodporuje, což už je divný... V nastavení PS5 mi hlásí že HDR 4K není podporováno, VRR taky ne a 120 Hz taky ne.. když chci přepnout HDR ručně tak se sníží rozlišení na FHD... V kabelech problém nevídím, když PS5 přes oba kabely připojím přímo k TV , tak vše funguje... Stejně tak , když HDMI kabel nepřipojím do eARC ale do druhého HDMI 2.1 (120 Hz), tak všechny vyše zminovane funkce v PS5 fungují... ovšem pak zase samozřejme nejde zvuk v samotny TV, když nejsem přepnuty do PS5 ale chci koukat na telku, protože telka neni zapojena do ARC... Takže mi z toho vychazí, že je problém v zapojení přes eARC, ale netuším jaký a co mám špatně :/ Díky za rady...
George_76
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod George_76 16. 5. 2022 22:18

Díky za linky ale tato chyba se již netýká modelů z roku 2021...
George_76
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod f1sker.com 17. 5. 2022 09:05

Skus sa pozriet na S/N tvojho modelu. Funkcne HDMI 2.1 cipy mali vraj az od polky 2021.

"Sound United, Denon's parent company, says it has been "working tirelessly" to address this long-running HDMI issue, and thankfully receivers manufactured after May 2021 are now officially glitch-free. The new models can be identified by series numbers that read xxxxx700001 and upwards and should be fully functioning as they boast an upgraded HDMI 2.1 chip"
f1sker.com
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Luda9sl 17. 5. 2022 10:18

Ahoj. Nevim jestli ti to pomůže. Konzoli nemám, ale když sem propojoval PC do toho denonu tak mi hry normálně jeli 4K HDR 60Hz. Televizi mám LG Oled B7
Denon AVR-X1700H
Magnat Signature 507 - Magnat supreme 5.1.2
Chord Mojo - Sennheiser HD 560S
HTPC - madVR - LG Oled B7
Luda9sl
Junior

Odeslat příspěvekod George_76 17. 5. 2022 21:22

problém vyřešen, bylo to tím, že jsem na TV měl povoleno VRR na HDMI4 kde jsem puvodně měl napřímo připojeny PS5 a stary AV pres ARC na HDMI3 kde jsem VRR povoleny nepotřeboval, to se ale ted zmenilo, kdyz mam TV pripojenou na AV pres eARC HDMI3 a zapomnel jsem tam nastavit to VRR... ted uz je vse jak ma byt :)
George_76
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků