apple TV + zesilovač

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod blackwhit 23. 11. 2022 16:16

Dobrý den,

mam dotaz ohledně zesilovačů. Mám doma apple TV 2gen a můj dotaz zní, jestli ji můžu propojit se zesilovačem přes optiku a data se z apple music budou pres opticky kabel dostavat do zesilovače, kde je bude zpracovavat interní DAC zesilovače? Čili při použití appleTV teoreticky nepotřebuju zesilovač se streamerem, pokud se omezím na apple music.

Je tak?

Diky
Lotoo Paw S1 -> Moondrop Blessing 2 Dusk
iPhone -> Sony WF-1000XM4
blackwhit
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tapir1 23. 11. 2022 16:53

Mám dojem, že gen. 2 nemá optický výstup. Ale jinak je to OK, za předpokladu že zesilovač má DAC s optickým vstupem. �
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod blackwhit 23. 11. 2022 16:58

mam urco opticky vystup. Jde mi i o to, jestli apple tv do zesiku pouze posila, jestli nema jakoby tendence to sam nejak prohanet pres svuj dac /i kdyz nevim, jestli ho vlastne ma..../
blackwhit
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 23. 11. 2022 17:07

DAC = digitálně analogový převodník. Optika je digitální výstup, takže převádět to uvnitř AppleTV na analog a zpět na digital pro optiku nedává žádný smysl, i kdyby Apple TV nějaký DAC měl. Pokud má ATV i analogový audio výstup (cinch, jack apod.), pak má i vlastní DAC.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod blackwhit 23. 11. 2022 21:01

ok, diky. Chci pořídit první lepší stereo (zatím jsem měl před lety jen sloupy yamaha a nějaký úplně zakladni receiver). Ted premyslim o zesilovaci se sitovymi funkcemi a regalovkama na hudbu a prave jsem si rikal, ze bych mohl neco usetrit, kdyz nasadim apple tv, kterou jinak nevyuzivam.

Jeste se rovnou zeptam na doporuceni na zesilovac, pripadne i na ty regalovky. Posloucham metal a rock, obcas vaznou, mistnost je klasicky obyvak +KK o rozloze ca 35m, ale poslech bude (kdyz nepocitam nejakou hudbu na podbarveni) do 3m... s tim teda, ze by samotne bedny nemusely byt moc velke, aby mi to proslo u manzelky! :)

Kdyz jsem poslouchal ruzne sestavy v nekolika studii, tak nejvic (kdyz pominu úplně ulítlé drahé) se mi paradoxně líbily skoro ty nejlevnějí polk se20, ale jsou prostě velký a slyšel jsem, že provedení není nic moc a časem se např. odlupují...

diky
blackwhit
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 23. 11. 2022 22:27

Polk jsou velmi zábavné a snadno rozehratelné - než jsem se dočetl, že se Vám líbí, už jsem je chtěl doporučit. Takto máte víceméně hotovo :) Byť bych vzhledem k prostoru doporučil spíše sloupy.
Emil Pastelka
Pokročilý

Odeslat příspěvekod blackwhit 24. 11. 2022 08:39

akorat ty s20e jsou velky a s15e jsem neslyšel... Sloupy mi neprojdou, uz jsem se pred lety musel zbavit tech yamah... :-)
blackwhit
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dj.kure 24. 11. 2022 10:26

Sloupy nejsou potřeba, mám regáovky Wharfedale Evo 4.2 a takhle velkou místnost ozvučí s přehledem (mám cca 30m2 obývák).
Apple iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple | Apple Watch 4 | Vodafone OneNet
dj.kure
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 24. 11. 2022 10:56

Tak ale zas Evo 4.2 su dost velke regalovky :) oni su tak polovicka z mensieho stlpa ;-)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý