Marantz PM8000 n. NAD C372 (370)

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Nick Cave 13. 1. 2023 16:19

Ahoj, poohlížím se po jiném zesilovači, doteď mám stereoreceiver Harman/Kardon HK 3470, bedny Cabasse MT32 Alderney a CD player Marantz CD6007 poslouchám heavy metal, gothic, symphonic metal, hard rock
který z těchto dvou vzít? má někdo s některým z těchto dvou zkušenost?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tapir1 13. 1. 2023 17:03

To záleží na tom, jaký zvuk se ti líbí. Marantz je furt stejný - muzikální, líbivý zvuk s mírně zvýšenými pásmy na okrajích zvukového spektra, není nijak analytický a trochu mu obecně chybí "drajv", prostě líbivý zvuk. NAD je naproti tomu spíše více analytický, má však větší dynamiku (což je dáno i výkonem), v basech jde hlouběji a není tak melodický. Ono záleží na bednách, resp. jaký mají charakter zvuku...ty však neznám. Pokud hledáš bazar, koukni na CA 840A, který bývá v cca stejné cenové hladině a mohl by být zajímavý. 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lybuna 13. 1. 2023 17:33

na tyhle žánry bych zkusil i třeba nějakou yamahu, na druhou stranu ty bedny jsou takový základ, možná bych změnu začal u beden aby byl znát nějak posun
Lybuna
Junior

Odeslat příspěvekod hifionania 13. 1. 2023 19:13

NAD C372 bez kompletneho recap nema zmysel. NAD uz nie je to co byval. Suciastky zametene zo stola a nahadzane bez parovania na dosku. Lepidlom podlepene kondenzatory. Toto lepidlo, nech sa to javi akokolvek zvlastne sa po case stane korozivnym a v pripade zcernatia vodivym a problem je na svete. Jednoducho made in china.
Pokial ide o zvuk NAD tak by som ho osobne do kategorie analyticky vobec nezaradoval. Ten zosilnovac ma dost vyraznu deku.
Ten preamp co je v nom je cista tragedia. A to netvrdim iba ja. Nasiel som zopar odporucani na polskych strankach, kde uzivatelia odporucili uplne obist preamp a pouzit ak nie iny preamp tak aspon napätovy delic. Ja som ako preamp pouzil C320 a je to uplne iny zvuk. Rozhodne lepsi. Zaujimave , ze pouzitie oboch integracov samostatne nikoho nenadchne no s pouzitim C320 ako predzosilnovaca a C372 ako koncak to spojenie stoji za to.
Ak by mi dakto neveril tak mu sem mozem zavesit co vsetko z C372 slo von.
Znamy co opravoval moju C372 mi odporucal ako velmi dobry integrac HK PM665 VXI. Alebo 655VXI.
Samozrejme tak ako kazdy zosilnovac co ma uz cosi za sebou by mal prejst servisnou prehliadkou a urcite kompletnym recap.
hifionania
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Duddits_cz 13. 1. 2023 19:45

Tapir1 píše:Pokud hledáš bazar, koukni na CA 840A, který bývá v cca stejné cenové hladině a mohl by být zajímavý. 8-)


Asi bazar, protože C372 už nikde nevidím v prodeji :oops:
Yamaha R-N803D + Cabasse Jersey MC170
Duddits_cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hifionania 13. 1. 2023 20:12

@Duddits_cz myslim ,ze C372 sa uz nevyraba.

Trosku citania k C372. Inak presne tak ako vidno na obrazkoch som aj ja mal ohoretu dosku. A rovnako aj pri mojom to bolo o skladani a znovu rozoberani kym sa konecne zosilnovac podarilo dat dokopy a funkcneho stavu.
https://www.diyaudio.com/community/thre ... de.382291/
hifionania
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 13. 1. 2023 22:15

Děkuji za reakce
Tapir1: kdyby hrál ten Marantz PM8000 o poznání lépe než HK 3470 tak ho asi vezmu
Lybuna: ty Cabasse mám rok a jsem s nimi nadmíru spokojen, těžko bych měnil, i když jedním nejmenovaným uživatelem zde na fóru mi bylo doporučeno otestovat Heco Aurora 700 :-)
co se týče Yamahy, tak 3 měsíce jsem měl zapojenou Yamahu AVX 500 zvuk byl takový přesný, utažený, i když se mi poslouchal dobře, tak mi tam ve zvuku cosi chybělo, vrchol byl, když mi vůbec nezahrála Accept a Iron Maiden některá alba, jakmile jsem dal zpátky HK vše tam bylo, dynamika, bohatost, melodičnost, prostě to, na co jsem byl zvyklý...
Hifionania: NAD vyřazuji z výběru, i jiné modely od něj, neboť jsem tak trochu pátral na webu a tato značku má dost rozporuplné hodnocení, kdy je u některých chválen zvuk, ale naopak stížnosti jsou na použité součástky a poruchovost

zatím bych tedy nechal ve hře ten Marantz PM8000 a jelikož HK 655VXI není k sehnání, tak jsem našel kromě HK 6500 a 6350R Harman/Kardon HK6850 ten se mi dost zamlouvá, jinak ještě bych mohl vzít nové Onkyo A9150 ale nevím zda je od těch dříve zmíněných opodstatněná cena 15,5tis. - ještě musím upřesnit, že vybírám zesilovač s připojením Pre Out Main in, proto mám ve výběru pouze tyto modely
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eviljack 14. 1. 2023 09:24

Vem si CA a máš to :)
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 14. 1. 2023 09:35

tak já se rozhoduji mezi tím Marantzem a Harmanem, prošel jsem bazar a žádný jiný mě nezaujal, měl jsem na cestě zesik Yamaha AX-900 ale jaksi nedorazil v termínu

-- 14. 1. 2023 10:31 --

Hifionania: teď se v bazaru objevil NAD C370 po servisu, přesto ho nebrat?
https://elektro.bazos.cz/inzerat/163246528/nad-c370.php
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hifionania 14. 1. 2023 22:13

@Nick Cave.
Odporucat a nutit don ta nemozem.
Kazdopadne pokial ten kto predava skutocne urobil to co pise tak mozno by som do neho siel.
Ale.
Vymena iba tepelne namahanych kondenzatorov je podla mna malo. Ak uz sa s tym zosilnovacom daco robilo tak by to mal byt podla mna kompletny recap minimalne vsetkych elektrolitov. Vymenit iba daco a ciastocne je podla mna malo. Ale pokial dotycny meral ESR kondenzatorov tak by urcite problem nemal nastat. Oprava studenych spojov tepelne namahanych suciastok, prepajanie olovnatou pajkou su kazdopadne dobrym krokom k zvyseniu kondicie.
Tak ci onak by som urcite chcel vidiet tie suciastky co sli von. Mne ich kamarat dal v sacku pre pripad ak by sa nasiel zaujemca o ten moj a aby tak moje tvrdenie o oprave neboli iba slova.
A pokial ide o to ci ist do 370 tak tu neporadim, nepocul som ho a rozhodne byt tebou tak bez posluchu by som na slepo don urcite nesiel. Ono ten NAD sound nemusi sadnut ako tebe tak ani tvojim repro.
hifionania
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 14. 1. 2023 22:22

Hifionania: moc díky za odpověď!
teď je na bazarech poměrně dost zesilovačů NAD takže by bylo z čeho vybírat, ale myslím, že do něj nepůjdu, ono kupovat i jiný z druhé ruky také není bez rizika, kde bych se nebál koupit, je csaudio, anebo potom nový se zárukou
u toho Marantz PM8000 se zase píše v jedné recenzi (je to sice model PM7200 ale konstrukce je stejná) že je slyšet v tichých pasážích slabý zvuk transformátoru, že tam měl být toroidní
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hifionania 14. 1. 2023 22:43

Rozumne rozhodnutie.
Mne bolo popravde luto ten NAD davat prec. A ani by ho v takom stave odomna urcite nik nezobral a ja zas nie som z tych co by dakomu vedel klamat len preto aby som sa ho zbavil. Preto som podstupil opravu. A popravde chvilami mi bolo luto kamarata ktory sa na to podujal. Momentalne mam v "servisnom" mode NAD C512 CD player. A tiez zvazujem ci ist do novej mechaniky alebo sa na to vykaslat. Ale zas na druhu stranu ten prehravac hra v celku slusne. No zas na stranu druhu PC mi cd vo Foobar cez DAC prehra lepsie. Ale ten "kolotoč" ma svoje caro.
hifionania
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 12. 4. 2023 15:34

Ahoj, teď aktuálně mám zesilovač Yamaha AVX500 sice starší kousek ale hraje lépe než receiver Harman

Chtěl bych se zeptat, jestli někdo, kdo má přehled a zkušenosti, by alespoň přibližně dokázal říct, která značka z těch 20-30 let starých vintage zesilovačů má podobný sound jak Yamaha?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků