Kvalita zvuku z televize do R

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Kootil 5. 6. 2023 18:39

Zdravím,
mám televizor LG OLED55B1
receiver YAMAHA HTR-3072 k tomu máme připojený 5.1 a subwoofer
a satelit VU+ Zero 4K

TV mám propojený s Yamahou a do Yamahy mám připojený VUčko. Víc jak rok jsme byli spokojení. Nicméně mám teď na zkoušku možnost využívat IP TV - Magentu od T-Mobilu a všiml jsem si, že když to mám puštěné přímo z TV přes aplikaci, ten zvuk je úplně jiný, hutnější, kvalitnější. Když se koukám přes Vučko, tak musím mít zvuk na receiveru tak na 48db, zatímco když to mám puštěné na TV tak to řve a stačí to mít na 36db.

Dnes jsem zkoušel další pokus, na Yamaze jsem si pouštěl hudbu ze Spotify přes telefon pomocí Bluetooth a pak jsem si pustil hudbu přes Spotify appku v televizi. Opět, úplně jiná liga, zvuk, hutnost, bassy..nesrovnatelné. Samozřejmě zde můžeme brát v potaz ztrátovost BT..ale že by byla až taková.

Třeba co se týče TV, mi kamarád říkal, že satelit je zastaralý a IP TV je v tomhle dál. Já to VUčko mám připojený jak k parabole tak k internetu...i když internet v tomto případě asi slouží pouze k autentizaci.

Ale skutečně by mě zajímalo, kde je zakopaný pes. Jestli je to skutečně v datovém toku, který je lepší...a nebo jestli televize má v sobě nějaký lepší zvukový převodník, který dost té Yamaze pomáhá. Protože skutečně když si pustím hudbu nebo televizi přímo v TV přes appky, ten zvuk je nesrovnatelný.

Děkuji za rady.
Kootil
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hifionania 5. 6. 2023 21:09

S tvrdenim tvojho kamarata rozhodne nemozem suhlasit.
Satelit ako format za to nesie malu vinu.
A preco si to myslim?
Pretoze mam zas uplne inu skusenost.
Zostava:
stary LCD Sony, k nemu soundbar LG. Zvuk taham z VU+ Zero a Nokia Streaming Box.
A ako bonus AB IPBox ONE.
Ak zvuk so satelitu prehravam priamo cez soundbar tak je zvuk neporovnatelne lepsi ako ked zvuk taham cez optiku z TV do soundbar. Ano suhlasim ,ze to nie je to iste ako ist do soundbar z HDMI LCD. No to sa bohuzial neda.
Ak som k soundbar pripojil AB IPBox ONE tak bol zvuk suchy a nezazivny.
A pointa?
Ta je jednoducha. Nie je kazdy retazec rovnaky. A v tvojom pripade je satelit slabsi clanok oproti OLED. Nie vsetko k sebe pasuje.
Osobne by som sa tym preco to tak je netrapil.
Nasiel si svoj pomyselny gral tak si ho uzivaj.
Ved o to tu ide.
hifionania
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PCDaemon 6. 6. 2023 07:55

Výsledná hlasitosť by sa mala ovládať receiverom a všetky zariadenia do neho pripojené by ju mali mať nastavenú na maximum. Tak isto aplikácie by mali mať hlasitosť na maximum.
PCDaemon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pafes 6. 6. 2023 08:25

Já slyším velký rozdíl, když přehrávám stopu 5.1 nebo 2.0 ve stereo režimu. Stopa 2.0 je výrazně hlasitější a basovější. Je to logické, protože stopa 5.1 posílá do dvojice předních kanálů jen část toho, co 2.0 - basy jdou do subu, značná část do centru. Není tady část vysvětlení?
pafes
Junior

Odeslat příspěvekod Technik3 6. 6. 2023 08:49

Kootil: Jak máš v LG OLED55B1 nastavené zpracování zvuku? Nemáš zapnutý ekvalizér nebo loudnes?
Technik3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 6. 6. 2023 10:56

pafes: měl by tam fungovat downmix kanálů, který z toho 5.1 signálu udělá 2.0 bez toho, co popisuješ.
iMAC -> Audirvana->RME ADI 2 DAC FS->Cayin HA-1A ->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+ -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kamasu 6. 6. 2023 11:04

pafes píše:Já slyším velký rozdíl, když přehrávám stopu 5.1 nebo 2.0 ve stereo režimu.

To by taky bylo divný kdybys neslyšel, downmix z 5.1 do sterea je něco jinýho než dedikovaná stereo stopa.
pafes píše:Stopa 2.0 je výrazně hlasitější a basovější. Je to logické, protože stopa 5.1 posílá do dvojice předních kanálů jen část toho, co 2.0 - basy jdou do subu, značná část do centru. Není tady část vysvětlení?

Není to logické. Při downmixu 5.1 do sterea se všech šest stop z 5.1 smíchá a hraje vše z předních (hlavních) stereo repro (to je logické), takže rozdíl není způsobenej tím, že jako z dvojice předních repro jde jen část toho co v případě dedikovaný 2.0 stopy, to je naopak nesmysl. Rozdíl mezi 5.1 a 2.0 stopou, když je obojí přehrávaný ve stereu, je zůpsobenej prostě tím, že je zkrátka rozdíl mezi downmixem 5.1 do sterea a dedikovanou 2.0 stopou.
A v 5.1 zdaleka nejdou do subu všechny basy.
Kamasu
Junior