Kde zohnat "normalny" zosilovac na 230V?

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod KillerZero 5. 12. 2006 01:55

Acon: pokud hrajou elektronky věrnějš, bylo u tranzistorovýho asi něco špatně.
Jestli 1,3kW sotva obtěžuje sousedy, tak asi nemáš repráky ale topný tělesa. Nesponzorujou náhodou výrobu elektrárny? :mrgreen:
KillerZero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod metla23 5. 12. 2006 06:01

vlasta,Narcissus,KillerZero

Pred rokmy mi Rotel bez mihnutia oka odpalil velmy drahé reproduktory a nie len mne.Takže žiadna ochrana mimo signálovú cestu tam zabezpečená nebola.
Všetko čo tu píšete o Elektronkach je blud. Ja vám nepíšem aby ste si naštudovaly niečo o NF alebo akustike ale o Elektronkach :!: Ano tranzistor na špičky potrebuje viac ako 100W ,Elektronkáč si vystačí s ovela nižším výkonom Uvedomte si že nič s toho čo platí pre polovodiče pre Elektronky neplatí.
Kludne sa tu rozplívajte dalej nad svojimy polovodičmy .Aj tak jedného dna zistíte že nič lepšie ako Elektronka neexistuje. :wink:
X2 4000+,Asus M2A VM HDMI,2x1GB Ram, X1650PRO,BFG PhysX Ageia,Asus Xonar D2,M-Audio Jamlab, Amplitube 2,dualboot XP/PClinuxos
metla23
Junior

Odeslat příspěvekod KillerZero 5. 12. 2006 08:44

Studovat bys ěl spíš ty...
KillerZero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bodka 5. 12. 2006 08:58

Metla, OK, ale ty by si mohol trošku poštudovať pravidlá slovenského pravopisu. Ježia sa mi chlpy na chrbte, keď vidím tie tvoje ypsilony.
Bodka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mraaazo 5. 12. 2006 09:40

:D No konecne sa tu niekto ohradil na pravopis, dakujem.
Inak, velmi zaujimave citanie, aj som sa pri tom trosku pobavil. Pripomina mi to Sever proti Juhu, len tu je to tranzistor proti elektronke :)
Za elektronku, huraaaaaaaaaaaaaa :P
Mraaazo
Junior

Odeslat příspěvekod jaromir 5. 12. 2006 10:12

Acon píše:
KillerZero píše:acon: proč je PC špatnej zdroj? Kromě toho že hučí?u/quote] Pretože PC nie je prístroj určený na hudobnú produkciu. Je to len jedna z možností, ktoré ponúka. To máš ako keby si porovnával Audi A8 s traktorom. Traktor odvezie náklad, poorie, zaseje... ale aj Ťa odvezie z bodu A do bodu B ako tá audina. Len tá kvalita cestovania... :mrgreen: Tak je to aj z hudbou cez PC. Sú samozrejme ľudia, ktorých sluch ťahá na polovičný úvezok a to sú tí šťastlivci, ktorí ušetria na niečom, čo sa dá naozaj počúvať :) Nerýpem, každý má nejaké záujmy a priority. Niekto vráža korunky do PC, niekto do sterea, niekto do home cinema...,/quote]

ty jsi chlape úplně mimo, v PC ti stačí jakýkoliv zvuk v originální kvalitě (CD/WAV/FLAC), pak dobrá profi zvukovka a nebo lépe optický výstup a profi převodník a je to na 100% totožné

když máš převodník za xxk Kč, tak je naprosto jedno, jestli do něj tečou data z PC, CD ze salámu a nebo z čeho, když jsou ty data totožné, tak z převodníku leze totožný zvuk

jinak já mám shitový NB a jsem na té shitové integrované zvukovce schopen zozpoznat MP3ku na 256kb od originálu (což nepozná 90-95 procent lidí), takže když je někdo audiofil stačí si zakoupit pořádnou zvukovku a nebo převodník a jedeš

víš kolik hudby se dneska nahrává čístě přes PC s profi zvukovkou? nejde ho jen tak odsoudit...

Navíc, upřímně odsuzuju 90 procent lidí, co hudbu nahrávají, v posledních 20ti letech. Nahrávají co nejhlasitěji (limitují a kompresují) a nebo už i tak s pěkně hnusnou kvalitou, že to zní jak přes pytel s brambory (typicky polovina metalových kapel, co nemá prachy), takže se to nedá poslouchat ani na tom notebooku a pitomých sluchátkách za 2k. Je to prostě hrůza, na kterou je i mp3ka až moc dobrá (i rádio by asi stačilo, kvalitkou se to podobá 15té kopii zvuku na VHSce).

Jestli máš nějaké své oblíbené CD, které je nahráno dobře a slyšíš to, tak ti to věřím, protože já zase slyším tohle, ale uvědom si, že nemůžeš říkat takovéhlé soudy (aspoň ne tak radikálně)!

ve světě ořezávaného přebuzeného popu hrajícího na shitech satelitech + subwooferech je diskuze o kvalitě zvukové karty naprosto, ale naprosto mimo, to už můžeš rovnou poukazovat na vhodnou teplotu místnosti při poslechu, to bude mít na tom zařízení asi stejný vliv na reprodukci!

si uvědom, že kvalita zvukovek je naprosto dostatečná pro tyhle sračky, které má většina lidí a 0,01-0,02 procenta audiofilů co mají repro za 100-500k si koupí převodník. Já mám repro + zesák za 50k, mám +- dobrý sluch a říkám ti člověče, že zvukovky jsou pro mě vpohodě (aspoň zatím)

vy všichni "lampáci" a "gramofoňáci", potřebujete trošku srazit k zemi aby jste neházeli na normální lidi "z hůry" ty své kidy

tady je nějaký looser, co nemá 6k na bedny, a vy tu rozebíráte lampy, a kvalitu DA převodníků, to se mi zdá trochu mímo mísu a naprosto mimo (tak o dva až tři řády) zadaný finanční rámec

jako fakt bych tě chtěl vidět na blind testu, kde budeš hodnotit kvalitu DA převodníků (super CD přehrávač za meloun, a ***** PC zvukovka), přičemž se to bude hodnotit na 20 let starých tesláckých bednách (nic proti nim, sám mám taky TVM, kvalita basů a středů je super, jen snad výšky by to chtělo lepší) a zesáku za 5k Kč, to bych tě chtěl vážně vidět, jak by ses potil a tvá pravděpodobnost uhádnutí zdroje by korelovala s 50ti procenty
jaromir
Junior

Odeslat příspěvekod KillerZero 5. 12. 2006 10:42

jaromir: Souhlas s těma nahrávkama, i když je to spíš posledních 10 let. Neni to jen u kapel co nemají prachy. Normálně nahraný alba jsou naprostý výjimka. Krásně je to vidět když máš od jedný všechny alba. Tak do půlky až konce 90.let OK, pak najednou hnus. A nemyslim si, že by najednou všechny kapely během 90. let zchudly...
KillerZero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jaromir 5. 12. 2006 11:05

KillerZero píše:Jersey: no normálně se to dělá, že mají kartu do PCI.o/quote]

hahaha

KillerZero jsi k smíchu, ty jsi úplně zaspal vývoj

jak jsem se díval na profi zvukovky, co jsou PŘÍMO určené k nahrávání ve studiích v levnější kategorii 7-20k Kč, což není žádný levný šunt (většiná má symetrické vstupy a další profi vybavení), protože to je vlastně jen kus kuprextitu s AD/DA převodníky a jedním mikroprocesorem, tak jsou všechny! opakuji všechny připojovány přes USB

mi připadá, jako bys měl naposloucháno nějaké staré PC s integrovanou zvukovkou v období Gravisů a prvních Sound blasterů a vývoj posledních let, který šel do plně profesionálních high-end DAC převodníků připojitelných přes optické a nebo koaxiální výstupy z PC tě úplně minul

takhle jsi ale úplně mimo, protože to je jako by jsi hodnotil Ford T oproti nějakému futuristickému autu z roku 2200!

Si uvědom, že vývoj v IT jde velice rychle dopředu (minimálně 4* rychleji, než se běžně žije) a to co platilo kdysi už teď prostě neplatí, prostě každé 2-3 roky je úplně nová generace, která posunuje kvalitu o řád výš.

Dnes je svět plně digitální a tak kdejakému smradovi stačí malinkaté zařízeníčko + profi DA převodník a natře to klasickým CD přehrávačům v 10* větší ceně.

jinak uvědom si, že když už nic, tak je lepší připojení přes USB proto (když pominu, že klasickou kartu nedáš do notebookoo, které teď úspěšně válcují klasická PCčka, a že je při tom třeba montáž a USB jen zasuneš a třeba lehce přemístíš a nahraješ kitaru v super kvalitě u kámoše přímo doma) je dobré v tom, že uvnitř PC je celkem velký elektromagnetický šum, takže je lepší USB zvukovka a dát ji třeba i jen 0,5 m od PC, protože pokud se nemýlím intenzita většiny EMG záření klesá kvadraticky se vzdáleností..., takže tím docílíš lepšího zvuku s menším šumem (pokud nemáš dobřé stíněné symetrické vstupy, které jsem viděl na zvukovce za pitomých 10k, co byla určena přímo pro studiové nahrávky a měla mimo jiné 5 symetrických vstupů...)

jo vývoj je vývoj, takže už nestačí jen něco naposlouchat a pak to roky tvrdit, pořád se něco děje :)
jaromir
Junior

Odeslat příspěvekod jaromir 5. 12. 2006 11:24

jinak jak vidím vývoj v poslední době, tak se hodně začínají objevovat "tranizty" což jsou vlastně malé PCčka, které se přes síť napojí na server (který máš ve sklepě nebo někde, kde nevadí hluk) a přehrávají vše co je na serveru

tyhle "tranzity" stojí pěkných pár desítek tisíc a je to fakt high-end, takže je už jen z toho vidět, že rovnice PC=shit_kvalit_zvuku prostě neplatí...
jaromir
Junior

Odeslat příspěvekod jaromir 5. 12. 2006 11:26

Narcissus píše:A dodatek: když si k PC coby zdroji signálu připočtu komfort ve formě dálkového ovládání, barevného dotykového displeje, velkého HDD, kde mám veškerou svou hudbu ve flacu, možnost přehrávat i "kacířské" oggy a mp3, se kterýma bych na highend přehrávači utřel nos, tak není co řešit... ;)"/quote]

nejde o kacířství, jde o hudbu, vždy šlo o hudbu a všechno nejde sehnat na CDčkách a nebo z netu ve flacu, většina jde sehnat jen v MP3kách, takže je nutné poslouchat i je a být rád i za ně s tím, že člověk přimhouří oko nad mírně zhoršenou kvalitou
jaromir
Junior

Odeslat příspěvekod jaromir 5. 12. 2006 11:36

vodic62 píše:Ja bych nejradsi poslal Acona na poslechovy test. Vsadim se, ze by shorel jak papir :)

Na takove audiofily jsem uz dost alergicky. On ma doma v obyvaku Oktavku, ale ja si radsi za par stovek postavim zesilovac z beznych soucastek, ktery ma harmonicke a intermodulacni zkresleni v radech tisicin procenta a vykon v radech stovek W. Docela mi unika smysl utracet tak nehorazne sumy za zesilovac, kdyz i ty nejlepsi reprobedny maji zkresleni v radu procent. Je bohuzel pravda, ze za repro se priplatit musi, protoze jsou nejslabsi clanek. Vsude jinde je to vyhazovani penez.

A tim vykrikem o elektronkovem zesilovaci jste me opravdu dostali. Audiofilove (cti "radoby odbornici na audio") povazuji elektronky za jakysi svaty gral, ale opak je pravdou, protoze maji radove vetsi zkresleni, nez tranzistorove zesilovace. Sice to zkresleni nepusobi tak rusive, takze to jakoby lepe zni, ale to je to same, jako byste si zvuk zmrsili ekvalizerem - taky to muze znit lepe, ale s vernou reprodukci to nema nic spolecneho. Jedina jejich vyhoda je ta, ze prebuzena elektronka neorizne signal tak strme, jako tranzistor. Od toho je ale snadna pomoc. Misto 100W elektronkoveho si poridim 150W tranzistorovy zesilovac a jsem na tom 100x lip.

P.S: A panove, nenavazejte se do integrovanych zesilovacu. Je sice pravda, ze se tam neda docilit dech beroucich parametru, protoze vykonova cast je blizko budici casti, ale ty lepsi (cena desitky az stovky Kc) maji stale zkresleni v setinach procent. Pokud to nejaky tinton dokonale nezabije uplne debilnim zapojenim, tak hraji velmi dobre. Problem je akorat vykon (kolem 50W), protoze vic se dost dobre neda uchladit. Na vernou reprodukci v panelaku to ale staci, protoze jinak by se Vam mohlo stat, ze by se s Vami "zahadne" utrhl vytah. Sousedi by totiz Vasi aparaturu nemuseli mit radi.

moje slova, lidské ucho je super orgán a mozek je ještě lepší

na jedné straně máme elektronky, které znějí "lépe" a mají o x řádů větší zkreslení, než polovodiče, které znějí "hůře"

teď je jen otázka jestli to "lépe" a "hůře jsem umístil dobře a nebo ti lidi si to jen myslí při tom pohledu na ty krásné svítící a teplé žárovičky.

jako ja neříkám, že něco v tom není, taky chci všechno vyzkoušet a z historické posloupnosti elektronkový zvuk, polovodičový zvuk, digitální zvuk si vybrat nějakou kombinaci od všeho něco co bude co nejlíp znít

mě jen prostě šve, že neřešíme opravdové problémy, to je aby lidi neposlouchali zvuk na těch hnusných malých bedničkách, kde nic neslyší a aby si koupili aspoň něco normálního, aby se prostě začali prodávat klasické hi-fi systémy, co zní dobře a věrně

a PAK se můžeme bavit, AŽ to všichni budou mít, nad tím, jak přejít od opravdu klasického a plnohodnotného Hi-Fi k High-endu, tedy o zesilovačích, AD/DA převodnících, kabelech, zatlumení místnosti atd...

v současné době prostě je nemožné, spíše komické upozorňovat lidi, kteří nemají ani na Hi-Fi, aby si koupili lepší DA převodníky a podobné věci...
jaromir
Junior

Odeslat příspěvekod vlasta 5. 12. 2006 11:39

metla píše:vlasta,Narcissus,KillerZero

Pred rokmy mi Rotel bez mihnutia oka odpalil velmy drahé reproduktory a nie len mne.Takže žiadna ochrana mimo signálovú cestu tam zabezpečená nebola.
Všetko čo tu píšete o Elektronkach je blud. Ja vám nepíšem aby ste si naštudovaly niečo o NF alebo akustike ale o Elektronkach :!: Ano tranzistor na špičky potrebuje viac ako 100W ,Elektronkáč si vystačí s ovela nižším výkonom Uvedomte si že nič s toho čo platí pre polovodiče pre Elektronky neplatí.
Kludne sa tu rozplívajte dalej nad svojimy polovodičmy .Aj tak jedného dna zistíte že nič lepšie ako Elektronka neexistuje. :wink::/quote]

Metla. Pokud jsi měl zesilovač, který neměl ochranu a blbě jsi s ním zacházel, tak je to tvoje věc a nám to nevyčítej.

A z akustického hlediska je úplně jedno, zda používám elektronky, či polovodiče. Platí stejné principy.

Výkon je stejně potřebný u obou, pouze u vysokých kmitočtů je pro elektronky obtížně dosažitelný, protože jsou limitovány kvalitou výstupního transformátoru, a tam mají polovodiče výrazně navrch.
vlasta
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlasta 5. 12. 2006 11:47

vlasta píše:
Barell píše:Zdravim,

chcel by som si k pc postavit vlastne repraky (mam s tym uz dost skusenosti nakolko som niekolko rokov robyl car-audio) ale mam problem so zosilovacom. Potreboval by som nejaky normalny zosilovac cca 2x30w rms lenze vsetky co som nasiel idu cenovo od 6tis sk vyssie. Pritom klasicke 2+1 repra co clovek kupi za 3tis sk tento zosilovac uz maju v sebe.

Viete mi pls poradit kde takyto zosilovac zohnat? (okrem moznosti kupit hotove repro a ten zosik z nich vymontovat)

Vdaka za rady.

Běž oběhnout sekáče. Mají tam skvostné kousky , kterých se lidi neprozřetelně zbavují. Viděl jsem tam za pouhých 800,- Kč, parádní Onkya i Technicse.

Na ty jako zesilovače s měkkým zdrojem se vykašli. Jsou stejně nepřiměřeně drahé.

Pro zadavatele dotazu. BARELLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL
už máš zesilovač?L/quote]

Je tady ještě Barell, který chtěl poradit?
vlasta
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vodic62 5. 12. 2006 12:03

Clovece, nekdo se fakt vyznamenal. Pekne ti proplachl mozek.

metla píše:Pred rokmy mi Rotel bez mihnutia oka odpalil velmy drahé reproduktory a nie len mne.Takže žiadna ochrana mimo signálovú cestu tam zabezpečená nebola. e/quote]
Ochrana je tam od toho, aby se na vystupu neobjevilo stejnosmerne napeti. Ale pokud nacpes do 100W reproduktoru 200W vykonu, je to tvoje blbost, ne ochrany.

metla píše:Všetko čo tu píšete o Elektronkach je blud. Ja vám nepíšem aby ste si naštudovaly niečo o NF alebo akustike ale o Elektronkach t/quote]
O kterych bludech pises ? Ja tady zadne nevidim. Pouze jsme psali, ze elektronky jsou drahe, maji vetsi zkresleni a lepe orezavaji v limitaci, nez tranzistory. Co z toho je blud ?

metla píše:Ano tranzistor na špičky potrebuje viac ako 100W ,Elektronkáč si vystačí s ovela nižším výkonomm/quote]
A tohle ti nakukal kdo ? Jediny rozdil je v tom, ze u tranzistoru je vic slyset, kdyz uz zesilovac nestiha. To ale nic nemeni na tom, ze uz nestiha i elektronka na stejnem vykonu.

metla píše:Uvedomte si že nič s toho čo platí pre polovodiče pre Elektronky neplatí.l/quote]

A co napriklad ? Same hulakani, ale znalosti nikde.
vodic62
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Narcissus 5. 12. 2006 14:46

jaromir píše:
Narcissus píše:A dodatek: když si k PC coby zdroji signálu připočtu komfort ve formě dálkového ovládání, barevného dotykového displeje, velkého HDD, kde mám veškerou svou hudbu ve flacu, možnost přehrávat i "kacířské" oggy a mp3, se kterýma bych na highend přehrávači utřel nos, tak není co řešit... ;)"/quote]

nejde o kacířství, jde o hudbu, vždy šlo o hudbu a všechno nejde sehnat na CDčkách a nebo z netu ve flacu, většina jde sehnat jen v MP3kách, takže je nutné poslouchat i je a být rád i za ně s tím, že člověk přimhouří oko nad mírně zhoršenou kvalitou
Nemám rád angličtinu v podpisech. Nestyďte se za svůj jazyk...
Narcissus
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka