SPDIF koax na receiver - kolísá zvuk, přepínají se kanály

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ca5per 8. 2. 2007 13:41

Potřebuji poradit. Koupil jsem si receiver Pioneer VSX-516 a zapojil jsem na nej pres SPDIF (koaxem ne optikou) počítač. Zvukovka je z MB (ted me vypadl typ, nevzpomenu si ted).
Doted to fungovalo cca hodinu a pak zacal zvuk kolisat, jakoby se prepinaly kanaly, nyni to dela ihned. Na pocitac jsou zapojeny Genius 5.1 bedny klasickym zpusobem a zvuk je v poradku.
Netusite nekdo prosim v com by mohla byt zrada? uz jsem z toho nestastny.
ca5per
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vanDave 13. 2. 2007 17:58

Zkus ten AV receiver na zkoušku propojit s normálním DVD přehrávačem.
vanDave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ca5per 14. 2. 2007 08:05

AV receiver je v poradku, propojil jsem ho s normalnim DVD prehravacem a hraje naprosto v poradku. Problem je skutecne pouze pri vstupu z SPDIF.
Jeden znamy mi tvrdil, ze prochazel nejake HIFI fora a tam nekdo tvrdil, ze ten SPDIF vystup z motherboardu ten zvukovy cip nestiha. Ze to udajne funguje poradne pouze na kvalitnejsich = podstatne drazsich zvukovkach. Mno ale to me vyjde levneji koupit KISS :o)
ca5per
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petrib 9. 2. 2015 09:11

Taky mi to začalo na propojení SPDIF a AV receiveru poslední dobou neposlouchatelně kolísat. Před tím běželo roky bez problémů se steným zapojením i kabeláží.
Používám zvukovku na USB Terratec Aureon 5.1 USB MK II - do sluchátek jde zvuk stále naprosto v pořádku, blbne jen propojení po optice do AV.
Nepoužívají se do optiky nějaké plastové čočky, které by se stárnutím zakalovali jako u CD přehrávačů a vypalovaček?
petrib
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 9. 2. 2015 14:11

Nemotej do sebe SPDIF a optiku. SPDIF je elektrický propojení kovovým kabelem (koaxiálním, konektor je většinou RCA=CINCH, někdy Jack 3,5mm mono), optika je TosLink - elektricky izolovaná přenosová cesta. Některý výrobky mají optickej výstup schovanej uvnitř konektoru pro Jack.

Musíš přesně specifikovat, jakou cestu myslíš - jestli elektrickou, nebo optickou.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod krmelec 9. 2. 2015 15:05

SPDIF vseobecne znaci digitalni prenos audia ( toslink nebo koaxial) a ne pouze prenos pres koaxilal viz napr zde http://en.wikipedia.org/?title=S/PDIF
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 9. 2. 2015 15:20

Každopádně - způsob kódování/modulace je stejnej (frekvence impulsů i tvar), ale je odlišná přenosová cesta - buď je elektrická s galvanickým propojením vysílač-přijímač a optická, kde galvanický propojení NENÍ - řeší se tím ZEMNÍ SMYČKA, která asi má na svědomí i ty tazatelovy problémy...

Proto je potřeba PŘESNĚ říct, jestli má spojení metalikou, nebo optikou.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod artam 10. 2. 2015 11:40

Ekkare, Ekkare... co to vlastne riesis?
Dotazovatel hned v druhej vete PRESNE napisal, citujem: "...zapojil jsem na nej pres SPDIF (koaxem ne optikou) počítač."
Nuz, roky plynu, zrak slabne, je najvyssi cas vyhladat optickeho (nie koaxialneho) doktora. ;-)
artam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 10. 2. 2015 20:29

petrib píše:Taky mi to začalo na propojení SPDIF a AV receiveru poslední dobou neposlouchatelně kolísat. Před tím běželo roky bez problémů se steným zapojením i kabeláží.
Používám zvukovku na USB Terratec Aureon 5.1 USB MK II - do sluchátek jde zvuk stále naprosto v pořádku, blbne jen propojení po optice do AV.
Nepoužívají se do optiky nějaké plastové čočky, které by se stárnutím zakalovali jako u CD přehrávačů a vypalovaček?
Moje odpověď byla na tenhle dotaz... Takže KLÍÍDEK!
EKKAR
VIP uživatel