Zesilovač + Repro asi kolem 20000 KČ.

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod hpremysl 27. 12. 2007 17:38

Dobrý den.

Trošku mi ujel vlak, takže se těďka v tom vůbec nevyznám. Chtěl bych si do pokoje koupit nějaký zesilovač (preferuji stereo) a nějaké reprobedny v celkové hodnotě asi 20000 KČ. Nemusí to být konečná suma, pokud se najde opravdu pádný důvod, ale radši bych se tak nějak kolem toho držel. Můžete mě poradit? Vlezu se i třeba do nějakého Onkya + Repro? Poraďte...

Děkuji.

PH
hpremysl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Wolverine 27. 12. 2007 17:51

Proc ne AV receiver a k tomu repro (receiver Denon, Marantz, repro nejake AQ toba)
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod UniFly 27. 12. 2007 18:04

stereo zesilovač zahtaje stereo lépe.

doporučuji set zesilovač Marantz SR4021 + reprosoustavy AQ Kentaur 653
je to nejoblíbenější kombinace. velká spokojenost.
ceny vychází na asi 23k ale na komplet obvykle bývá sleva
Nevadí, když se míchají jablka s hruškami. Je ale potřeba umět rozpoznat Jablka od jablek a Hrušky od hrušek.
UniFly
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hpremysl 27. 12. 2007 18:07

Chci jen stereo a bude to jen pro poslech hudby. AV reciever bych řekl, že je pak asi zbytečný. Nebo se mýlím?

Děkuji.

PH
hpremysl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod UniFly 27. 12. 2007 18:17

souhlas, pokud to má být jen ha hudbu, tak AV receiver sice službu splní, ale udělá víc škody než užitku
Nevadí, když se míchají jablka s hruškami. Je ale potřeba umět rozpoznat Jablka od jablek a Hrušky od hrušek.
UniFly
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Scylok 27. 12. 2007 18:25

Před vánocema jsem v jednom HiFi studiu vydržel dost dlouho poslouchat kombinaci zesilovače NAD C315 s repro HECO Metas 300. Zvuk mně velmi zaujal a to mám hodně zmlsaná ouška :-)
Cenově to spolu vycházelo tuším okolo 19000Kč.
Scylok
Junior

Odeslat příspěvekod Kuba4 27. 12. 2007 20:14

Pokud Onkyo, tak stereo zesák A-9155. A bedny třeba KEF iQ3 nebo malé sloupovky Labrador 3. Jsme na 17 a mohlo by to hrát. Za tu cenu se ale nedá očekávat žádný zázrak.
Kuba4
Poslední varování

Odeslat příspěvekod The Wolverine 27. 12. 2007 21:13

Pardon, ja to myslel pro vicekanal.
Ta sada AQ vypada velmi velmi zajimave. Mozna jeste nejake repro Magnat nebo Tannoy.
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod patmann 27. 12. 2007 21:48

Zkus NAD 352 a Xaviany dvoupásmovky plus aktivní subwofer,četl jsem recenze na více forech a za tu cenu asi nejrealističtější zvuk...
patmann
Junior

Odeslat příspěvekod Kuba4 27. 12. 2007 22:04

:D

K realitě to má pořád daleko a pokud dobře počítám, tak pod 60k se nevejdeš! To asi není to pravé doporučení.
Kuba4
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Jersey II. 27. 12. 2007 22:26

patmann píše:Zkus NAD 352 a Xaviany dvoupásmovky plus aktivní subwofer,četl jsem recenze na více forech a za tu cenu asi nejrealističtější zvuk... /quote]

:mrgreen: To byl nepochybně Velodyne, že?
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod vanDave 27. 12. 2007 23:05

pro hpremysl: Jak velkou místnost chceš ozvučit, jaké posloucháš hudební žánry? A na co kladeš větší důraz - na detailní zvuk nebo basy?
vanDave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod hpremysl 27. 12. 2007 23:46

Děkuji za Vaše reakce...

1) Místnost asi 4x5 metrů
2) Žánrově nejsem přímo zaměřený, ale poslední dobou si ujiždím na Jazzu, Ska-Jazz, Reggae, akustické kytary, etno. Někdy tvrdší hudba. Je to prostě podle nálady. Důraz kladu určitě na detailní zvuk.

Děkuji.

PH
hpremysl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vanDave 28. 12. 2007 00:13

Na ty žánry, co jsi psal, bych volil regálové repro (detailnější zvuk), ale na druhou stranu máš dost velkou místnost - nevím, jestli to zvládnou ozvučit... Jak daleko budeš od těch repro resp. jak hlasitě si to budeš pouštět?...
vanDave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod hpremysl 28. 12. 2007 00:22

Asi 2 - 3 metry...
hpremysl
Kolemjdoucí

Další stránka