Yamaha RX-497

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Matonnny 23. 1. 2008 22:38

Uvazuji o koupi tohoto prijimace, ale nevim jake repro k nemu ? Mate nekdo osobni zkusenost?Přemýšlel jsem mezi Yamaha NS-555 nebo NS-777, vzhledem k tomu, ze to bude do mistnosti cca 25m2. Napada Vas jina volba?
Matonnny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fernetik 23. 1. 2008 23:32

zober NS777. su rozhodne lepsia volba
**Naco si nepamatam to sa nestalo**
Core2Duo E6400@3,6GHZ
Corsair 2x1024MB DDRII 1066MHZ
GeForce GTX280 1GB

Cowon D2 4GB black(fw 3.57)+ Kingston SD 2GB + Sennheiser PX100 + Etymotic ER6i Black
fernetik
Aristokrat klubu D2

Odeslat příspěvekod vanDave 24. 1. 2008 20:12

Zašel bych někam poslechnout i jiné značky - např. Harman/Kardon HK 3380. Pokud nutně nepotřebuješ FM tuner, tak bych šel spíš do klasického zesilovače - bude hrát líp.

Seznam hifistudíí
vanDave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod koben 26. 2. 2008 16:58

777 má můj kamarád a byl jsem překvapen, jak dobře hrají pop a rock, ale lokalizace nástrojů u vážné muziky jim dělá problémy, také country zní poněkud plechově, já osobně, doporučuji ke všem zesilovačům a AV receivrům od fa.Yamaha v cenové hladině do 15 000 Kč reproduktory Heco od sedu Victa výš, opravdu si spolu velmi dobře rozumí .
koben
Junior

Odeslat příspěvekod patmann 27. 2. 2008 22:35

Ideální HECO Metas...
patmann
Junior

Odeslat příspěvekod koben 29. 2. 2008 11:46

Ano metas hrají opravdu dobře, ale i ekonomicky zajímavé Victy se po rozehrání pro začínající hifi nadšence. dají poslouchat -- rozhodně neurazí !
koben
Junior

Odeslat příspěvekod cerva 21. 11. 2010 00:55

Čus lidi potřeboval bych vědět jak by hrála sestava bowers & wilkins 685 spolu se zesilovačem
YAMAHA RX-497 B díky za odpověď
cerva
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kammo122 21. 11. 2010 11:32

tak jak koben vravi .... lacne bedne podľamňa veľmi dobre pre začiatok .neurazi ani neočari ...koho jak
CA 540A , JBL LX600
kammo122
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vanDave 23. 11. 2010 22:47

cerva píše:Čus lidi potřeboval bych vědět jak by hrála sestava bowers & wilkins 685 spolu se zesilovačem
YAMAHA RX-497 B díky za odpověď

V S&V tuto kombinaci někdo doporučoval.
BW 685 jsem slyšel na Denonu a výšky byly dost suchý, před koupí si ty bedny určitě poslechni.
viewtopic.php?p=6535997#p6535997
vanDave píše:Pak jsem byl v Jasyku a skoro 2 hodiny jsem tam poslouchal BW-čka a pak AQ-čka a v obou případech byl charakter zvuku jednotlivých beden různých modelových řad od stejné značky dost podobnej. BW-čka byly takový sušší, všechno tam znělo tak "kratce", jak kdyby tu bednu navrhoval nějakej Ostravak (nic proti Ostravákům nemám...) - třeba jsem poslouchal Pink Floydy - Dark Side of the Moon a prostě mi ten zvuk neseděl - z domu jsem zvyklej na zvonivější klavír a tady ten klavír zněl slabě bez energie, kroky zněly spíš jak cupitání a cinkání peněz na začátku písničky Money znělo taky nereálně suše/jemně. Napojené to bylo na zesilovač Denon PMA 1500.

Z BW jsem slyšel:
CM5
: spíš takové bum cink, zvuk bez středů, ale prodejce (pan Hanák) říkal, že nebyly rozehrané...
684: víc basů, zvuk byl plnější (bez ohledu na množství basů), na basech trošku nepřesný - hučivý nádech
685: z těch 3 se mně zvuk líbil nejvíc, klavír zněl celkem plně (blíž k realitě), ale na AQ, které jsem si poslechl potom a které mám doma, to nemělo. Pěkné rytmické basy, myslím že jsem se u nich přistihl, jak si podupávám do rytmu, ale pořád tomu něco chybělo k dokonalosti - hlavně co se týče výšek, pořád byly takové krátké a tenké, ale rozhodně lepší, než u CM5

...

Když někdo řekne BW, tak mně k nim naskakuje kombinace s Onkyem nebo Rotelem.
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Pohny 5. 12. 2010 01:45

Potřeboval bych radu,dostanu do tého Yamahy zvuk z této televize ? http://www.mall.cz/led-tv/lg-37le5300 jestli dobře čtu tak z LG dostanu zvuk jen přes HDMI nebo optiku a to asi do toho přijímače nezapojím což :hm
Pohny
Junior

Odeslat příspěvekod marts 6. 12. 2010 23:49

tak třeba přes SCART za pomocí tady tohoto kabelu
http://www.mall.cz/elektro-kombinace-ko ... tup-vystup
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert