Stereo sestava 40-60k+, cca 30m2

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 22. 3. 2020 20:25

Přes optiku, nebo přes asynchronní USB, pokud to má DAC dobře vyřešeno je to obvykle v pohodě.
Jinak samozřejmě jde o rušení, které může ovlivňovat digitální signál (i před převodem do optiky), opravné algoritmy to pak dopočítávají, ale samozřejmě že originál je jiný, než to dopočítané.
Chord Mojo -> Audiosense T800
HiBy R3 -> TSMR3 Pro
LG OLED65B9 -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dupaljiri 22. 3. 2020 20:35

já osobně mám na PC několik systémů při Bootu si vyberu. PC mám chlazené vodou(vůbec o něm nevím a neruší mně) a základní deska má určený výstup přímo pro USB DAC. přehrávač foobar2000 se nechá nastavit aby do hudby nezasahoval. Vše je jen o tom si s tím pohrát
dupaljiri
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 22. 3. 2020 20:47

Ale v pořádku, je to každého věc, na čem si pouští hudbu, ale když někdo investuje např. 50 tis. do hifi vybavení, kvalitního zesilovače a beden a pak do toho pouští hudbu z PC, které má na hry, z RPi za 1500,- nebo z notebooku, pak ta investice do hifi poněkud ztrácí význam.
Ale jak řkám, je to každého věc.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod drabek06 22. 3. 2020 21:24

Tohle bude platit tak možná v případě použití integrovaný zvukovky v PC. Pokud je použito něco kvalitního externího, tak si dovolím tvrdit, že to může bejt lepší než nějakej streamer atd. Z PC lezou jen data který nějakej procesor převede na surový data co jdou přímo do D/A převodníku. V mým případě je z USB napájen jen mikroprocesor a jeho podpůrný smetí. Jeho I2S výstup je galvanicky oddělenej od D/A sekce. Digitální část na straně D/A má svůj zdroj a stejně tak analogová sekce má svůj nízkošumovej zdroj. I oscilátory maj vlastní nízkošumovej zdroj. Celý napájení je řešeno malým toroidem a lineárníma stabilizátorama.

Obrázek
drabek06
Junior

Odeslat příspěvekod dupaljiri 22. 3. 2020 21:41

ono je to težké protože PC v hodnotě 200tisíc zrovna v tomto segmentu může být na tom hůř než odladěnné PC za 10tisic. Tak dle mého cena u PC je trošku mimo
dupaljiri
Junior

Odeslat příspěvekod L.U.K. 22. 3. 2020 22:25

Přesně jak píše tombas, PC je pro poslech hudby mrcha se spoustou problémů.
Já mám jedno PC postavený extra jen na poslech hudby, je v něm deaktivovaný a povypínaný všechno co není potřeba právě jen k tomu jedinýmu účelu a obecně se poslechu z PC věnuju posledních x let. Roky jsem poslouchal tak z 90% z PC a z 10% z SACD přehrávače, ale v posledním cca roce se to otočilo zpátky k SACD a v současnosti už je ten poměr přesně opačnej než v předchozích letech, teď už poslouchám z 10% PC a z 90% SACD.
Když chce člověk vydolovat perfektní zvuk z PC, tak je to složitý. Taky jsem si díky svej počáteční neznalosti kdysi myslel, že k PC stačí připojit kvalitní DAC a je hotovo. O pár let, hromadě investovanejch peněz, spoustě vyzkoušenej nejrůznějších zařízení a stovek a stovek hodin laborování pozdějc už ale vím jak moc mylná to byla doměnka.
I po všem tom ladění a bůhvíkolikaletým laborování s PC, mi SACD přehrávač stejně hraje o něco líp a navíc právě nemusím ani zdalek tolik laborovat, ladit, zkoušet, neustále se vrtat v PC atd...... V podstatě je to takovej návrat k poslechu hudby.

A aby někdo špatně nepochopil co říkám, tak netvrdím, že z (SA)CD přehrávače je zvuk vždycky lepší, nebo tak něco, zvuk z PC může být stejně tak kvalitní atd..., ale ani náhodou neplatí, že k PC stačí připojit kvalitní externí DAC a je hotovo, takhle jednoduchý to bohužel ani zdaleka není.
L.U.K.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dupaljiri 22. 3. 2020 23:46

pokud přehrávání hudby z PC nejni vhodné,tak nechápu proč hudba je na PC stříhaná a upravovaná, samozřejmně beru profi.Dále proč se k nahrávání využívají PC? Viz třeba Michal David?
dupaljiri
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 23. 3. 2020 10:55

To je ale úplně něco jiného. PC pro střih hudby jsou speciální stroje a navíc samotný proces vytvoří pouze datový soubor (něco jako RAW u fotografie), který se následně dekóduje právě v PC uživatele.
Mastery, které takto vznikají jsou vždy nekomprimované s plným datovým tokem a teprve následně se podle potřeby komprimují nebo kódují. V tomhle problém není.
Ten problém vzniká až na straně uživatele při pokusu dostat z daného souboru opět původní informaci.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tibormi 25. 3. 2020 23:15

@drabek06
Co to je za mašinku?
tibormi
Mírně pokročilý

Předchozí stránka