Recenze Wharfedale Diamond 11.2

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Shiningsilverhaze 13. 1. 2021 23:52

Hello,
rozhodl jsem se sdílet pocity k aparatuře kterou vlastním:)
když rozbalíte Wharfedale Diamond 11.2 zaujmou vás velmi kvalitním zpracováním a designem. Když je zapojíte, zjistíte že se jedná o vysokou kvalitu;) Nejprve jsme tyto bedny zkoušel na starším přehrávači Cowon X7 (10 let starý ale kvalitní, tenkrát cena 7000kč) a zesilovači Marantz PM 5005 (cena okolo 7000kč). Oba tyto přístroje významně snižují kvalitu zvuku. Když jsme zapojil Zesilovač Yamaha A-S501 (cena 13500kč) posunul jsme se kvalitou o 2 levely výše, překvapilo mě jak velkou roli hraje zesilovač.
Když jsem zapojil přehrávač Hibby R6 Pro, posunul jsme se o 2 levely výš! V obou posunech jsem slyšel čistější a prokreslenější hudbu, změna byla zřetelná okamžitě i méně pokročilým. Lze tedy snadno vyvodit že nemá cenu tyto kvalitní bedny zapojovat do méně kvalitní soustavy, nevyužijete jejich potenciál. Somozřejmostí u těchto beden je Tidal nebo prostě nahrávky v bezeztrátové kvalitě, jinak zase nevyužijete potenciál.
Co se týče přednesu, překvapí Vás výškami, když se rozehrála skladba od Pink Floyd- Breathe, tak úvod skladby vykouzlil u mých posluchačů spontánně překvapené výrazy:) Výšku opravdu umí. Mírné zklamání příjde u středů kde by možná přišel vhod zesilovač který umí zesílit středy. Co se týče basů, tak bez subwooferu si už neumím představit život, používám levnější ale za ty peníze kvalitní Yamaha YST-SW 012(produkt roku na heurece). Přednes je velmi vyrovnaný, prokreslený, nezahuhlaný, klidný, při vyšších hlasitostech bych uvítal větší dynamiku. Pokud na těchto bednách budete poslouchat kvalitní nahrávky, tak vám to vrátí i s úrokem např. Pink Floyd, digitálně nahrané moderní skladby atd.. Pokud odpálíte např. Queen, Stouny, Beatles tak nevyužijete plně potenciál těchto beden, tyto kapely bohužel měly nízké kvality nahrávek a necítím takovou přidanou hodnotu oproti levnějším bednám. I když tředa poslední alba od Queen už stojí kvalitou nahrávky za to!
U skladby Time od Floydů pokud přežijete otravné budíky, tak Vás ohromí akustika, dynamika(se subem) a prostorovost.
Shrnutí: skvělé výšky, střední středy:)(stále ale kvalitní) bez subu nebrat.. pokud si frčíte na basech. Pouze adekvátní ostatní komponenty. Čistota a prokreslenost detailů. Do místnosti max 20m.
Doufám že recenze poslouží;)
Shiningsilverhaze
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod trempik 14. 1. 2021 08:35

Dobrá poznámka k zesilovači Marantz PM 5005. Hodně kompromisní zvuk, to souhlasí. A že to s ním nehraje na středech, tomu velmi věřím, viz. fr. char. na Hifivoice.
trempik
Junior

Odeslat příspěvekod Houbičkar 14. 1. 2021 08:36

"Šinyngsilvrháze",
soudruhu, po tvém "hodnotném" příspěvku se musí velikáni Ferda Mercury a Honzík Lenonů obracet v hrobečku. Znám jen málo kapel, které by si u svých nahrávek jako Attack,Opera,Sergeant,Abbey,Revolver,White.....tak parádně pohrály se zvukem, jako právě "kvíni a bítls".
Taktéž bys neměl neoprávněně devalvovat zesilovač, v tomto případě 5005, slovy: „...takový přístroj významně snižuje kvalitu zvuku...”. Toto by se dalo vysvětlovat, jako nějaký charakteristický znak toho zes. a to je pochopitelně demagogie. Ten zesilovač je technicky defacto (a zvukově absolutně) shodný s bráškou 6006, jen nemá DAC. Zesilovač tedy může uvedené Yamaze nejen konkurovat, ale v mnohém ji zase předčít. A víš proč? Neboť je nutno přihlédnout k připojeným budkám a jejich charakteru. Kdybys měl ty dva zes. připojené třeba k Dali, zjistil bys, asi stejně jako já, že v této kombinaci byla Yamaha velmi nudná, suchá, fádní a bez jiskry - světlý, sterilní zvuk. Naopak 5005 a 6006, to bylo pohlazení po duši, příjemné, barevné, kulaté, zkrátka vše, co chybělo té Yamaze. A co z toho plyne? Že není dobré bez větších zkušeností dehonestovat nějaký strojek jen proto, že byl zkombinován s pro něj né úplně vhodnými bedýnkami, které se velmi často doporučují právě ke světlejší Yamaze, nebo k živějším přístrojům jako jsou zn. Onkyo, Arcam, ale třeba i Cambridge. A neblbni tak s těma levelama, 2,3,4, kdo tu míru určuje? Zvuk je zkrátka buď o trochu lepší, horší a někdy dokonce jenom prachobyčejně jiný.
Houbičkar
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků