Upgrade na B&W 606

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod domson98 10. 3. 2021 07:11

Ahoj borci,
rád bych se zeptal nebo si nechal poradit, zda má smysl "upgradovat" moje stávající Wharfedale Diamond 11.2 za Bower & Wilkins 606? Hraji na Yamaha A-S501. Mám možnost ty BW koupit za dobrý peníz, ale nejsem si jistý. Mate někdo zkušenost nebo možnost porovnání mezi oběma repro?
Poslouchám vse možné, ale nejvíce Hip-Hop, Grime, RnB..
Děkuji za postřehy.
domson98
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 10. 3. 2021 10:54

Můj osobní odhad je, že kombinace A-S501, B&W 606 a zmíněných žánrů není ideální. Ta Yamaha má spíše světlý projev a 606 svým téměř lineárním projevem nijak neakceptují nižší pásma. Naopak by se dalo říct, že jde také vstříc výškám.
Kdybyste měl jiný zesilovač, nejlépe něco nového třídy D, dostanete z 606 maximum. Ta Yamaha je je spíše slabý článek řetězu. Projev je dostatečný, ale nijak detailní. A 606 detaily umí.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod axton 10. 3. 2021 13:26

Zdravím.
Přesně tuto Yamahu jsem ještě do nedávna vlastnil a přesně, jak popisuje kolega v příspěvku nade mnou, mohu potvrdit jeho slova.
Poslouchám ve velké míře elektronickou hudbu a Yamaha se mi na tohle moc neosvědčila.
Poslech působil vcelku nezáživný, sterilní, nezábavně, nudně, basy nic moc. Loudness a korekce zvuk akorát rozpatlaly.
Reproduktory mám Dali Zensor 7
Yamaha šla k novému majiteli a já pořídil starší kousek od
Marantz a to model pm8003.
Nastala velká radost z poslechu a charakter Marantze si s Dali dobře rozumí.
Hudba má šťávu, muzikálnost, poslech je velmi zábavný, úderný. Pro moje uši a vnímání nic nechybí, nic nepřebývá.
Před výměnou repro si zkus prvně někde, pokud máš možnost své Diamondy poslechnout s jiným zesilovačem.
Třeba tě ta chuť, na výměnu repro přejde.
Tím nechci samozřejmě hanit značku Yamaha.
A-S501 je na svou kategorii jistě výtečný hráč, jen mě osobně jeho zvukový charakter na elektronickou hudbu nijak neoslovil. Když jsem poslouchal rock a lehčí metal, bylo to v pohodě.
Ale každý máme jiné zvukové preference a nároky.
Co se líbí mě, nemusí se líbit druhému a na opak.
Magnat MR 780,HECO Aurora-700,Loxjie D30,Hama dit2010
axton
Junior

Odeslat příspěvekod rentier 68 10. 3. 2021 17:47

WHARFEDALE 11.2 jsou výborné pro tvúj styl. Nech si je!!! Mají teplý zvuk a basy taky. Ty Bower 606 jsou audiofilní se strojovým zvukem výrazné středy a výšky. Problém je v zesáku.
S whafy a na tvůj styl ONKYO 9150.
https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... yo-c-7030/
Nebo CAMBRIDGE cx60 (cx61)
rentier 68
Junior

Odeslat příspěvekod domson98 11. 4. 2021 16:03

děkuji za radu, BW už mám doma a zatím jsem si ponechal i Diamondy. Koukám po novém zesilovači místo Yamahy. Řeším akorát dilema, zda jít do starší CXA80 nebo novější CXA61, co myslíte?
domson98
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 11. 4. 2021 19:55

Nevím, jaké požadujete vstupy, ale podívejte se na NAD D 3020v2. Ten jde k B&W 606 skvěle.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků