Regálové repro do 15000

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Buja 22. 2. 2021 06:56

-- 22. 2. 2021 08:12 --

Viking81: Super. Takhle napsaný to už chápu i já � takže děkuju a ať ti Ásové žehnají � pro začátek teda zkusím repro. Ty budou potřeba tak jako tak. Buď to pomůže ne o ně. Když ne tak buď se na to vyseru, nebo budu nějak řešit to stereo. �
Houbičkar: To je pravda. � Jen bych nerad dal výplatu za krabičky a pak se mlátil do hlavy. Proto jsem se šel zeptat sem, kde mi třeba před pár měsíci poradili super sluchátka na který nedám dopustit. � Jako včera večer jsem si říkal, že dobře, seru na to, nemá to smysl. Tedka už jsem zase nalomenej do těch beden jít. Tak jako tak si říkám, že zesak se dá řešit ještě časem. � Ono je to těžký. Rozpočet je velmi omezenej, ale uši rozmlsané. � Taky mám pocit, že tady člověk není nikdy spokojenej. Když jsem ty svoje yamahy tak před 4 rokama koupil, tsk jsem si chrochtat blahem. Pak si párkrát u někoho poslechnu něco na úrovni a radost je pryč. �
Buja
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 22. 2. 2021 07:47

A ake z toho plynie poaucenie? Ked si uz nieco kupis, nechod to uz nikam a s nicim porovnavat...usetris si kopec bezsennych noci a hlavne penazi :D A ako pises, chod na to postupne. Skus vymenit predne repro a potom sa dalej rozhodnes ;-) s rozpoctom okolo 15000 sa da toho kupit uz vela. Pozri napr:

Dali Oberon 3
Monitor Audio Bronze 100
Klipsch RP-500M
Elac Debut DBR62
Wharfedale Diamond 11.2

Najdi si na ne recenzie na nete a podla "popisu" si skus vybrat tie, ktore by ti asi vyhovovali. Idelane ked si ich pojdes vypocut. Len to sa asi teraz moc neda...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Denkez 22. 2. 2021 07:50

Úplně jako první věc bych začal reprokabely. Ty budeš potřebovat tak jako tak. Píšeš, že ani nevíš jaké máš, snad 1,5 mm2. To je k předním reproduktorům na hraně. Otázkou je také jejich délka, kterou my tady neznáme.
Kup si obyčejnou metráž 4 mm2, ty 2 × 2-2,5 m délky tě vyjdou na pár korun a uvidíš, co ti to udělá se zvukem. Pak začni řešit bedny. Na výměnu AVR máš času dost.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Buja 22. 2. 2021 07:50

Průser je, že jsem v sobotu u známého slyšel hi-end za 200 tisíc :-D :-D :-D je mi jasný, že tomu se já nikdy ani neprinpizim, ale v tu chvíli nastal čas na upgrade. :-) udělám jak píšeš. Díky. :-)

-- 22. 2. 2021 08:51 --

Denkez: délka je u předních s nějakou rezervou asi 2 metry. Dobře taky to zkusím.
Buja
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 22. 2. 2021 14:26

Solidní hotový repro kabel 2x2m (2 x 5mm2) za solidní cenu je např. tento:
https://www.avcenter.cz/Dynavox-PS-2x2m ... gLBhfD_BwE
Taky ho mám a poměru cena/výkon není co vytknout. Kdyby sis ho chtěl sám takto vyrobit, na nižší cenu by ses těžko dostal.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ladik1983 29. 3. 2021 07:18

Zdravím, mám AV reciever Denon AVC-X3700H a k tomu sadu 5.1 Canton movie 265 + 4x repro Cambridge minx min 12 jako atmos.

Chtěl bych k tomu resp. místo předních hodit regálové Q Acoustics 3030i pro doufám lepší poslech ve stereu. Otázka prosím je, zda jsou tyto regály vhodné co se týče kompatibility (impedance apod.) k současné sestavě, popř. jestli doporučíte jiné do 15.000,-. Díky.
ladik1983
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod viking81 29. 3. 2021 07:48

V rezime stereo, budu tie dva predne podporene aj SW? Ak ano, tak by stacili aj 3020i. Do 15 kupis aj Whrafedale Diamond 11.2 alebo Monitor Audio Bronze 100. Tiez to budu fajn volby...

Wharfedale

https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... amond-11-2

Monitor Audio

https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... nze-100-6g

QA 3020i

https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... tics-3020i
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ladik1983 29. 3. 2021 08:05

Ano, podpořené budou subwoofer a ještě budou postavené na televizním stolku, tak nevím jestli nebude na škodu ten basreflex u těch Wharfedale, které se mi taky docela líbí.
ladik1983
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod viking81 29. 3. 2021 08:12

Tie Wharfedale maju prave spodny bas reflex, co je vyhoda aj ked je to umiestnene blizsie steny na stoliku. Takze tam by som sa toho asi nebal...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 29. 3. 2021 09:10

To je teda hodně neobvyklá partička - celkem slušnej Denon s tou podměrečnou sestavou repro. Těma 3030 chceš pozvednout úroveň přehrávání v režimu stereo (muzika)? No, proti gustu...nicméně u filmů (5.1) na sebe bere nejvíc odpovědnosti centr, abys pak nebyl zklamanej, že ti ve zvuku něco neštymuje, celej předek by měl bejt přeci jen minimálně od jedné značky, né-li modelu.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod viking81 29. 3. 2021 09:28

To je rozumna poznamka. Bolo by fajn k akymkolvek repro, ktore si vyberies dokupit aj stred z rovnakej serie. Z toho Cantonu si nechaj v pohode zadne, na nich az tak nezalezi...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ladik1983 29. 3. 2021 10:03

Vím, že to není ideální, bohužel centr větší jak je u těch Cantonu před TV nedám, jinak bych určitě i ten centr vyměnil. Taky vím, že chtít od kompletu jak super stereo tak super kino je téměř nereálné, ale aspoň za zkoušku to stojí. Pokud by to spolu neštymovalo nebo bych zjistil, že jsem si regalama na stereo nepomohl, tak samozřejmě regály vrátím.
ladik1983
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ladik1983 29. 3. 2021 14:14

Jinak ano, lepší regály bych chtěl pro poslech hudby.
ladik1983
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod perpeťák 16. 4. 2021 21:26

Z mého pohledu cokoli od Dali. Mám v poličce v knihovně maličké Zensor 1, příjemný zvuk, překvapivě se snaží o o basy. Ale, poznámka ke zvuku, nevím jak velký to mělo význam pro celkové podání, ve výhybce jsem elektrolyty vyměnil za svitkové.
Větší modely jdou přirozeně víc do hloubky. Před analytickou přesností dávám přednost příjemnému podání.
perpeťák
Junior

Odeslat příspěvekod divr 17. 4. 2021 10:50

Nechci se zbytečně vnucovat , ale podle mne je opravdu Dali top! Asi nemají u nás takovou marketingovou podporu, ale doporučuji - mám Zensor 3, kdybych měl ještě využití beru Oberon 5 ! :!:
divr
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků