Aktivní repro - výběr

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod budo 9. 5. 2021 11:38

Před časem jsem zde hledal radu. Ke starému micro systému jsem dokoupil DAC kvůli konektivitě. V malém obýváku (s odstraněnou stěnou do kuchyně a chodby - to asi hraje už dost roli) mám tedy aktuálně tento systém (se sluchátky lze slyšet i ukázku zvuku) viewtopic.php?p=12656546#p12656546
Bi-Amp 10+30W x 2. objem reprobedny je 10l (19 x 28 x 19,5 cm)

Nicméně zvažuji pořízení repro s větším objemem a výkonem. Jsem laik, ale slibuji si od toho plnější zvuk v místnosti i při tichém poslechu. Moje představa jsou aktivní repro kvůli kompaktnosti.
Uvažoval jsem o Klipsch R-51PM. Jejich cena 14.000 je pro mne strop investice. Žánrový záběr mám široký a patří tam i rock a metall. V něm jsu prý Klipsch slabší. Navíc mou představu o tomto výběru hodně nabouraly Edifier S3000Pro díky tomotu srovnání https://youtu.be/AhU9hR9IGDw Ty jsou ale cenově už jinde.

Rád bych tedy požádal o radu nebo doporučení ohledně výběru. Aktivní repro. Regálové nebo sloupové. 2.0 nebo i 2.1. Chápu, že díky absenci zkušeností pokládám zřejmě příliš široký dotaz a děkuji za případné rady a názory.
Naposledy upravil budo dne 9. 5. 2021 18:15, celkově upraveno 1
budo
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 9. 5. 2021 17:38

14K je už rozpočet, se kterým by šlo řešit i kombinaci zesilovače a pasivních beden. Jaké máte požadavky na místo, konektivitu a funkce?
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod budo 9. 5. 2021 18:12

Zesilovač a pasivní repro nechci. Jak kvůli místu tak kvůli složitosti. Nemám v plánu do budoucna laborovat s výměnami repro. Chci mít možnost v létě snadno vynést pouhé 2 repro ven na zahradu. Údajně v této cenové kategorii žádné zásadní rozdíly v kvalitě přednesu mezi aktivními a pasivními repro nejsou. Místo mám jak na regálovky, tak i na sloupové.
Konektivita pro bezdrátový přenos z iPhonu. Používám Deezer v Hi-Fi kvalitě skladeb. Takže aby přenosové rychlosti odpovídaly tomu. Plus optický vstup pro zvuk z TV. Nic jiného mě nenapadá. Pokud tam je nějaké doporučení stran druhu konektivit, co neznám, klidně uveďte. Děkuji.
budo
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brodus 9. 5. 2021 20:29

A ten blábol že mezi aktivními a pasivními se základním stereo zesilovačem není v této cenové kategorii není rozdíl řekl kdo??? :-)))..Už jen to že bt je dobrý tak k vodě na plovarnu.A bezdrat je možná tak fajn na procházku se psem ale kvalita zvuku oproti kabelu je fakt mizerná;-(.A to mám vyzkoušeno i na toppingu mx3 u pc,zakl.yamaze s q3020i a Projectu v ložnici i na kvalitním vintage Kenwoodu ,sloupy Tannoy a streamerem od Yamahy..Tam u toho vyje i můj pes:-)).Takže pohodlí draze vykoupeno nekvalitou zvuku.:-(.Tak do koupelny..

-- 9. 5. 2021 21:48 --

A vzhledem k tomu že jsem přes 2roky používal i pasivní Klipsch r51m,které s těžkým loučenim..šly k pc,,se základní Yamahou v ložnici..a slyšel i aktivní..Tak na to že tahle dvojka vyšla o 2,5k levněji..Dala si je k obědu,o 2třídy,minimálně!!!
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TigiGold 10. 5. 2021 09:10

budo píše:Údajně v této cenové kategorii žádné zásadní rozdíly v kvalitě přednesu mezi aktivními a pasivními repro nejsou. Místo mám jak na regálovky, tak i na sloupové.


Ono vždy záleží na konkrétní konstrukci, takto to nelze zevšeobecňovat. Aktivních regálových beden se v této cenové kategorii (do 15 000 Kč) nabízí hodně, musíš je ale hledat ve studiovém segmentu. Několik populárních tipů: JBL LSR308MK2, Kali LP-8 nebo IN-8, popř. Tannoy Gold 8. Jen upozorňuju, že se cena uvádí obvykle za kus, nikoliv za pár jako u hifi beden.
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků