AV Receiver Onkyo HT-R558 aké repro?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod 0lgoj 16. 5. 2021 17:03

Ahojte,
chystám sa kúpiť AV Receiver Onkyo HT-R558 bude to náhrada za soundbar Sony HT-CT80https://www.mall.sk/domace-kino-soundbar/sony-ht-ct80
Buďe to môj 1 receiver. (má niekto skúsenosť?)

Ob. izba má rozmer cca 3,3x3,3m. Izba sa bude prerábať (asi na jeseň) a rozmer bude cca 4,5x3,3m.
TV bude na dlhej strane izby skoro v strede.
K receiveru bude pripojené TV, SAT a PS4 PRO.

TV je LG FHD cce 6ročné.
Pouužívanie najmä TV, PS4, FM radio a spotify. EQ mavam všade nastavený na ROCK (ak to pomôže :) )

Rozmýšľam nad variantou : teraz kúpiť lacne regalové repro (napr Polk Audio T15) a keď bude ob. miestnosť prerobená tak kupim do predu stĺpové reporo a tie regalové dám do zadu (môže to takto byť?)

Celkovo mám záujem o zostavu najprv 2.0 a po prerábke 4.0 alebo 5.0. Subwoofer NIE. Mám susedov :)

Máte nejaku radu ako na to? Prípadne aké ropro kúpiť? Prípadne kúpiť tento receiver?

Vopred ďakujem
0lgoj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leroj 16. 5. 2021 17:51

řekl bych, že na to jdeš dobře.
akorát bych se vyhnul nejlevnějším AVR, protože hrají blbě (ovšem proti SB si polepšíš)
po předělání místnosti bych dopředu doporučil Polk S55e - hrají hezky i ve stereu, případně S60e, ale ty už by byly do toho prostoru asi moc velké
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 0lgoj 16. 5. 2021 19:25

po AVR sa pozerám viac ako 6 rokov od kedy som bol u kamarata a ten mal AVR alebo niečo podobné + 2 staré regalové repro myslím Technics a hralo to úžasne (nebolo pustené naplno) od vtedy s prestávkou hľadám nieco podobné.
Neskôr som počul Yamahu také to malé hifi a to tiež hralo pekne.

Teraz prišiel ten čas a začať treba nejako. Nehovorím že ho budem mať do konca života. Mysím že zatiaľ by to mohlo stačiť. NIE?
Pochopil som to dobre? Že ked kúpim Polk T15 tak nesôr ich možem použiť ako SURROUND?

Ďakujem
0lgoj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leroj 16. 5. 2021 20:10

jj můžeš, ty by mohly by stačit.
pokud jsi takto nenáročný, tak ti stačí i levný AVR, nicméně raději bych šel do vyššího modelu (z bazaru), než do nejlevnějšího.
a Onkyu bych se vyhnul a šel třeba do Denonu, Yamahy, Marantzu...
jasně že nějak se začít musí, skoro každý si tím prošel a stálo to dost času a peněz :)
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 0lgoj 16. 5. 2021 20:26

Nevedel by si mi odporučiť niečo konkrétne? Ja som hľadal nieco s HDMI a ideálne s mikrofonom na nastavenie.
0lgoj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 0lgoj 16. 5. 2021 21:46

Už som skoro obiednal tie Polk a nasiel som YAMAHA NS-P51
to je 3,0 za dobrý peniaz. co hovoríte na toto?
0lgoj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leroj 17. 5. 2021 09:27

neznám, ale ty Polk se mi líbí víc
nicméně, vybíráš z toho nejlevnějšího a jako hlavní bedny nebudou dobře hrát ani jedny
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 0lgoj 18. 5. 2021 18:51

Tak Onkyo je od včera doma a od dnes aj Polk T15.
Táto zostava hrá pekne. Na porovnanie so soundbarom sa to neda porovnať. Len nejako sú tam neni basy :D Už viem čo tým myslia v recenziach že bas je iba naznačený :)

Hudbu počúvam z PS4 (Spotify) prepojené k AVR cez HDMI ale mám pocit ze kvalita kolíše da sa to niekde nastaviť? Na telefóne mám nastavenú kvalitu na max.

The Doors, U2, Coldplay, Metallica hrá dosť dobre ale napr Depeche Mode hrá úžasne,dokonca je tam aj bas.

Hľadám v nastaveniach EQ ale neviem ho najisť nemá niekto skúsenosť? K AVR nemám kal. mic. nevie niekto kde sa dá zohnať/ požičať?
Náhodou nevie niekto kde a ako daleko od seba/steny dať repro?

Vopre ďakujem
0lgoj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 970ka 18. 5. 2021 20:37

Co návod? Na str 49 tam je nastavení basů a výšek, je třeba to prostudovat a nastavit
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 0lgoj 18. 5. 2021 21:03

Neboj, čítal som ho. BASS mám na plno....
Ale podarilo sa mi zapnúť dynamic EQ a uz je tam dosť basov. Žiaľ teraz je to prebasované a hlasitosť nad 20 je celé zle. asi mi nič neostáva le zapojiť subwoofer
0lgoj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Viktor69 18. 5. 2021 22:41

No jo, 5.25" stredobas. Chce to aspon 6.5"
Viktor69
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků