Nová sestava

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod casperdeluxe 12. 6. 2021 14:59

Super. Díky. Možná využiju. Ještě jeden dotaz. Ten Denon umí upscaling na 4k že? Nemám žádnej set top box. Prostě jen anténu zapojenou do TV. Otázka zní: Dá se nějak upscalovat obraz z té antény? Nebo je potřeba to hnát přes set top box a z něj do AVR? A má to vůbec význam? Jinak já mám k TV připojenej PC, kterej teda poženu přes AVR. Z PC pouštím filmy. Jinak koukám na Netflix z appky v TV
casperdeluxe
Junior

Odeslat příspěvekod Tapir1 13. 6. 2021 09:03

AV receiver upscaluje z HDMI (nemá žádný tv tuner) vstupu, takže z antény to není možné. Proč chceš vlastně upscalovat z AVR pokud máš OLED LG, která ve své kategorii patří k tomu nejlepšímu ? AVR to určitě nezvládne lépe, takže smysl to opravdu nedává. 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroj 13. 6. 2021 09:56

tak ono když máš slušnou 4K TV a k tomu zařízení s upscalingem, tak jednoho napadne to vyzkoušet, zvlášť když když je TV vysílání kvalitou (a většinou i obsahem) velká mizérie.
mě to napadlo taky a dokud jsem měl sat. příjímač, tak jsem to vyzkoušel, ale výsledky nic moc, takže bych se s tím netrápil. navíc to pochopitelně lze využít jen při průchodu obrazu přes AVR

jo a nezapomeň napsat, jak jsi u filmů spokojen s basy, co stereo hudba... prostě jak to hraje
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod casperdeluxe 15. 6. 2021 22:29

Tak už to mám doma. Dneska jsem to zapojil a docela v tom tápu.
1. Denon jsem propojil s TV HDMI kabelem. Výstup HDMI arc na denonu s HDMI arc na TV. Problém je, že mi nejede zvuk TV stanic. Na TV mám nastavený zvuk na HDMI arc. Když to propojím optikou a nastavím v TV zvuk na optiku, tak to funguje. Ale musím na přepínání TV používat ovladač od TV a na volume ovladač Denon.

2. Když připojím PC do Denonu přes HDMI do HDMI in (např CBL/SAT) a denon je propojen s TV přes HDMI arc, tak to funguje. Obraz i zvuk jede. Ale když změním na denonu vstup signálu a pak se přepnu zpět na PC, tak mi nejede obraz ani zvuk. Tváří se, jako by nebyl signál. Stačí HDMI z PC vytáhnout a dát zpět a opět to funguje.

3. Chtěl bych ovládat co nejvíce věcí přes ovladač od TV. To znamená rozchodit HDMIarc. Ideálně samozřejmě i vstupy. Takže: půjde propojit PC s TV přes HDMI - tak jsem to měl doteď- následně TV s AVR přes HDMIarc, aby zvuk jel z AVR? A hlavně, jak rozchodit HDMIarc tak, aby jel z TV signálu zvuk přes AVR?

Díky
casperdeluxe
Junior

Odeslat příspěvekod viking81 16. 6. 2021 05:28

Skontroloval by som aky format zvuku ide z tej TV. Okrem vystupu HDMI arc treba pozriet aj format, aby ho vedel Denon spracovat. To je prva vec, ktoru by som pozrel. Druha vec, ktora mi napadla je kabel. Treba skusit iny kabel, pripadne HDMI kabel vyssej specifikacie. Aj ked ten co mas moze byt oznaceny ako ARC, nemusi fungovat...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod casperdeluxe 16. 6. 2021 06:20

Díky za odpověď. Formát zvuku jsem zkoušel přepínat. To nepomohlo.
Co se týče toho kabelu, tak samozřejmě vyzkouším. Nicméně to ovládání pomocí HDMIarc funguje. Jen prostě nejede zvuk TV :)
casperdeluxe
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 16. 6. 2021 06:44

1. v menu AVR je položka "Video" v ní "HDMI setup" a tam zapínáš ARC, Pass Through a další

2. propojení s PC jsem před léty zrušil, ale taky bych podezříval kabel

3. s ovladači jsem taky zápasil, ale pak přišla rezignace :) momentálně používám 4 + mobil/tablet
někde v nastavení TV je zřejmě položka, co chceš přes HDMI zapínat + koukni do nast. AVR v tom Videu

edit: mám jiný model Denonu, ale menu by mělo být zhruba stejné
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod casperdeluxe 16. 6. 2021 07:36

1. Ano. Toto jsem zkoušel. Tam to zaplé je. Ono to arc jakoby funguje. Protože ovládat ten denon můžu i LG ovladačem. Prostě to reaguje. Ale zvuk prostě nejede.

2. No kabel bych asi uplně nepodezříval. Že by to jakože fungovalo a jakmile přepnu na jiný vstup a pak zase zpět, tak to nefunguje? Toto asi kabelem nebude. Když se mi to stalo poprvé, tak byl i obraz (takovej ten spoříč, když není signál) byl rozpadenej. Což by na ten kabel zase ukazovalo. No uvidím.

3. S ovladačema rozhodně bojovat nebudu. Stačí mi přepínání stanic, volume, netflix, youtube atd na LG ovladači. Když budu mít nějaké přepínání zvukových modu na denonu a takové nějaké nastavení, tak to mi nevadí.
casperdeluxe
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 16. 6. 2021 08:18

zvláštní... já ARC nepoužívám, ale teď jsem to vyzkoušel a zvuk z AVR jede - i tady bych zkusil pro jistotu jiný kabel

tak TV a AVR, to je jednoduchý na ovládání - když k tomu ale přidáš ještě stereo zesík, MMC, BDP, streamer... pak už jde občas do tuhého :D - jo a ještě je tady klima :)
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod CZ550 16. 6. 2021 11:26

Já bych to také viděl na kabel, je potřeba HDMI 1.4 a vyšší. (sám používám AQ Cinamon 4K HDR a šlape bez problémů)
CZ550
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod casperdeluxe 16. 6. 2021 12:09

Tak kabel jsem koupil, ač si myslím, že to kabelem nebude. Kabelů mám doma sloustu a tento je jeden z novějších. Nicméně ovládání přes to ARC normálně funguje. V podstatě jsem celé nastavení denonu udělal pomocí ovladače TV. Volume normálně reaguje. Jen ten zvuk tam jaksi není :) Tak večer zkusím vyměnit kabel a uvidím.
casperdeluxe
Junior

Odeslat příspěvekod casperdeluxe 16. 6. 2021 17:53

Takl kabel vyměněn a bez výsledku... :(

-- 16. 6. 2021 19:26 --

Tak update. Poslouchám přes BT. Pak zapnu TV a nejede klasicky zvuk. Tak koukám, že to mám na optiku, přes kterou to jelo. Přepnu na HDMI arc a najednou zvuk jede. Pravděpodobně proběhl update firmwaru v TV. Takže se zdá, že je vyřešeno
casperdeluxe
Junior

Odeslat příspěvekod casperdeluxe 21. 6. 2021 14:06

Tak jsem tu zase s prosbou o radu. Už 2x se mi stalo, že zvuk nejel. Poprvé, když jsem zpnul TV, tak zvuk nejel. Stačilo vypnout a zapnout as vše v pohodě. A včera zvuk normálně fungoval a z ničeho nic se zvuk vypl. Opět stačilo jen vypnout a zapnout. Nemá někdo s tímto zkušenost?
Jinak... Ten AVR docela dost topí. Odhadem má nahoře tak 50 stupňů. Je to normální?
Díky
casperdeluxe
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků