Edifier R2750DB vs Panasonic SC–PMX92 vs iné?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Nick Cave 24. 7. 2021 11:30

Rozehrát repro na větší hlasitost alespoň 100h i déle, pak by se zvuk měl výrazně zlepšit
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanes1 27. 7. 2021 11:52

Mám pocit s odstupom dní, že sa tie repro rozohrali. Basy sa celkom zlepšili, je to o hodný kus lepšie. Basy sú naozaj silné, ale len na určitých miestach... Proste stále mi prídu príliš smerové .. t.j. ako keby ten woofer "výpúšťal" z trubice hlboké basy trochu doboku (vpredu) a dozadu za repro .. Pritom woofer s "trubicou" je vpredu. Zvláštne. Neviem to odborne opísať... Proste záleží kde sa človek pohybuje v okolí repro, podľa toho sa mení charakteristika zvuku (najmä basov .. pri výškach a stredoch mi to príde rovnaké bez ohľadu kde sa nachádzam v okolí repro).

Rozmýšľam o troch alternatívach :
1. Rozmýšľam o kombinácií často spomínaných Edifier R1700 + nejaký lacný 8" SUB do 150-170€ .. problém je, že Edifiery R1700 nemajú SUB OUT, čiže zapojenie by bolo -> zvukovka (alebo DAC) -> SUB -> Edifier R1700 ... a na subwoofery nastaviť delenie basov do určitej frekvencie Hz.
Výhodou Edifierov R1700 je, že sú menšie (nezaberajú toľko miesta) a podľa dokumetácie je twitter (výškové repro) a stredobass +/- rovnako výkonné ako na veľkých R2750DB ... R2750DB majú akurát navyše veľký 6,5" 40W repro, ktorý by nahradil spomínaný subwoofer.

2. Druhá alternatíva je nechať si Edifier R2750DB a k tomu subwoofer (Edifiery R2750DB majú SUB OUT výstup takže zapojenie by bolo -> zdroj signalu (BT/optika atď.) -> Edifier R2750DB -> Subwoofer. Nevýhodou je, že tu delenie basov (frekvencií) nenastavím a veľké bedne ostávajú. .. Výhodou je pohodlné ovládanie (diaľkový ovládač od Edifier R2750DB bude predpokladám redukovať hlasitosť aj subwooferu). A nemusím dokupovať žiaden DAC.

3. Tretia alternatíva je Edifier S350DB ... to sú už 2.1 ... zvuk tak trochu do "V" ale na to som už pri 2.1 zvyknutý.

Aký máte na to názor ?
Ďakujem
hanes1
Junior

Odeslat příspěvekod viking81 27. 7. 2021 12:10

A si predstav ze ja mam najvacsie basy doma na zachode ;-) a to si nerobim srandu. V obyvacke to hra tak ako ma, ale ked idem pocas pocuvania nahodou na WC, tak tam to duni podstatne viac ako v obyvacke. Takze to nie je o smerovosti reproduktorov. Smerove zvyknu byt vysky a mozno vyssie stredy. Basy sa ti rozlezu vsade a vedia sa "kumulovat" na miestach ktore nie su zrovna na vrchole rovnostranneho trojuholnika ;-) cize v kutoch za repro, dole pri podlahe a podobne. Ale pozor, nie je bas ako bas. Dunenie nie je bas a preto sa na podlahy davaju koberce a do rohov bass-trapy. Ak si zvyknuty na dunenie, tak to treba doplnit nejakym lacnym SW ;-)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanes1 27. 7. 2021 13:55

Je možné zohnať do 150€ nejaký schopný aktívny subwoofer, ktorý má "rýchly" / "úderný" bas a nie pomalééé dunenie? A "zahrá" cítitelne aspoň od 25-30Hz?

Či všetky tieto lacné suby iba dunia?

Btw. Tými basmi som to myslel, že sa nachádzam v jednej miestnosti spolu s repro a pri pohybe sa ten zvuk mení. :-D
hanes1
Junior

Odeslat příspěvekod viking81 27. 7. 2021 14:54

To sa nevylucuje s tym co som pisal vyssie ;-) a s tym SW to bude asi problem. Pozri na znacky ako REL alebo SVS, ale asi len bazarove kusky...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanes1 28. 7. 2021 15:03

Bez šance .. všetky bazárové kúsky od 400€ a vyššie

A čo toto : YAMAHA NS-SW050 čierny https://www.alza.sk/yamaha-ns-sw050-cerny-d5122327.htm ... alebo : https://www.alza.sk/presonus-eris-sub-8-d6327882.htm Eris SUB 8 ?

A čo zapojenie ? Väčšinou sa odporúčam to zapojiť zdroj signálu do SUB -> repro ..

V mojom prípade by to bolo zapojené : zdroj signálu -> Edifier R2750DB -> SUB nakoľko tie Edifiery majú SUB out.
Predpokladám, že to nebude vadiť.

Eventuálne ešte odporúčajú zobrať kombináciu Eris 3.5 / 4.5 + Eris SUB 8 ... k tomu by som samozrejme dokúpil DAC ..

K čomu by ste sa priklonili ? (viz. ešte sú ďalšie možnosti v komentári vyššie)

Ďakujem
hanes1
Junior

Odeslat příspěvekod hanes1 15. 8. 2021 11:59

Už takmer 3 týždne mám objednaný subwoofer Edifier T5 (8" 70W RMS .. 38-200Hz s delením frekvencie L.P.F 38-160Hz, SIGNAL-TO-NOISE RATIO ≥85dB (A))
Zatiaľ stále nie je skladom ...

Medzi tým som ale uvažoval, či radšej k tým bedniam nekúpit niečo lepšie... Napr. Z bazáru JAMO J12 sub (12" 400W RMS, 27-120Hz s delením frekvencie) ... alebo Samson MediaOne 10s (10" 100W RMS 35-300Hz s delenim frekvencie)

Len je otázne, či 400W subwoofer už nebude značne overkill k tým reprakom (Edifier R2750DB)
Ďakujem
hanes1
Junior

Odeslat příspěvekod Martin12992 5. 11. 2023 18:30

Ahojte, nechcem zakladat novu temu tak sa opytam tu. Stara TV si svoje odsluzila a prisla nova , konkretne Sony KD-65X75WL a chcel by som k nej nejake rozumne audio. Niesom narocny uzivatel, sem tam film, ale obcas si aj rad vypocujem hudbu. Skusal som spominany PMX92 ale ten sa mi vobec svojim prejavom nepacil. Tak uvazujem bud nad nejakymi aktivnymi repro, napr Edifier 2750 , pripadne M601DB. Pripadne som pozeral po soundbare Denon DHT-S517, TCL TS8132. Alebo ma napada este varianta bazaroveho AV receiveru + jazdenych regalovych repro. Co by ste odporucali? Cenovka okolo 300€. Dakujem
Martin12992
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Martin12992 9. 11. 2023 18:06

Diky za tipy ✌️
Martin12992
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mahe 28. 11. 2023 18:56

Martin - neviem, či ti poradím, ale aspoň napíšem svoju skúsenosť. Riešil som pred časom podobný problém - 10 r. stará TV + miniveža už definitívne odišli. Počúvam hlavne klasiku a občas Gilmoura a pod. Ale ja som nenáročný poslucháč. Mám teraz k novej TV repro Edi 2750 (kúpil som ich za necelé 300E v PL) a som spokojný - skôr idem riešiť slúchadla, keďže sused občas utrúsi niečo o hluku od nás.
Mahe
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků