Jak "odizolovat" subwoofer

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 25. 9. 2021 20:24

Ona je otázka co tu podlahu rozvibruje. Pokud jsou to zvukové vlny jdoucí vzduchem, což je celkem pravděpodobné, tak nic nepomůže. Jinak ty ostré nožičky - hroty by měly být na té žule, betonu atd.a pod desku třeba filc.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod perpeťák 25. 9. 2021 20:54

Jenže pozor, co když sub je laděný na vyzařování do mezery mezi ním a podlahou? Z řešení se mi nejvíc líbí postavit ho na masívní základnu dobře akusticky odizolovanou od podlahy. Například betonovou dlaždicí na nožičkách. Jestli stačí rozměr 40x40, výběr je. Nožičky nemusí být nutně cerabally :lol: Stačí gumové z hyperďoury. Nebo na hrotech odtamtud. Nebo "homemade". Klíčové je aby vyzařování reproduktoru nebudilo podlahu. Dlaždice může vypadat pěkně, když jí nastříkáš dekorační barvou například Plasticote. Efekt kámen a podobně.
perpeťák
Junior

Odeslat příspěvekod ripper6 25. 9. 2021 21:56

perpeťák: kde tu zulu ale lidi berou? Inzerze na bazaru nachazim treba jen 3cm, ale ja bych klidne volil 7 - 10cm neco tak. Kamenictvi? :)

A dat teda kus koberce, na to tu zulu a pak obalit ten kamen tim Flicem? :)
ripper6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 25. 9. 2021 22:02

Kamenictví někde u hřbitova. Skvělý to zdroj žuly.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jito 26. 9. 2021 08:29

Já jsem si nechal v místním kamenolomu vyrobit žulu pod hlavní repro,rozměr cca.350-250-60mm a kus vyšel na 1000kč.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 26. 9. 2021 10:53

jito: super, klidne zkusim :) Slo me hlavne o efektivni reseni a jinak potom na to kaslu, at policie jezdi den noc :)
ripper6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod perpeťák 26. 9. 2021 11:04

Kamenictví, ano. Výborný nápad. Řešení účinné, pěkné, relativně levné :tleskani

Tak uvažuju o desce pod gramofon. Kámen je těžký, stačila by o síle asi 3 cm. Váha do deseti kilo.
Pod gramofon... přesnějí řečeno na gramofon. Protože technicky jde o celek, ve kterém samotný gramofon funguje jako odpružené šasi. Jednoduše - dělený gramofon.

Čeká mě řešení obdobné potíže, reprosoustavy mám v knihovně v policích. Ano vím, že to není ideální řešení....Basreflex funí dozadu....Zadní deska knihovny je náchylná k rezonancím. Utlumit ji alespoň místně vložkou nacpanou mezi deskou a stěnou. Materiál je dostupný, až se zas stavím v hobby hyperďouře.
perpeťák
Junior

Odeslat příspěvekod ripper6 30. 9. 2021 22:19

perpeťák: tak objednano, zaplaceno. 43x32x7 - stoji to 1000czk v Praze, zakladni bila zula, vrch hladky ale po stranach neopracovane. Doba cekani: 1 mesic.
Pozor jinde klidne obyc kamenik a hned hodil cenu 2300czk.
Zvolil jsem tech 7cm tloustku, protoze mam subwoofer stat uz silnem masivnim drevu (pod tim koberec), na kterem mam takovej stul a PC a nechci to cele bourat.
Takze polozim jeste radsi koberec kus, na to zulu, obalim ji tou latkou Filc a melo by to byt ok. Basy to asi uplne neodhluci, ale mam za to ze by to nemelo jit tolik k sousedum aby jim to zborilo strop :D
ripper6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Andy Kraus 4. 10. 2021 10:13

ja by som ho postavil skôr na gumené (polotvrdé) nožičky a niekoľko vrstiev korku,skúste si priblížiť hrajúci mobil k žule ako zvuk zosilnie , rozhodne to nie je mŕtvy materiál
Andy Kraus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ripper6 5. 10. 2021 21:00

Andy Kraus: to mam davno :)
Az teda na ten korek, ale ten netusim ani jak bych ho tam umistil :hm
Jako tos myslel nacpat ho do tech nozicek nejak? Bych mohl sebrat ruzne spunty od flasek ale nevim nevim jak tohle provest :(

Sub ma ty jehlove, takze mel jsem navic prave gumove - tvrde a na ty ho krasne postavil. Pod tim se nechazi 2x drevo. Tedy takove to drevo jako kdyz vezmes velkou policku ze skrine (2cm tloustka), druhou, das na sebe a polozis na podlahu cca 4cm celkem tluste drevo.
Pod drevem je koberec.
Plan je, polozit na toto drevo prave jeste tu zulu, obalit tou latkou tzv Flic a sub postavit zpet na ty nozicky :)
Jaky to dela zvuk nemam tuseni, ale lidi tu psali ze to snad pomuze kvuli tem basum, aby nesli do podlahy.

Takze mam za to, ze ano dunet to asi bude, ale nemel by sousedum snad tancovat strop :D

pozn. pokud ta zula bude problem, nebo bude delat jeste horsi problemy se sousedama, moc zde nepodekuji ale venuju ji pro kralika na leto na chlazeni a muze na ni lezet :D
ripper6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod axton 6. 10. 2021 14:40

A co třeba tahle věcička
https://youtu.be/ffMMpYWeflc

Nebo něco podobného od stejného výrobce
https://www.thomann.de/cz/isoacoustics_iso_200sub.htm

Taktéž kladné hodnocení popisuje na vedlejším fóru, v sekci kdo je kdo, člen Kocmeister, kdy použil pro svůj woofer taky podložku (sice větší) od stejného výrobce.

https://www.hifiroom.cz/kdo-je-kdo/kocm ... 4-390.html
Magnat MR 780,HECO Aurora-700,Loxjie D30,Hama dit2010
axton
Junior

Odeslat příspěvekod ripper6 6. 10. 2021 21:33

axton: super to me poradil nekdo brzo kdyz uz jsem to objednal a zaplatil :D
Jinak co koukam, tak jak nekdo pise koment pod tim videem, rika tam ze je to jen gumovy stojan. Opravdu musi stat tolik? :)

Mam presne tyto nozicky
https://1url.cz/2KT2L

jen pravda, jsou tvrde a ne mekka guma.

Dal je problem, co vidim tak ten chlapik tam ma vylozene kostku sub, tudiz bych musel bud vybrat jinej rozmer a to je v mem pripade sub cca 22cm x 40cm a nebo je koupit taky pomerne draho a to jsou jednotlive
https://www.amazon.com/IsoAcoustics-ISO ... B003P50FTI

nalezl jsem ze pouzil
http://www.audiofriend.cz/hifi-prisluse ... 12345.html

http://www.audiofriend.cz/hifi-prisluse ... cones.html
dle spojeni se to postavi na ten kuzel sub, jen snad drzi a nenapada a nebo ma ten kuzel nejakou prisavku :hm

viz
Nakonec se u mě jeví nejlépe Vibrapod isolator + cones. Na těchto nožičkách se nepřenáší žádné vibrace do podlahy

Napsal jsem i jemu, treba mi poradi pokud uz to ma efektivne poresene :)
pozn. ze zahranici jsou krapet levnejsi, ale zatim musim zjistit zda je to tak efektivni
ripper6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod axton 6. 10. 2021 23:10

Zdravím ripper6
Beru to, že tedy pozdě. Ale já zde na fórum nechodím nijak často, tudíž jsem pouze přihodil něco,o čem jsem věděl a mohl by to vzít jako inspiraci kdokoliv, kdo řeší stejnou záležitost.
Já osobně mám doma taky sub-žádné dělo, ale pro nenáročné uživatele jako já, je plně dostačující a ve 25m mi dokáže nadělat parády dost. Zapnu si jej pouze občas, k nějakému filmu, jinak by šel i na nenáročné stereo.
Má membránu vyzařující do předu a nátrubek bassrefrexu ústí směrem do podlahy.
Mám jej na originálních nožkách a nic víc.
Nemám tušení, jakou hlasitost u sebe musíš dosáhnout, aby si ty vibrace registroval, ale já mám na wooferu ani ne polovinu a celkově když hraje, tak mu membrána ani nekmitá. Jen po přiložení prstu na ní cítím mírné chvění.
Ale zase bydlím v paneláku, který je snad z papíru a tady člověk slyší opravdu vše.
Proto pouštím hudbu i filmy na běžnou hlasitost, kdy se dva lidé mezi sebou, mohou u toho normálně bavit a nemusí se jeden přes druhého přeřvávat.
Sloupky jsou na originálních hrotech, pod kterými mám kovové misky s maličkou dírkou, do které se usadí onen hrot.
V obýváku mám jako podlahu hrubší lino s filcem, ze spodní strany a při poslechu na již zmíněnou hlasitost celkově o žádných vibracích nevím.
Ale to může být opravdu jen tím, že to prostě netočím nahlas.
Na občasný kravál si dopřávám dodělávaný aparát v autě(při tom už vibruje celá Octavie�), nebo mi stačí sluchátka�
To je jen tak ode mě, jak to mám já.
Tak ať se ti zadaří to vše úspěšně zakončit a už můžeš jen spokojeně užívat poslechu.
Magnat MR 780,HECO Aurora-700,Loxjie D30,Hama dit2010
axton
Junior

Odeslat příspěvekod ripper6 7. 10. 2021 21:50

axton: tak napsal ze to neva, ze ta zula je dobrej napad co jsem vzal :)
Jen bohuzel ty lidi to vzali ne jako sub co hraje k sousedum a jen to vylepsit ale ve smyslu kvality, takze klasika nejlip koupit za 150 000czk vse. Jenze zase ne vse to uz poznam a na ty filmy me to staci, na music mam hi-end sluchatka.
Dotaz jsem na to ucinil, aby mi teda vysvetlili jak to vyresi drahej sub, ze jako nebude poustet basy do zdi nebo co a necha je jen u me :D Hadam ze sestavu za 100k bych nepustil pomalu vubec, a az bych ji pustil poradne ze to vychnutnam tak prvni pojede policie a prijdou ctyri patra sousedu. Podle me tyto veci maj lidi spis do baraku.

To je jeste horsi, ja jsem v bytovce kde je to cihla a nemam vedle sebe sousedy, mam je jen pod sebou a jim se trese byt. Dva se odstehovali uz, prijela i policie ale ta nic nezjistila.
To tezko rict, naplno to nemam ale pritelka rika ze neslysim :D
Receiver mam na 60 ze 100.
ripper6
Mírně pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků