Kombinace reprosoustav pro domácí kino

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jonaasisko 17. 10. 2021 19:47

Tak mi to prosimtě vysvětli. Jedná se o mylný nebo lživý údaj?
Jonaasisko
Junior

Odeslat příspěvekod TigiGold 17. 10. 2021 22:49

Lživý údaj to být nemusí, jen je to vytržené z kontextu. Hodnota při těch 6 ohmech (řádově vyšší THD) zřejmě naznačuje, že je zesilovač se svým výkonem u konce sil, zatímco v případě těch 8 ohmů má ještě nějaké výkonové rezervy. Jestli jde o AVR Denon 4700, podrobnější měření najdeš třeba zde: https://www.audiosciencereview.com/foru ... ted.14493/ Tam je vidět, že i při 4ohmové zátěži je při 5 W hodnota THD+N (tedy součet zkreslení a šumu) poměrně solidních 0,005.
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 18. 10. 2021 08:06

Každý, jakkoliv výkonný zesilovač, když se dostane do limitace, tak je u "konce svých sil" a jeho zkreslení prudce vzrůstá.
Bod limitace závisí na stupni vybuzení zesilovače vzhledem k jeho napájecímu napětí a jen málo závisí na zatěžovací impedanci.
Na druhou stranu výstupní výkon je přímo úměrný druhé mocnině výstupního napětí, třeba těsně před bodem limitace, a nepřímo zatěžovací impedanci.
A teď to toho může vstupovat přepínač impedance, který upravuje napájecí napětí, a tedy i bod limitace.
Údaje výrobce o výstupním výkonu vzhledem k zatěžovací impedanci a zkreslení také závisí na metodice měření. Pokud výrobce nepoužil stejnou metodiku u různých impedancí, pak údaj o zkreslení nevypovídá naprosto o ničem.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Jonaasisko 18. 10. 2021 21:11

Mám ještě jeden dotaz ohledně bassreflexu. Reprobedny klipsch, konkrétně r 41m mají BR vzadu, současně tam mají taky otvor na skobu, na pověšení na zeď, takže... Jaký to má význam?
Jonaasisko
Junior

Odeslat příspěvekod Duddits_cz 19. 10. 2021 08:01

To bude spíš jen na přichycení ke zdi, k zabránění nechtěnému převrhnutí, třeba dětmi. Některé sloupy to mají také.
Yamaha R-N803D + Cabasse Jersey MC170
Duddits_cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jonaasisko 19. 10. 2021 08:40

Nee, je to klasické očko na šroub.
Jonaasisko
Junior

Odeslat příspěvekod Tapir1 19. 10. 2021 09:02

Oni se dají použít také jako efektové/suroundové repro a pak se ten bassreflex ucpe (nebo i ponechá) a repro se pověsí na zeď (nebo na držák), neboť v efektech příliš basů nebývá. Pokud chceš "hudební" repro na zeď, tak speciální repro určené pro montáž na zeď, případně speciální držáky určené pro regálové repro na zeď. Regálové/stojanové repro se běžně na zeď nemontuje. 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroj 19. 10. 2021 10:08

Jonaasisko píše:Mám ještě jeden dotaz ohledně bassreflexu. Reprobedny klipsch, konkrétně r 41m mají BR vzadu, současně tam mají taky otvor na skobu, na pověšení na zeď, takže... Jaký to má význam?


ten otvor tam bude pro ty, kteří se nechají oblbnout a uvěří, že jsou ty repro vhodné pro montáž na zeď - takže pro zvýšení prodeje :)
a ucpávat to je sice možné, ale není jednodušší koupit uzavřené bedny? nebo s předním BR?
ono sice do zadních repro toho moc nejde, ale je dost výjimek, takže není špatné když umí slušně zahrát třeba i muziku...
pamatuji, že když začínalo DK, tak doporučovali přední i zadní bedny stejné (i v případě sloupů)
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tapir1 19. 10. 2021 11:11

Ta repro pro zadní kanály se netýkala DK, ale formátů DVD-Audio a SACD mixovaných také do 5.1 zvuku, neboť do zadních repro šlo celé zvukové spektrum. Nemusela být přímo stejná svou velikostí (tedy např. sloupy - sloupy), ale nejlépe stejné série (impedance, citlivost, případně osazení) a určené pro hudbu. Tyto formáty jsou však dnes téměř zapomenuty, přestože kvalitativně (96/24 pro 5.1 nebo 192/24 pro 2.0) byly výrazně lepší než CD (včetně DR). Sám doma ještě DVD-Audio i SACD disky mám a stále je poslouchám ve stereo, neboť DK jsem zrušil. Jejich zvuk je excelentní ! 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jonaasisko 19. 10. 2021 11:40

Já je právě jako efektové chci, dopředu budu mít nejspíš sloupy RP600F. Takže tyhle chci použít jako boční a zadní efekty, popřípadě jako zadní, podle konfigurace. Právě si nejsem úplně jistý ,jestli je dobrý nápad je ucpávat, ty ozvučnice přece jsou spočítané pro BR, takže když to ucpu, budou hrát jinak, než by měly...nebo? Práveže pořád hledám a chci mít jednu řadu repro, stejné hodnoty, takže to nechci míchat z různých značek. Ještě musím dořešit ty stropní ...prodávají se pro Atmos jen kulaté klipsche, ale nebude vadit, když budou v podhledu a praktický budou mít "společnou ozvučnici" o neurčitém objemu?
Jonaasisko
Junior

Odeslat příspěvekod Tapir1 19. 10. 2021 12:03

Tak pokud je chceš jako efektové na zeď, tak asi spíše na nějakou poličku či držák ? Něco takového - https://www.datart.cz/drzaky-na-reprodu ... gK2O_D_BwE Jako atmos do stropu můžeš využít prakticky jakékoliv repro pro instalaci do podhledu nebo i závěsné. 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroj 19. 10. 2021 12:16

Tapir1:
hudba v DVD-Audio i SACD multikanál se ještě sehnat (stáhnout) dá, ale to určitě víš :)
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jonaasisko 19. 10. 2021 12:28

No já vím, že můžu prakticky jakékoliv repro, ale ty klipsche mají dost vysokou citlivost a je těžké najít něco co umí aspoň kolem 90, to bych tam mohl lupnout i nějaké autorepráky:-D
Jonaasisko
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků