Zapojení reprobeden k PC

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod eldirian 22. 10. 2021 14:37

Ahoj,
rád bych se poradil se zkušenějšími, jak zapojit k PC dvojici reprobeden Adam T7V. Prodávají se samostatně a vstupy mají viz obrázek
Obrázek

Jakým způsobem se vyvádí z 3.5 mm jacku z intergrované zvukové karty signál, který se potom musí "rozdvojit" a jít do obou monitorů? Co se stane po cestě se signálem, když bude na cestě nějaký splitter? Nebo vůbec netuším, jak tohle udělat. Budou vůbec hrát stereo?

Děkuju za rady
Topping D10 | Aune X7S | Sennheiser HD58X
eldirian
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yiakubou 22. 10. 2021 15:21

Potrebujes neco jako tohle: https://kytary.cz/pracovni-slozka/kabely-prodejna/propojovaci-insertni-stereo/jack-3-5-trs-2x-xlr/

Idealni reseni to neni. Pro takovy monitory je lepsi mit zvukovku s XLR, nebo aspon cinch vystupy pro kazdy kanal zvlast, ale hrat to bude. Delat to se signalem bude to samy, jako kazda podobne redukce - proste je to dalsi clanek v retezci navic, ktery muze zpusobovat problemy. Vic kontaktu, vic prechodu, potencialne vic ruseni, atd... Ale stoji to jen par penez, tak je to nejlevnejsi moznost reseni pro tebe. Vyzkousej, uvidis...
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod eldirian 22. 10. 2021 22:23

Děkuju za odpověď.
Aha, už je mi to jasné. Vlastně stačí externí DAC, ktery ma RCA nebo XLR vystup na dva kanaly (levy a pravy). Vubec mi to nedošlo. Pak je to jednoduche. Ty monitory asi nepotřebují dalsi zesilovac na ceste z DACu, ze? Staci, ze maji svuj.
eldirian
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yiakubou 23. 10. 2021 09:57

Ano
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod reproman 23. 10. 2021 18:38

Upozorňuju, že TRS konektory na monitorech jsou symetrické. Takže z nesymetrického výstupu je lépe jít do nesymetrického vstupu na RCA konektoru o pár cm níž.
Nejjednodušší cesta od Jacku na zvukovce je kabelem Jack stereo - 2x RCA. Je potřeba vzít kabel vyrobený z dvoulinky, která nemá zalité místo rozdělení na RCA, dvoulinku po délce roztrhnout - a máš pro každý kanál samostatný kablík, oba vyvedené z jednoho Jacku.
reproman
Junior

Odeslat příspěvekod Yiakubou 23. 10. 2021 19:44

A jo, ja si toho cinche vubec nevsimnul :-D , jak jsem zvyklej, ze se monitory zapojujou vetsinou pres symetricky XLR.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod eldirian 23. 10. 2021 21:51

reproman píše:Upozorňuju, že TRS konektory na monitorech jsou symetrické. Takže z nesymetrického výstupu je lépe jít do nesymetrického vstupu na RCA konektoru o pár cm níž.
Nejjednodušší cesta od Jacku na zvukovce je kabelem Jack stereo - 2x RCA. Je potřeba vzít kabel vyrobený z dvoulinky, která nemá zalité místo rozdělení na RCA, dvoulinku po délce roztrhnout - a máš pro každý kanál samostatný kablík, oba vyvedené z jednoho Jacku.


Děkuju za odpověď. Já jsem byl ten den, co jsem to vlákno psal, asi úplně mimo :D Já myslel, že ten monitor má vstup na 3,5 mm jack :D Ono fakt stačí ze zvukovky na základní desce vézt jack-2xcinch, jak jsi psal.

Technická otázka: bude nějaký rozdíl v kvalitě zvuku, když bude výstup z externího DAC symetricky veden do těch XLR vstupnů monitorů? Oproti nesymetrického přenosu?
Topping D10 | Aune X7S | Sennheiser HD58X
eldirian
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reproman 24. 10. 2021 07:09

U monitorů jsou symetrické vstupy především jako příprava pro bezproblémové použití ve studiu, kde se symetricky tahá všecko. Symetrie pracuje na menších vstupních a výstupních impedancích, u linkové úrovně taky se silnějším signálem, a je z principu masivně odolná vůči indukovanému rušení. Takže i mikrofon se dá tahat na desítky metrů daleko.
V domácích podmínkách je to tak trochu věc placeba. Nicméně pokud máš nějaký dražší DAC, který má symetrický už převodníky, dá se tak teoreticky získat ještě o malinko lepší odstup šumu a zkreslení. Pak je zase otázka, jakej přínos to bude mít u monitorů za pár kaček.
Každopádně je symetrie taková pocitově solidnější. Líp to vypadá. XLR/TRS konektor je něco úplně jinýho než sebedražší RCA/CINCH. Jako masivní dubovej stůl proti bílýmu laminu. Jídlo na něm chutná přesně stejně, ale i tak můžeš mít z oběda lepší požitek.
V domácím audiu by klidně stačila symetrie falešná, tahaná pro každý kanál dvěma žílama (živá a GND) a stínění by sloužilo jenom jako stínění. To by se ale standardem nesměly kdysi stát konektory RCA. To je katastrofa hlavně u gramofonů. To už je ale trochu OT.
reproman
Junior

Odeslat příspěvekod Kuba4 24. 10. 2021 09:45

Já bych to vůbec nekomplikoval dal tam třeba tento kabel a bude klid.

https://www.czc.cz/premiumcord-stineny- ... 87/produkt
Marantz CD-17, PM-16 Casea, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eldirian 25. 10. 2021 07:31

Děkuju moc za informace a tipy.
Topping D10 | Aune X7S | Sennheiser HD58X
eldirian
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků