Jaké studiové monitory?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dropadred 24. 10. 2021 20:58

Vyzerá to ako zaujímavá voľba, daj potom vedieť, ako ti znejú a aj ako by si ich porovnal s IN-5.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod engine_er 25. 10. 2021 16:26

Ok. To už budem mať porovnanie Fluid F5 - A5X - iLoud - IN-5 - 50 EVO - Shape 50 :D Ale na viac testov už nemám čas a chuť.
ULN WS: i5-13600K + 64 GB DDR4 + KC3000 1TB + SX8200 1TB + M500 256GB + Kingston UV400 240GB + 2x HGST 1TB Himuro + RX570 4GB + RM750x + Xonar DGX+ CS2731
DSLR: Nikon D780 + Nikon 24-70 f/2.8 + Nikon 35 f/1.8 + Nikon 50 f/1.8 + Nikon + 85 f/1.8 + Godox V1
engine_er
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 25. 10. 2021 16:51

no mozme este u mna porovnat s 65 a 65 evo :D
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 28. 10. 2021 10:36

Tak 65 Evo idu spat. Sum repro a brum trafa na rovnakej urovni ako 65, ale Dcko v Evo sumi otravnejsie nepravidelne s vysokym kolisavym tonom. Skoda ze to Focal lepsie neodtienil.
Pre porovnanie Adam T7V sumia ovela viac, mozno aj koli DSP.
Evo ma este pekne analogovu vyhybku aj eq.
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 28. 10. 2021 13:17

Toto je neskutočný odpad všetko, mne zase dnes prišli E7 XT z Thomannu a samozrejme stále sú cca 700ks od tých, ktoré už nemajú bzučiace trafo. Lajdáci, toto nechajú kolovať v obehu a len dúfajú, že to ľudia nebudú riešiť.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod I5I5 9. 12. 2021 17:15

Zdar...

Po dlhsej dobe som si chcel kupit nieco k pc . Nebudem to zbytocne natahovat:

cena tych +/- 500 €

Legenda

1. Audioengine A5+

2. Ruark Audio MR1 Mk2

3. Kanto yu6

pripadne ine aktivne repro / monitory.

Monitory maju zväcsa kazdy zosilnovac sam, takze tam je logicky aj vyssia cena , co sa moze prejavit na (ne)kvalite zvuku za rovnaku cenu ako pc bednicky, kde je bud A/B zosilnovac ,alebo D zosik jedne. Avsak aj tu pisali ludia ze jeden reproduktor hra inak ako druhy . Ja som to na A5+ nespozoroval ,ked som skusal.

Takze ak ma niekto osobne skusensoti vysse zmienenymi, ci iny typ ,nech da prosim vediet.


Povodne som mal zaujem o Focal evo 50 / 65 ,ale po precitani tunajsich komnetarov som stratil zaujem...






inak typ pre tych co chcu max 1000 € ,ci uz studiovky ,alebo bednicky...
https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... 30-kef-lsx

+ jeden z nejpřesvědčivějších systémů do 30 000,- Kč..... viac netreba pisat..
I5I5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rocnik1987 28. 1. 2022 19:54

Tak uz mam tie Fluid Audio F4.

-- 28. 1. 2022 21:14 --

Este mam otazku.
Pocuvate niekto monitory tak, ze ked sedite pred obrazovkou a mate menice monitorov v urovni obrazovky (ako keď reproduktory televizora su v urovni obrazovky, ani viac vpredu, ani viac vzadu), tak smeruju rovnobezne, a nie do "trojuholnika"?
Totiz v navode ukazuju, ze spravne umiestnenie monitorov je prave take, ked menice mieria pod uritym uhlom na hlavu posluchaca, tak, ze keby tam jeho hlava nebola, tak by sa tam zvuk "stretol" v trojuholniku. Ale mne ovela viac vyhovuje, ked monitory smeruju rovnobezne kazdy reprak, proste ked nie su vobec nijak natocene. Je taky posluch v poriadku? Vdaka takemu posluchu je aj sirsi soundstage, a nemieri mi to priamo "do hlavy", co mi vyhovuje.

-- 28. 1. 2022 21:23 --

Myslel som monitory v takejto polohe - nenatocene.
Mate takto nenatocene monitory viaceri z vas?

monitory.jpg
Rocnik1987
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 28. 1. 2022 21:58

Když jsou takto blízko sebe tak to není až tak kritické je mít rovně.
Ale je pravda že v návodu k těm F4 mají zakreslené že mají být natočené.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ztpj 29. 1. 2022 16:15

Dobrý den, odešly mi reproduktory Genius SW-G2.1 3000 a vzhledem k tomu, že herní reproduktory poslední dobou stojí za *****, jsem se rozhodl pro studiové Presonus Eris E3.5. Moc audiu nerozumím, tak by mě zajímalo, jestli by bylo rozumné koupit i subwoofer ( YAMAHA NS-SW100 nebo EDIFIER T5), případně jestli má cenu si nechat ten subwoofer od Genius reproduktorů. Nezkompromituje výsledný zvuk?
Využití asi 90 % hry, 10 % hudba.
Ještě bych se chtěl zeptat, zda je velký rozdíl mezi E3.5 a E4.5, jestli má cenu si připlatit.
ztpj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ondrasheq 29. 1. 2022 18:19

Rocnik1987 píše:Myslel som monitory v takejto polohe - nenatocene.
Mate takto nenatocene monitory viaceri z vas?
¨

Pokud provozujete studio v prosklené místnosti, jako pán na obrázku, tak je to opravdu jedno :D
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ztpj 30. 1. 2022 09:57

ztpj píše:Dobrý den, odešly mi reproduktory Genius SW-G2.1 3000


Ještě mě napadlo koupit místo 2.0 repro + subwooferu tyhle 2.1 https://www.mironet.cz/edifier-s351db-cerna-21-reproduktory-150w-rms-bluetooth-40-35-mm-jack-opt-vstup+dp459783/ Cenově to vychází cca nastejno, bude to lepší volba?
ztpj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TigiGold 30. 1. 2022 18:13

Rocnik1987 píše:Totiz v navode ukazuju, ze spravne umiestnenie monitorov je prave take, ked menice mieria pod uritym uhlom na hlavu posluchaca, tak, ze keby tam jeho hlava nebola, tak by sa tam zvuk "stretol" v trojuholniku. Ale mne ovela viac vyhovuje, ked monitory smeruju rovnobezne kazdy reprak, proste ked nie su vobec nijak natocene. Je taky posluch v poriadku? Vdaka takemu posluchu je aj sirsi soundstage, a nemieri mi to priamo "do hlavy", co mi vyhovuje.


Ano, pokud chci seriózně poslouchat hudbu a nejde jen o ozvučení filmu, natáčím si je. U nearfield monitorů se většinou doporučuje co nejpřesnější natočení na posluchače, horizontálně i vertikálně, a to kvůli rozsahu vyzařování (mimo ideální osu můžeme slyšet útlum na některých frekvencích a míra tohoto útlumu závisí na vlastnostech bedny) a preferenci přímého zvuku (což je smysl near-field poslechu). Tvoje nastavení naopak akcentuje ve výsledném zvuku odrazy místnosti, což ale může být nakonec vnímáno i pozitivně (nárůst prostoru, vzdušnost apod.)
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Delgar 10. 2. 2022 16:37

Ahoj,

vybírá sestavu k TV do 25 000,-. Primární určení jsou hry na PS5, hudba a filmy.

Zvuk k PS5 a filmům by šel přímo z TV a zdroj zvuku pro hudbu by byl zatím provizorně telefon > Tidal > USB kabel > reproduktory, časem bych asi koupil nějaký přehrávač který zvládne Tidal

Zatím popravdě ani moc nevím jakým směrem se vydat:

Aktivní repro
Tady jsem měl zatím vybrané EDIFIER S3000 PRO
Výhodu vidím v tom, že je jednoduché zapojení a obecně málo zařízení. Obavu mám z nedostatku basů, protože nebudu mít subwoofer

Pasivní repro + AMP + DAC
Této variantě se nebráním, ale přijde mi že spoustu peněz spolkne AMP + DAC a již nebudu schopný pořídit kvalitní repro jako v případě aktivních beden. Obavu mám také z nedostatku basů.

Pasivní repro + subwoofer + AMP + DAC
Finančně náročné bojím se že za tuhle částku enbudu schopný sehnat slušné repro.

Aktivní repro + aktivní subwoofer
Zatím mám vybrané Edifier s2000 mkii + Klipsch R-100SW.
Tahle varianta se mi obecně celkem zamlouvá, ale vlastně nevím jestli mi právě třeba EDIFIER S3000 PRO nebudou schopni nabídnout podobé zvukové kvality.

Co by jste v dané cenové hranici zvolily vy?
Delgar
Junior

Odeslat příspěvekod ja.viper 4. 5. 2022 13:22

Ahoj chci se zeptat na kombinaci

SMSL M500 MKII + Focal Aplha 50 Evo budu je muset dat na zed na na neco takoveho
budu to mit jako alternativu k Sluchatkam Focal Stellia ktere posloucham na SMSL

Premyslel jsem i o EVO 65 ale do 10m2 mistnosti na stenu bude statcit 50 , co myslite ?
McIntosh D150| Focal Stellia
B&W 802 D3 ,706 S2 ,HTM71 S2,DB4S << Emotiva xpa-dr2 <
Marantz Cinema 50 < Zidoo Z1000Pro << Mcintosh C47
Denon DP-400 << ORTOFON 2M Bronze
Epson EH-TW6100
ja.viper
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jordiii 4. 2. 2023 22:29

engine_er píše:Ok. To už budem mať porovnanie Fluid F5 - A5X - iLoud - IN-5 - 50 EVO - Shape 50 :D Ale na viac testov už nemám čas a chuť.

Ked som pred asi 8 rokmi vyberal monitory tiez som skoncil u Genelec a Neumann. Vybral som genelec 8050. V predajni som si vtedy vypocul rozne modely roznych znaciek, Neumann boli podla mna v danej kategorii najlepsie ale aj drahsie, genelec bol tesne za nim. neumann v tom case tusim 2200€/kus a genelec 1500€/kus.
jordiii
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků