Edifier R1700BTS vs R2750DB vs S350DB

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Sethest 29. 11. 2021 11:33

Ahojte :-) Rozhoupal jsem se k tomu vylepšit své audio řešení (prastaré Logitech X-530) u počítače. Pročítal jsem různá fóra a diskuze a jsem víceméně rozhodnutý pro některý z modelů Edifier R1700BTS, R2750DB či S350DB. Všechny jsou poměrně často doporučované... Já bych Vás chtěl poprosit zda máte někdo zkušenosti se všemi (nebo aspoň různými dvěma) z nich jestli se můžete podělit o názor na jejich kvalitativní rozdíly.

Specificky moje situace je taková, že všechny z možností se vejdou do rozpočtu (jsou v různých slevových akcích, takže rozdíl v cenách není obrovský). Primární účel repra je k poslechu hudby při práci, případně nějaká videa / streamy. Na hraní her a pozorné sledování filmů a seriálů plánuju používat sluchátka. Nejsem úplný audiofil, takže nepotřebuju co nejneutrálnější analytický zvuk, ale něco tak trochu zábavného.

Momentální favorit je nejnižsí model - R1700BTS, protože by byl praktičtější na stůl než R2750DB, ale pokud je jejich audio kvalita výrazně vyšší, tak bych to zkousnul a nějak je sem vecpal :-D Oproti S350DB jsem vyčetl z recenzí, že mají lepší podání středů a rozbočovací frekvence (neznám správný terminus technikus) není nastavená úplně ideálně. Plán je, že pokud bych dospěl k názoru, že má repro nedostek basů, tak bych časem doplnil subwoofer.
Sethest
Kolemjdoucí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků