Stlpove reproduktory do obyvacky

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod nfoki 29. 10. 2021 20:23

Tie technics-y sú už asi predané , dnes si pre ne išli + ja by som musel pripocítať 50 eur na cestu.

Tie tempus 55 sú o 100viac ako supreme 1002, je to na nich cítiť ?, Aky majú inak zvukový prejav ak ich niekto má ?

Ohľadne tých Jamo nemáte nejaké info ?

A ešte taká otázka - napr tie Jamo aj technics - majú už 20 rokov, nie je potom lepšie niečo novšie - technologicky aj vekovo?
nfoki
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 29. 10. 2021 20:46

Magnat Tempus 55 recenze zde
https://stereo.ru/p/gjz4q-test-napolnoy ... -hi-fi-mir

Pozn. nevadí u těch JAMO impedance 4 Ohm?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nfoki 30. 10. 2021 06:31

Pri použití dvoch Repro má zos. 4-16 Ohm. Pri štyroch 8-16
nfoki
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eviljack 30. 10. 2021 17:51

Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod nfoki 4. 11. 2021 15:18

V podstate padlo rozhodnutie na tie Magnaty 1002 vo farbe orech. K mojej zostave, miestnosti a typu hudby by mali byť v pohode.

Ešte stále váham či neísť do 2002 - +50 eur, avšak sa mi zdajú na moj zosik - technics 2x30w rms a miestnosť zbytočne predimenzované - len či nebudú mať pri nižšej hlasitosti (poväčšine podľa mňa ide zosilovač tak max na 10w) lepšie basy.

a ešte stále sú tu tie Jamo Elegance 08 - plus mínus cenovo ako nové magnat 1002
https://elektro.bazos.sk/inzerat/130452 ... i-wire.php
- tu mám trochu rešpekt pred ich vekom - technologicky staršie repráky ? možno lepšie ?
a iba 1 basový

ak niekto má pre mňa radu, tak naozaj iba ohľadne týchto. Viem že existuje rada lepších reprákov ale niekde treba urobiť čiaru a výber.

Ak budú spojazdnené, dám foto a nejaké video o zvukovom prednese
nfoki
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 4. 11. 2021 17:46

radši nové v tomto případě a vzal bych spíše ty Magnat Supreme 2002
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nfoki 4. 11. 2021 18:07

nfoki
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Multi2000 13. 11. 2021 09:56

Myslím, že s repro Magnat neuděláš chybu a to přesto, že jsou na tomto fóru opomíjené a myslím i nedoceněné. Jen bych si dal při výběru pozor, na doporučený výkon zesilovače, myslím, že už Magnat Monitor Supreme 802 mají minimální doporučený výkon zesilovače 30 nebo 40W. Vyšší řady 1002 či 2002 budou mít asi ještě vyšší požadavek na výkon zesilovače.
Já osobně mám Magnat Tempus 55 a jsem nadmíru spokojen. Původně jsem zakoupil Magnat Monitor Supreme 802, ale ty jsem pak vrátil a to ne z důvodu , že by špatně hrály nebo vypadaly, ale že v té době byla velmi dobrá nabídka na Magnat Tempus 55. Jsou v nabídce i v celohnědé ořechové barvě a vypadají a hrají skvěle.
Na ruském webu byla recenze, kdy Tempus 55 (8000 Kč) podle jejich názoru hráli lépe než Tempus 77 (13000 Kč). Recenzi na Tempus 77 najdeš zde: https://avmania.zive.cz/magnat-tempus-77-nenarocne-dostupne-sloupove-reprobedny-test a konečný verdikt byl:
Tempus 77 jsou solidním hráčem z dostupné kategorie - pokud chcete sloupové reprosoustavy s univerzálním charakterem, kdy je vlastně trošičku jedno, zda má vaše elektronika nějaké chyby nebo posloucháte výsledek loudness war, pak Tempus 77 nejsou nezajímavé.
Nenáročné jsou v podstatě na každý aspekt soužití, vypadají obstojně, nestojí mnoho a i když by mohly snad hrát v některých chvílích o něco hlouběji a plněji, jejich spořádaná nekonfliktnost je skvělá pro "normální lidi s normálním audio systémem a normální audiotékou"...

Měl jsem sestavu Technics z 90. let a k nim jsem měl po celou dobu repro Technics CD SB320. Skoro 30 let jsem si myslel , jak skvěle hrají, i když je pravda, že jsem již delší dobu uvažoval o změně a pak jsem je vyměnil za Magnat Monitor Supreme 802 a zvuk byl najednou jako z úplně jiné planety. Po výměně za Magnat Tempus 55 je zvuk ještě o velký "chlup" lepší a i vzhledově vypadají moc pěkně. Nakonec jsem vyměnil stařičkou sestavu Technics za nový Denon 800 řady a zvuk šel ještě o další stupeň nahoru. Myslím, že neuděláš chybu, pokud Magnaty koupíš a to už od Monitoru 802 (pár se dal sehnat za 5000 Kč).
Multi2000
Junior

Odeslat příspěvekod nfoki 18. 11. 2021 12:43

Takže magnaty 1002 sú doma a dostávajú 10 dennú šancu pred vrátením.
Prvý dojem - spracovanie celkom ok. Pribalené hroty namontované - aj keď pri jednom bol pokazený závit, tak to chcelo trochu servisu.
Po zapojení začali vydávať zvuk :) a začalo porovnávanie. Viem potrebujú sa rozohrať, ale nemyslím si že tam bude extra markantný rozdiel po tých 50-60 hodinách.

Prvý dojem oproti mojim DIY, sú"tichšie", t.j.,majú väčší odpor takže aby som dosiahol rovnakú hlasitosť potrebujem na zosiku tošku pridať. Ako som povodne písal mám rád basovo založený zvuk so sýtymi výškami - stredy tak decentnejšie.

Tu musím zdôrazniť , že som pravdaže nečakal nič svetoborné, však som kúpil jedny z najlacnejších stlpových reprákov A prvý dojem z Magnatov bol však miernym sklamaním.
Basy ešte aj celkom ok ale nič extra ani oproti mojmu DYI. Výšky som hľadal a našiel som ich iba poskromne a stredy ? tie ako by ten stredový reprák ani zapojený nebol.
V podstate keby som ich neporovnával tak poviem, že OK, ale takto neviem. Myslel som si že moj reprák,ktorý má iba jeden stredobasový (na viacerých miestach poškodenú membránu) a 1 výškový bude na tom v porovaní s magnatom oveľa horšie.
Určite Magnat hrá "krajšie" a vyrovnanejšie - merané cez mikrofon na behringer digital mixeri. Mne tam však zatiaľ veľmi chýba taká živosť - pripadá mi ten zvuk taký umelý, málo dynamický.
Možno si nesadli s mojim starším technics zosikom.

No nič budem hľadať ešte optimálne umiestnenie, rozohrám ich, budem pozorne počúvať a o týždeň príde ortieľ, či zostávajú alebo sa vrátia, odkiaľ prišli.
nfoki
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leroj 18. 11. 2021 13:05

poslal bych je pryč raději hned - nějaké to rozehrání sice bude, ale spíš si na zvuk zvykneš, než že budou hrát lépe.
Magnaty jsou základní bedýnky, které jsou dost nevýrazné. Pokud se ti líbí zábavný zvuk s jasnými výškami, tak tady se ho těžko dočkáš
Ale to už ti tady nejspíš psali - stále si myslím, že v bazaru bys vybral lépe, jen to chce trochu trpělivosti
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod nfoki 30. 11. 2021 15:19

Takže sa magnaty rozohrali , ale stále to nestačilo zvukovým podaním na moje diy.Určite je tam aj faktor že som si za tie roky na ich zvuk zvykol, alemne pri magnatoch 1002 strašne chýbali stredy j výšky.S basovou sekciou problém nebol. Možno sú trošku dunivé a nepresné ale aj pri nízkej hlasitosti sú prítomné.
Takže po týždni išli Magnaty späť.

Na bazári som našiel doma robené repráky s orginál TVM meničmi (20bas,16stred, 2,5výšky) a musím povedať že sú o pekný krok pred magnatmi a to stáli neuveriteľných 40 eur oproti 250. Síce bude treba utlmiť bednu, pretože na basoch to zbadať ale výšky aj stredy sú excelentné.

Video cez víkend ...
nfoki
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků