Nahrada za Onkyo HTX-22HDX (2+1 AV receiver)

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod junkett 17. 1. 2022 12:12

Zdravím,

mám v obýváku Onkyo HTX-22HDX které mi funguje už řadu let jako výborný AV receiver a zároveň repro soustava 2+1 s tím že přes HDMI do něj lezou 3 vstupy (PC, AppleTV, InetTV settopbox) a z něj to posílám do hloupé TV Sony Bravia přes HDMI.

Poslední dobou mi začíná vynechávat levý kanál na repro a nějak mi nejde zjistit kde je závada, tudíž se poohlížím po náhradě.

Problém je že nějak nemůžu najít zařízení se srovnatelnou architekturou (tzn kompaktní řešení + hromada in/out do subwooferu + slušná kvalita zvuku + ovládání přes jiné spotřebiče). Vzhledem k umístění TV (na kloubu na stěně) by více vyhovoval Sub + soundbar který bych namontoval na držák zespod TV - pokud možno bezdrátový abych se nemusel otravovat s taháním kablů...

Sice mám zatím HD tv ale asi by bylo pro futureproof vhodné aby to umělo i 4K, dolby atmos, hdr a podobné srandy.

Nenajde se někdo kdo by věděl o něčem takovém nebo jak podobný setup vyřešit nějakou jinou alternativou?
Vpodstatě by mi asi i stačil nějaký HDMI switch nebo něco takového co by umělo vstupy přepínat... Ale nevím jestli tyhle řešení umí i věci jako že Apple remotem vypnu Apple tv a tím se vypne i soundbar/sub a TV... s tím nemám zkušenosti.

Budu rád za jakékoliv doporučení a díky předem.
David
junkett
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tapir1 18. 1. 2022 12:08

Koukni na tento - LG SN7Y, je to 3.1.2. Má také ovládání pomocí mobilní aplikace (Android / iOS). Myslím, že by mohl vyhovovat tvým potřebám. Navíc k němu jdou dokoupit bezdrátové zadní surround (SPK8) repro a tím vytvořit 5.1.2. 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků