Reproduktory k PC do 100 / 150 eur

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod John Es 13. 5. 2022 00:36

Ahoj všem,


Připojím se do vlákna. Hledám inspiraci co pořídit k Macbooku (ten je připojen k externímu monitoru). Používám na reprodukci když všichni spí a já se zavřu v pracovně = Na relativně nižší hlasitost. Aktuálně používám JBL XTREME 3 (mám ho rád, ale nechci ho prostě používat u kompu) chci to nahradit.... Nechci kupovat monitory za nesmysl, chci něco co bude znít, na filmy, na hudbu (Hip-Hop) = z toho plyne basovější projev podmínkou... Ale nechci zase něco zahuhňanýho kde nebudou slyšet dialogy (jak jsem psal výše, nižší hlasitost...). V minulém vláknu mi bylo doporučeno Edifier G2000, rozměry super, ale podle mě (neslyšel jsem je) tam bude chybět bass....
Jo a čím menší rozměr, tím lepší... takže z toho plyne malé aktivní stereo k PC co má ZVUK:)
Předem děkuji za Tipy
John Es
Junior

Odeslat příspěvekod IXXI 21. 5. 2022 18:04

to co píšete je nesmysl.

-- 21. 5. 2022 19:15 --

něco jako když tlustá holka chce zachránit svět. Tak to prostě nefunguje
IXXI
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _daRK 21. 5. 2022 18:34

John Es: Ak máš podmienku silného basu, zreteľných stredov a zároveň micro veľkosť, to sa hľadá ťažko. Možno ešte iLoud Micro Monitor, ale za násobok ceny tých G2000. Zvážil by som niečo väčšie alebo pozrel skôr 2.1 systém.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Andy Kraus 21. 5. 2022 19:30

napadli ma AUDIOENGINE 2+ (tiež drahé :-) ) alebo G2000+T5 subwoofer
Andy Kraus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mutt 25. 5. 2022 12:56

Taky se připojím se svým dotazem.
Mám doma už xy let u PC repro Escom 80w (tohle bude ono: https://aukro.cz/reproduktory-escom-6995256889 )
Repro vlastně funguje, ale budou už špatné kablíky, musí se správně nastavit aby to hrálo, navíc mám pocit že je to nějak asi i závislé na pozici volume a správně to vše sladit aby to hrálo není úplně jednoduché a když se to podaří, pohne se pak zadní kablík o milimetr a vše znovu... :-)
Tak si říkám, kdybych je teoreticky chtěl něčím nahradit, co hledat? Resp. za kolik? K čemu je v aktuální velmi obsáhlé nabídce repro k PC přirovnat? Můžu koupit jakékoli repro třeba za litr a bude to stejné nebo mám mířit výš?
díky
Mutt
Junior

Odeslat příspěvekod miromen4 25. 5. 2022 13:20

Za litr nebude nic kloudneho. Nevim jak si limitovan rozměry, ale pokud maš VIP učet u Datart tak tam se daji momentalně pořidit Edifier R1280DBS za 2 800kč s 200kč kuponem, ktery neni problem sehnat a ty, už jsou slušne.

https://www.datart.cz/reproduktory-edif ... cerne.html
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 25. 5. 2022 13:22

Repro za litr? To si myslel v akej mene? CZK? Dúfam, že nie...
Podobné repro ako v linku som kedysi mal, daroval som ich môjmu nahluchlému otcovi k TV, ktorý si ich nevie vynachváliť (susedia asi skôr nie). Hoci som s nimi strávil kedysi dávno mnoho hodín, o nejakom rozumnom zvuku sa nedá hovoriť. Ak nechceš počuvať pri PC podcasty, rádio alebo hudbu z youtube, začal by som hľadať niekde na 2-2,5tis CZK, to je to úplné minimum, kde začínaš rozlišovať zvuk od šušťania. ;-)
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mutt 25. 5. 2022 14:01

No asi takhle, já naposled kupoval k PC reporo právě tyhle a to je třeba 20 let zpět, možná víc :-)
Asi to obecně není nic nad čím by si audiofil chrochtal blahem, nicméně pro moje potřeby mi to právě bohatě stačilo. Já to u PC právě mám spíš jen tak mimochodem, na "lepší" poslech hudby mám jinde sloupy a zesík. Čili tady jde opravdu jen o nějaké to video na youtube, podcast, radio,... a občas na nějakou hru. Sice jsem hrál naposled asi před 5 lety, ale i na to mi tyhle bedýnky stačily. Teď jsem pořídil nové PC a pár her, tak možná občas zase něco zahraju.
Proto se ptám co za kolik, aby to bylo alespoň takové jako tyhle staré. Nechci úplnou srágoru, ale nehledám ani něco super za xy tisíc, u PC to nevyužiju, ani kvalitou, ani časově, nesedím u toho nijak často... Navíc je v PC pouze nějaká integrovaná zvukovka, opět pro moje potřeby u PC dostatečná.
Litr je pravda asi málo, takže něco za 2,5-3 max by se i dalo. Rozměrově musím doma přeměřit ty staré, ale je to tak nějak skoro strop co se mi tam s monitorem vejde.
Mutt
Junior

Odeslat příspěvekod Deezeer 8. 6. 2022 06:33

Kolem 150 éček (cca 3.700,- CZK) se dá pořídit hodně slušný set 2.1 Logitech Speaker System Z623. Má licenci Dolby THX a hrají na svojí cenovou kategorii opravdu dobře.
https://www.alza.cz/logitech-speaker-sy ... tm#recenze
Deezeer
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků