Jak zapojit obyč repro do bi-amp zesilovače

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Karel Datel 31. 1. 2023 21:17

Zdravím,
mám dotaz na zkušené: jak bych měl zapojit obyčejné dvoupásmové regálovky do zesilovače, který umožňuje bi-amp zapojení?
Naskytl se mi starý funkční Panasonic RX-DT690, ale bez původních bi-amp reprobeden. Zezadu přístroje jsou 4 páry svorek (Low a High pro každej kanál), mašina půjde jako ozvučení dílny a chci k ní připojit 2-pásmové staré regálovky, které samozřejmě bi-amp neumí.
Hledal jsem po netu co mi síly stačily, ale všude se píše jen obecně o bi-amp zapojení a tenhle konkrétní příklad jsem nenašel.
Prozatím jsem bedny zapojil do Low svorek, takže basujou trochu víc, ale zas nemají moc vejšek.
Díky za radu, Karel
Karel Datel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 970ka 31. 1. 2023 22:01

Bych otevřel ty bedny a připojil výšky dalším kabelem přímo k reproduktoru a basy také.
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Abox 1. 2. 2023 07:03

Tohle se už tu kdysyk řešilo, nějaká zapojení taky u toho byla:
viewtopic.php?f=1709&t=1072505&st=0&sk=t&sd=a&hilit=najlepsi&start=420
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karel Datel 1. 2. 2023 07:34

Díky, pročtu to.
Ale že by se mi chtělo dělat z obyč beden bi-ampový, to se mi nechce. Bude to umístěný v dílně, v podstatě jen kvůli rádiu a solidnímu zvuku (nemám rád plastový chrastítka), tak se s tím nechci moc *****
Ale napadla mě jedna věc: nezničím něco na rádiu, když od jeho bi-amp svorek povedu ke každý bedně dva páry dvojlinky (jednu od LO a druhou od HI) a na reprákách je spojím na ten jeden pár svorek? Teoreticky by se nemělo stát nic, ale ...
Naposledy upravil Nick Cave dne 1. 2. 2023 11:57, celkově upraveno 1
Důvod: upravena zbytečná vulgarita
Karel Datel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Denkez 1. 2. 2023 08:28

Panasonic RX-DT690 má skutečně na kanál 2 zesilovače, a tak s jinými reprobednami než originálními nebo bi-ampingovými to hrát dobře nebude.
Výstupní svorky rádia rozhodně nepropojuj, nejspíš bys zničil zesilovače!
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Karel Datel 1. 2. 2023 11:47

Jj, to jsem si tak nějak myslel, propojovat je nebudu. Mašinka hraje dobře i tak a nechci ji zničit.
Karel Datel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 1. 2. 2023 18:41

970ka píše:Bych otevřel ty bedny a připojil výšky dalším kabelem přímo k reproduktoru a basy také.

Tohle je správné řešení, navíc nijak složité.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lolofon 2. 2. 2023 15:55

Mozno je to spravne, mozno jednoduche, v kazdom pripade je to na 99,9% uplne zbytocne a rozdiel aj tak nezisti.
Lolofon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karel Datel 2. 2. 2023 19:55

Lofone, proč myslíš, že bych neměl poznat rozdíl? Rozdíl mez čím? Jak bys to zapojil ty?
Karel Datel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Abox 2. 2. 2023 20:17

Měl jsem bi-amp na Technicsu, teď mám bi-amp na Pioneeru a člověk by musel být hluchý, aby to neslyšel...
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lolofon 2. 2. 2023 20:22

Bol som v tom, ze sa jedna o nejaky seriozny zosik, nie boombox. V tvojom pripade je asi to, co si napisal v povodnom prispevku, jedina schodna cesta. Pripadne sa na dany Panac vykaslat a zohnat si nieco, co taketo kutilske zasahy nepotrebuje.
Lolofon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karel Datel 3. 2. 2023 18:03

Nejsem si jistej, že jsi četl moje příspěvky pořádně, ale sestavu chci do dílny. A tam fakt nebudu kupovat nějakej hi-fi receiver ;-)
Repráky jsou obyč malý starý regálovky Wharfedale Valdus 100 z roku 2000. Musel jsem vyměnit horní pěnový závěsy, ty starý se drolily už při doteku. Vykuchal jsem terminály (ty dám zpět na středobasy) a vyvedl jsem dráty od vejškáčů do extra svorek. A šmytec :-D
A děkuju všem za odpovědi.
Karel Datel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 970ka 3. 2. 2023 18:33

Dobře si to udělal,jak to hraje ?
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lada5 3. 2. 2023 20:10

No mně to připadá že si někdo chce odpálit výškové reproduktory.
Napájení: Mudra Akustik
Data: Roon | Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2,Burson
Sluchátka: Audeze LCD-5 | DCA Stealth
lada5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Karel Datel 5. 2. 2023 22:39

970ka píše:Dobře si to udělal,jak to hraje ?

Jj, hraje to podstatně líp než když to bylo připojený jen na "basovej" zesilovač. Což je ale logický, když do vejšek jde to co má.
pro lada5: Neboj, neodpálím si vejšky, v dílně fakt nedělám žádnou diskošku a nehulím to na plnej kotel. Není důvod.
Karel Datel
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků