výběr až 5.1 repra do malé místnosti pro DK

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod eviljack 31. 5. 2023 13:48

Myslím, že v nastavení AVR je Bass - front/sub/both, aspoň já jsem to tak měl na yamahách i teď na onkyu. Já mám both s tím, že hlasitost subu mám dost staženou, jelikož po výměně AVR mají Heca basu dost. "Probouzí" se jenom při opravdu hlubokých frekvencích - túrování silných motorů, výbuchy, výstřely ze silnějších zbraní ve filmech, u her například T110E4, nebo 60TP Lewandovskeho ve World of tanks, to je brutalita :)

edit: nějaké slité dunění a tak bys měl pořešit změnou umístění toho subu, jak už mezitím napsal kolega, protože to pak je naprd.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kykloop 31. 5. 2023 14:36

woofer musím mít umístění mezi centrem a levou nebo pravou bednou. Nic jiného v tomhle nevymyslím. Zkusit ho přesunout na tu druhou stranu mam v plánu. Když se po místnosti procházím, tak v různých částech to basuje různě. Akorát si nejsem úplně jistý, který zvuk je dobře a který ne :-D S akustikou se snažím taky hrát, nicméně zrovna tyhle sub frekvence moc ovlivnit nedokážu, to bych tady musel mít molitanovou kostku 1x1m nebo nějaké profi boom killer, které by stály víc než moje audio :-)

Jak myslíte nastavit tu dělící frekvenci?
kykloop
Junior

Odeslat příspěvekod longie 1. 6. 2023 08:23

Cau,
celkem me bude zajimat co tu mistni znalci poradi, ale je fakt, ze kazdy ma jiny usi, kazdemu se libi jiny bas a hlavne zalezi na mistnosti, usporadani, zatlumeni...
Jsou to asi 3 tydny co jsem poridil taky REL HT1003 MK2.
Myslel jsem, ze koupim jeste prvni radu, ale nakonec jsem se nechal zvyklat a vzal jsem ten novy model.
Bylo mi receno, ze u toho(to) subwooferu neni az tak dulezite umisteni....jasne nejaka pravidlo jsou, ale strkat do rohu a zesilovat bas nehodlam a tak si nasel misto vedle leveho sloupu.
Pokud mas sub postaveny na predni strane (LCR) tak faze nastavena na 0, at "pumpuje" stejne s ostatnima reproduktorama.
Delici frekvenci mam nastavenou "zatim" na nejakych 80hZ
Jasne....pro nekoho to muze byt moc, ale jak jsem rikal....kazda mistnost je jina a v mem poslechovem prostoru na sve usi citim, ze je to v pohode.
Ale obcas s tim jeste trosku laboruju.
Vse jsem to nechal promerit pres kalibracni mikrofon od AV, ale pak jsem si opet drobne upravy doladil na sve usi.
Hlavni je, at ses spokojeny ty a zas to moc porad nezkoumat a uzivat zvuku :)
longie
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků