Špičkové repro

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod StevePerry 10. 8. 2008 23:55

To Freeface a ostatním, co touží po kvalitní sestavě: Pokud chceš skutečně kvalitní bedny, rozhodně si zajeď někam poslechnout bedny Aurum Cantus Melody M-103. Já jsem chtěl původně koupit Focal JM Lab Profile 918, je to High end v ceně okolo 55.000,- Kč.Vydal jsem se do hifistudia Melissa v Brně, abych si je poslechl. Zvuk byl poměrně vyrovnaný,čistý,jemný,oproti Magnat Quantum 505 které jsem měl doma to byl obrovský rozdíl,ale něco mi tam stále chybělo.Poté jsme pro srovnání rozehráli i soustavy Aurum Cantus Melody M-103 (37.000,- Kč za pár), propojené se zesilovačem Vincent SV 226 MK II.Aurum Cantus M-103 jsou dvoupásmové reprosoustavy,které vyhrály ve své cenové kategorii řadu testů, např. v Dánsku, Švédsku a Austrálii, a tak mne velice zajímalo, jak budou hrát.Jsou opatřené unikátními páskovými měniči(výškové reproduktory), které svojí rychlostí a mikrodynamikou převyšují klasické kalotové koncepce.Tyto měniče reprodukují lépe i velmi důležitou oblast vyšších středů, která je velmi expresívní a barevná.A teď srovnání s Focaly Profile 918.Po zapojení repro AC Melody M-103 jsem si doslova sedl na zadek s otevřenou pusou.Rozdíl byl okamžitě slyšet, a i když se tomu nechtělo věřit,bylo jasné, že tyhle bedny hrají ještě o třídu lépe.Zvukový přednes byl naprosto vyrovnaný,čistý,doslova průzračný,přitom otevřený, neutrální a přirozený v tom pravém slova smyslu.Středy krásně znělé,barevné,(které např.z německých beden neuslyšíte),a dále křišťálově čisté, jemné a detailní výšky, které ostřejší Focaly jednoduše nezahrají. Basy hluboké, pevné a přesné.Při poslechu jednotlivých nástrojů,např. klavíru, smyčců,jsem cítil jejich objem a měly opravdu krásnou barvu,měl jsem pocit, že stojím metr vedle nich, až jsem se lekl.Podání prostoru vynikající, na bedny jako zdroje zvuku můžete zapomenout, ty prostě "zmizely" a všechno šlo z prostoru.Při poslechu úvodní pasáže CD Rogera Waterse -Amused to death se cvrčci ozývali dokonce za mnou(!),štěkot psa se ozýval přímo ze strany,jakoby z vedlejší místnosti.Při poslechu Jany Kirschner - Shine jsem měl pocit, že sedí a zpívá metr přede mnou, doslova jsem ji fyzicky cítil.Stejně tak Leonard Cohen.Prostě neuvěřitelné, takže na závěr jenom dodám, že tyhlety bedny nemají chybu a ve spojení se zesilovačem Vincent hrají naprosto úžasně! Za slušné peníze tak dostanete zvukově sestavu, opravdu highendovou, kterou si troufám tvrdit jenom tak něco netrumfne.
StevePerry
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 19. 8. 2008 17:49

Pod pojmem "špičkové repro" to chce jít min na 30.000 Kč, tam se to začíná lámat. Místo plastu je dřevo, výhybka je kvalitní, a měniče též.

Osobně preferuji Acoustic Energy Aelite 3:
http://www.acoustic-energy.co.uk/Produc ... _three.asp

Cena cca 35.000 Kč za přední stereo pár, dělá se samozřejmě i zadní, střed a subwoofer.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jersey II. 19. 8. 2008 17:59

Pod pojmem špičkové repro si tedy představuji výrazně dražší kousky.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 19. 8. 2008 18:15

No to já taky, ale původní tazatel podle odkazů na JBL L880 asi nemyslel kousky za 100t Kč a výše ;)

Aelite 3 jsem slyšel, a je to slušně univerzální repro na (stereo) audio i video, dá se doplnit o zadní repro, sub a středový reproduktor. Poté je celková cena kolem 80.000 Kč za set 5.1, což je na hranici možností (či ochoty utrácet) většiny lidí :)
Radek.Hulan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod msyogota 20. 8. 2008 13:11

Jeste ze moje schopnost slyset rozdily zacne klesat tak brzo, od asi 20k...aspon sem s S606kama od jama usetril :)

pardon za offtop...
msyogota
Junior

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 20. 8. 2008 18:52

Spousta lidí zde dělá obrovskou chybu. Například mají 40.000 Kč na receiver a stereo repro, a rozdělí to 20t receiver a 20t repro. Zesilovač *je* důležitý, ale mnohem lepší zvukový zážitek jim poskytne starší zesilovač za 5t Kč a repro za 35t Kč.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ronnies 20. 8. 2008 20:08

Radek.Hulan píše:Spousta lidí zde dělá obrovskou chybu. Například mají 40.000 Kč na receiver a stereo repro, a rozdělí to 20t receiver a 20t repro. Zesilovač *je* důležitý, ale mnohem lepší zvukový zážitek jim poskytne starší zesilovač za 5t Kč a repro za 35t Kč.

Blbost na "entu"Každý "audiofil" alebo znalec HIFI vie že najslabší článok zostavy sú reprosústavy. Takže kvalitativne a cenovo by sa mali pohybovať o triedu višie ako recerver s dvd dohromady.
Príklad príklad zostavy ked sú komponentyo triedu nišie ako reprá.
Receiver+CDplayer+Repro
Reprosústava JBL STUDIO L 880 Beech 33190 Sk
Harman Kardon DVD 37 9790 sk
Harman Kardon AVR 132 9990 Sk.

Ono všetka teoria je pekná ale najdôležitejšie je vlastné ucho. Ja keď som si kupoval aparát tak som niekoľko víkendov behal po hifi štúdiach s CD a hudbou ktorú mam dokonale napočúvanu vybral som si kombináciu ROTEL+KEF. (hudba metal,fusion,classic,hard rock)
Ani mi tak nešlo o najrealisteckejší prednes ale zvuk sa mi musel páčit(uši mám "deformované" pravidelnou návštevou koncertov).
ronnies
Junior

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 20. 8. 2008 20:20

ronnies píše:Blbost na "entu"Každý "audiofil" alebo znalec HIFI vie že najslabší článok zostavy sú reprosústavy. .

A co jsem asi psal? Máš problém s pochopením psaného textu?

Repro je nejdůležitější. Podobně u MP3 přehrávače jsou nejdůležitější ... sluchátka. I k MP3 za 1.000 Kč se hodí Shure SE530 za 10.000 Kč, ale naopak je to hovadina (MP3 za 10t a sluchátka za 1t).
Radek.Hulan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod player 20. 8. 2008 22:31

Take mne ta "blbost na netou" jaksi zarazila:))
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Noell 20. 8. 2008 23:02

nevim jeslti se to u 35tis lame, nekde se to mozna lame, nekde se to lame treba u 10, u nekterych znacek se to nelame nikdy. stanoveni jekekoliv podobne hranice je dost diskutabilni, slusne hrajici sloupky jde poridit od 15 tis, zalezi do jakych podminek, malokdo vyuzije vykon nad 100Wna kanal. Taky zalezi na vyvazenosti sestavy, je zbytecny mit jeden komponent naprosto v jine cenove tride nez ostatni, ale s tim ze repro ovlivni vyslednej zvuk asi nejvic souhlas.
Noell
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Aspon 20. 8. 2008 23:25

Přesně tak, důležitá je vyváženost sestavy a taky hodně lidmi opomíjená akustika místnosti.
Toyota Avensis TS 1.8 (2017)
Aspon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod player 20. 8. 2008 23:33

Pak se nabizi tema, co do takove vyvazene sestavy v dokonale akusticky upravene mistnosti poustet, neb jsem se setkal s nazorem, ze audio cd "nehraje";)Uprimne receno, napul s tim souhlasim.
player
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Aspon 21. 8. 2008 00:07

kvalitně udělané a nahrané audio cd musí snad dostačovat naprosté většině lidí, problém dnešních nahrávek je spíš děsné masterovaní s honbou za co nejvetší hlasitostí....
Toyota Avensis TS 1.8 (2017)
Aspon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jersey II. 21. 8. 2008 14:40

Aspon píše:kvalitně udělané a nahrané audio cd musí snad dostačovat naprosté většině lidí, problém dnešních nahrávek je spíš děsné masterovaní s honbou za co nejvetší hlasitostí....

:tleskani :tleskani Souhlasím.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod player 21. 8. 2008 20:38

Aspon : sebedokonaleji udelane audio CD je limitovanem danym formatem.Pokud neni moznost prime konfrontace s vysokorozlisovacim nosicem, pak ano, pak i audio CD "hraje".Mam moznost primeho srovnani 4 identickych alb na audio CD a SACD, to jen aby se nereklo, ze varim z vody:)
player
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka