Špičkové repro

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jersey II. 22. 8. 2008 10:19

Kandidát na slepý test? :wink:
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod player 22. 8. 2008 16:42

Tak ten rozdil ve prospech SACD slyselo vic lidi prave pri "slepem testu".Samotneho me totiz moc zajima, jestli je bezny nehifi smrtelnik schopen poznat rozdil.A je:)
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Noell 25. 8. 2008 00:25

myslim ze cd je dostatecne kvalitni zdroj zvuku. to bysme museli zabrousit trochu hloubeji do anatomie, co je jeste vubec mozny rozeznat, ale pozor, je mezi nami i spousta senzibilu, kteri slysi travu rust. abych zustal aspon trochu objektivni, SACD jsem neslysel, rozdil tam urcite nejaky bude, minimalne na papire a ostatne proc nevymyslet neco co muze vyrobcum elektroniky zase trosku naplnit kasicku, zvlast kdyz jde o super audio :). Nicmene prechod k vyssim formatum je v poslednich letech vice nez zretelny a mozna uz zanedlouho bude standard 44,1kHz 16bit historii.
Noell
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 25. 8. 2008 01:13

Ono jde o to, co působí přirozeně na dlouhodobý poslech a co ne. Mě osobně z CD "bolí hlava", po pár hodinách. CD je vlastně nasekané pásmo na desítky tisíc kousků, a tato binární data poté tvoří doslova schodovitou amplitudu. Amplitudu, co není spojitá a "hladká".

SACD funguje podobě jako gramofon, jeho DSD je SPOJITÉ. A to je hlavní věc. Gramofon je úžasný v tom, že nemá "schodiště", jeho záznam a přehrávání je /teoreticky/ s nekonečným rozlišením, omezeným jen kvalitou desky a přenosky / raménka (plus lisovací matrice).

Člověk sice tu "nasekanou amplitudu" aka "schodiště" u CD vědomě nevnímá, ale někde v podvědomí mu to asi vadí. Mě tedy rozhodně ano. Hudba z CD proto často unavuje, zatímco "spojitá analogová" z gramofonu ne :) (přestože má větší zkreslení)

SACD je věc, která se přibližuje master nahrávce, zatímco 44/16 CD se ji snaží jej relativně hrubě převést a "rozsekat".

Je obrovská škoda, že se SACD masově neprosadilo. Mohla zde být konečně náhrada gramofonu :-)
Radek.Hulan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod player 25. 8. 2008 19:42

Noell : ano, audio CD se da oznacit za dostatecne, zrovna tak jako mp3 192kbit se da oznacit za dostatecnou.Film na DVD je rozvnez dostatecne kvalitni.Peugeot 206 je dostatecny dopravni prostredek.Zkratka, kdyz neni primeho srovnani s "lepsim", mnohdy nam prijde spousta veci naprosto dostatecnych.
Vyssi formaty zaznamu obrazu a zvuku tu jsou zkratka proto, protoze nekomu ty nizsi(uz?) nedostacuji, stejne jako nekdo by mohl ohrnovat frnak nad 206tkou;)
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ja-kub 26. 8. 2008 13:16

Radek.Hulan píše:Ono jde o to, co působí přirozeně na dlouhodobý poslech a co ne. Mě osobně z CD "bolí hlava", po pár hodinách. CD je vlastně nasekané pásmo na desítky tisíc kousků, a tato binární data poté tvoří doslova schodovitou amplitudu. Amplitudu, co není spojitá a "hladká".

SACD funguje podobě jako gramofon, jeho DSD je SPOJITÉ. A to je hlavní věc. Gramofon je úžasný v tom, že nemá "schodiště", jeho záznam a přehrávání je /teoreticky/ s nekonečným rozlišením, omezeným jen kvalitou desky a přenosky / raménka (plus lisovací matrice).

Člověk sice tu "nasekanou amplitudu" aka "schodiště" u CD vědomě nevnímá, ale někde v podvědomí mu to asi vadí. Mě tedy rozhodně ano. Hudba z CD proto často unavuje, zatímco "spojitá analogová" z gramofonu ne :) (přestože má větší zkreslení)

SACD je věc, která se přibližuje master nahrávce, zatímco 44/16 CD se ji snaží jej relativně hrubě převést a "rozsekat".

Je obrovská škoda, že se SACD masově neprosadilo. Mohla zde být konečně náhrada gramofonu :-)

máš síce pravdu ale tak striktne by som to nebral..samozrejme mám doma aj SACD tituly aj DVD-audio. Ale môj názor je taký že mnohé vydavateľstvá nevedia využiť technickú kvalitu CD. Je obrovský rozdiel vo zvukovej kvalite a nahrávkach od rôznych vydavateľstiev. Mám nahrávky na CD ktoré nemajú chybu. Inak je pravda že zvuk SACD a DVD-Audio je kludnejší taký pohodovejší a hlavne sa viac približuje k realite ale hlavne oproti CD majú skvelú dynamiku.Z CD ťa určite nebolí hlava ale príčinu by som videl v nevhodnej aparatúre ktorá sama o sebe unavuje ;-) Alebo počúvaš rockovú hudbu :-D
ja-kub
Junior

Odeslat příspěvekod Noell 31. 8. 2008 03:29

player:
absolutely, co dodat snad jenom leckdy maly krucek v kvalite = velky vitr v penezence :)
Noell
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod adeo 1. 10. 2008 10:14

nazdar, ja mam Magnat Quantum 709 - piano black laquer (http://www.magnat.de/fileadmin/user_upl ... 1_PDF1.pdf). Nedaju sa porovnavat ani s 5 ani 6tovou radou, jedine s deviatkovou, ktora uz neni na trhu, je novy high-end model 1005 a 1009 (http://www.magnat.de/index.php?id=3121&L=0), ktore som este netestoval. Mal som moznost pocut a testovat kopu repro, DAli, BW, Canton, Audio Physic, Dynaudio ale za prachy ktore mozes kupit moje 709 odporucam, krasne analyticke, trosku suchsie (elektronkac odporucam) a vyrovnane repraciky, ktore zvladaju kazdy zaner. Ja mam tieto Quantumi zapojene na znacku NAD, ktora s nimi spolupracuje vyborne. Ale inak su to ozruty, kus ma 40kg, 91db tusim.
http://www.magnat.de/fileadmin/user_upl ... 1_PDF1.pdf

709ky inak u nas stoja kus okolo 37.000Sk, ale v Nemecku ich kupis aj za tuto cenu obe a stoja za to. Ak by si mal chut vypocut, daj vediet, mozem kedykolvek! :)

Cavte M
adeo
Kolemjdoucí

Předchozí stránka