Zvuk přes HIFI z TV/DVD

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod t-fiala 19. 6. 2008 12:21

eraser_svk píše:...bol som svedkom sledovania 5.1 filmu na stereu, kde bolo pocut akurat efekty...

No to je zajímavý, švagr to tak doma udělaný má a hraje mu to pěkně. To by mě zajímalo který kanály teda věž bude hrát ? Dá se to říct ? Nebo je to náhodný ?

To by bylo potom pěkně na prd kdyby mi u filmů 5.1 hrála jen hudba a výbuchy třeba :-/
t-fiala
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Abox 19. 6. 2008 12:41

No to zalezi, jestli:
- bud to DVD umi nejaky mix z 5.1 do tech 2
- nebo je na tom DVD i stereo stopa (nekteri jedinci ji vyhazuji z kopii)

Taky uz jsem zazil DVD, kde bylo slyset pouze pozadi (a dialogy nikde)..
Abox
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ilja2001 19. 6. 2008 12:41

Na stereo výstupu z DVD, stejně jako ve scartu by měl být přítomen downmixovaný signál 2.0. Nebo se ten downmix dá nastavit v menu DVD přehrávače. Případ, který popisuje eraser_svk, může dle mého nastat především u DVD přehrávačů, které mají 5.1 analogový výstup kombinovaný se stereo výstupem, čili pro stereo výstup používají 2 kanály z toho 5.1 výstupu.
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jaromír Puk 19. 6. 2008 12:48

Je to tak, každý DVD přehrávač má Downmix 5.1 na 2.0 - takže zvuk z DVD bude, jen nebude prostorový.

To ABOX. To se stane jen tehdy, když je zvuk špatně nastavený a zapojený. Když má DVD přehr. dekodér a výstup 5.1 a nastaví se výstup 5.1, ale propojí se jen analogem pravý a levý kanál, pak chybí centrální kanál s dialogy.
Jaromír Puk
Redaktor

Odeslat příspěvekod t-fiala 20. 6. 2008 08:57

Moc všem děkuji za názory, po promyšlení jsem dospěl k názoru že opravdu bude lepší koupit Reciever + Repro. Proto jsem neváhal ve všem to adrenalinu jsem si objednal následující :

Yamaha RX-V 363 T
Obrázek

Pure Acoustics QX 900 set
Obrázek

Dneska si proto jedu, tak doufám že vše proběhne bezproblémů. O dojmy se podělím.

Ještě jednou díky ;-]
t-fiala
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod t-fiala 23. 6. 2008 07:00

Tak musím říct že mi to vyrazilo dech. Moc jsem od toho neočekával ale zvuk podle mě naprosto parádní :shock: Jediným malým mínusem je že k Recieveru nebyl český návod :roll: Naneštestí jsem se s tím vcelku úspěšně popral.

Ještě bych chtěl k tomu dokoupit subwoofer, máte nějaký vyzkoušený typ za rozumný peníz ?
t-fiala
Kolemjdoucí

Předchozí stránka